Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: AC: Brotherhood confirmat

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    AC: Brotherhood confirmat

    Inca de la lansarea Assassins Creed 2 au aparut zvonuri despre un nou joc al seriei. Recent Ubisoft a inregistrat si un domeniu nou care ne trimitea cu gandul la noul joc al seriei. Un box-art scapat pe Internet ne ofera cateva detalii si ii forteaza pe Ubisoft sa confirme existenta noului joc. Assassins Creed 3 se va numi Assassins Creed: Brotherhood si va avea moduri multiplayer. Eroul va fi tot Ezio, personajul principal din al doilea joc al seriei. Spatele carcasei ne dezvaluie si mai multe informatii. Ezio va calatori la Roma si ii va ajuta pe asasini sa castige razboiul impotriva Templierilor. Mai multe informatii vor fi oferite saptamana viitoare.
    Attached Images Attached Images assassins-creed-2-bonfire-vanities-dlc-2.jpg

  2. #2 SP
    Member reltih_floda's Avatar
    Mai avem de asteptat.Cel putin pana in 2011.

  3. #3 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Conform box-art-ului, jocul se lanseaza in toamna acestui an.
    Attached Images Attached Images acbrotherhood-boxart.jpg

  4. #4 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Le-am terminat pe amandoua , sunt sigur ca si al 3-lea se va ridica la asteptarile mele

  5. #5 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Pana la urma eu tot nu inteleg, asta va fi ultimul joc din serie (ziceau ca AC va fi trilogie), sau e doar un joc intermediar intre Assassins Creed 2 si Assassins Creed 3 (un fel de AC 2.5)?

  6. #6 SP
    Member tsuby's Avatar
    Ok,din cate vad pe acel cover va fi un joc reusit in care iti recrutezi prietenii pe care ii vrei si au ce story sa faca din asta. Insa,

  7. #7 SP
    Member zempty's Avatar
    Quote Originally Posted by Ionutz83 View Post
    Pana la urma eu tot nu inteleg, asta va fi ultimul joc din serie (ziceau ca AC va fi trilogie), sau e doar un joc intermediar intre Assassins Creed 2 si Assassins Creed 3 (un fel de AC 2.5)?
    Pai da este trilogie si asta este ultimul joc al seriei , in caz ca nu stiai pana acum ubisoft a lansat 2 jocuri AC , primul il avea ca personaj principal pe Altair iar al doilea joc pe Ezio si se pare ca in ultimul joc tot Ezio este personajul principal .

  8. #8 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Fratilor, nu e AC3... ce d-zeu... inca de cand a avut succes AC2 au anuntat ca or sa scoata un AC2.5, care sa aiba doar multiplayer. Ca un fel de spin-off.

    AC3 e AC3 si momentan nu stim nimic de el. Asta este, dupa cum sugereaza si numele, un alt joc, nu apartine seriei.

  9. #9 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Ma tem ca asa este; oricum astept jocul, sper sa nu fie doar multiplayer.

  10. #10 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Quote Originally Posted by SublimingSun View Post
    Ma tem ca asa este; oricum astept jocul, sper sa nu fie doar multiplayer.
    Nu cred ca va fi doar multi player pentru ca pe spate vedem 2 poze, una ce descrie multi player-ul, iar cealalta Story mode-ul ( Lupta lui Ezio si celorlalti asasini contra templarilor la Roma)

  11. #11 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Multumesc, observasem si eu, dar ma refeream la post-ul lui trickz (deasupra post-ului meu) .

  12. #12 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Ubisoft sustinea ca AC va fi o trilogie inaintea de lansarea primului joc, dar avand in vedere cat de bine s-au vandut cele 2 jocuri cred ca au renuntat la aceasta idee. Exista 2 AC pentru PS3/Xbox360 si mai exista cateva jocuri pentru console portabile ( PSP/DS/iPhone).
    A doua posibilitate ar fi ca Ubisoft sa fi preluat termenul trilogie de la Microsoft...

    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Fratilor, nu e AC3... ce d-zeu... inca de cand a avut succes AC2 au anuntat ca or sa scoata un AC2.5, care sa aiba doar multiplayer. Ca un fel de spin-off.

    AC3 e AC3 si momentan nu stim nimic de el. Asta este, dupa cum sugereaza si numele, un alt joc, nu apartine seriei.
    Ma indoiesc ca va fi MP only.

  13. #13 SP
    Junior Member Jaak's Avatar
    Parca Assassins Creed: Brotherhood e menit sa continue povestea din AC2 si sa includa un mod multiplayer.
    Cat despre AC3, se zvonea ca actiunea din aceasta are loc in WW II, in orice caz nu in aceasi perioada ca si AC2, cea renascentista.

    Btw, in AC2 apar si informatii despre alti asasini din alte perioade; statuetele lor decoreaza aria secreta din subslul vilei lui Enzio. Asadar, nu m-ar surprinde sa-i vedem in alte jocuri AC. Chiar as fi curios sa aflu mai multe despre ei, cu atat mai mult cu cat fiecare dintre ei are setting-ul propriu, din care majoritatea spre atnichitate (Egipt, Roma, Grecia, Summer, etc). They can do some awsome stuff with that!

  14. #14 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Eu tot sper ca va fi la un moment dat in serie un spin off in care personajul principal este un ninja in Japonia medievala. Cred ca ar fi super tare .

  15. #15 SP
    Member Xbox's Avatar
    marfa , debea astept .. sper sa fie mult mai bun de cat 2 .. nu ca al 2 ilea nu a fost bun

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Borderlands 2 confirmat By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 10-02-2011, 20:57
  2. Hitman 5 confirmat By erik95 in forum Console News
    Replies: 19 Last Post: 13-11-2010, 03:58
  3. Trine 2 confirmat By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 14-10-2010, 07:07
  4. Portal 2 confirmat ! By Mika in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 07-03-2010, 13:37
  5. DJ Hero 2 confirmat By erik95 in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 21-01-2010, 22:38

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts