Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 24

Thread: PSN Premium este "oficial"

  1. #1 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar

    PSN Premium este "oficial"

    Dupa saptamani de zvonuri si speculatii, un PSN Premium service a fost confirmat in sfarsit. Andrew House, presedinte SCEE, a confirmat ca userii Playstation vor primi un serviciu "premium" in curand, intr-un articol pe Playstation.com: "I can assure you that the current PSN as you know it will remain a free service. It is something that our competitors don�t offer and something that shows our loyalty to the PlayStation Community. We were looking at a premium service to sit alongside the current free service and that objective has not changed". Important e ca PSN-ul pe care-l stiam si pana acum va ramane free !
    Attached Images Attached Images sony_cloud.jpg

  2. #2 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Eu am auzit inițial că va fi un fel de Gold al PSN-ului , sunt curios prin ce vor face diferențierea �ntre cei care �l plătesc și cei care nu

  3. #3 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    poate o sa primim o lista cu bonus-uri inainte de E3. Sa vedem daca se merita sa dai acei 50 de dolari sau cat era vorba . Daca ofera doar un joc gratis pe luna de pe PSN atunci ...i`ll pass . Dar sunt 100% sigur ca nu o sa fie singurul bonus (sa fim seriosi ) . Poate o sa bage cross game chat pentru userii cu cont Premium . I don`t know . Important e ca PSN-ul clasic o sa ramana gratis

  4. #4 SP
    Senior Member tray's Avatar

    PSN Premium este "oficial"

    Cam degeaba ramane free, daca nu ai game chat si demouri de la data lansarii.

  5. #5 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    depinde de gusturi. de ex. pe mine ma lasa rece game chat (nici nu joc multiplayer) si nici de demouri nu am nevoie chiar la lansare, iar jocurile prefer sa mi le aleg singur, nu sa-mi le bage ei pe gat. eu zic ca nu va fi un must pentru toata lumea. cine va avea nevoie de acele features, il va achizitiona. nu e ca in cazul live in care nu poti sa joci online daca nu ai Gold.

  6. #6 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    depinde de gusturi. de ex. pe mine ma lasa rece game chat (nici nu joc multiplayer) si nici de demouri nu am nevoie chiar la lansare, iar jocurile prefer sa mi le aleg singur, nu sa-mi le bage ei pe gat. eu zic ca nu va fi un must pentru toata lumea. cine va avea nevoie de acele features, il va achizitiona. nu e ca in cazul live in care nu poti sa joci online daca nu ai Gold.
    bine zice h0stile . Nu am folosit niciodata game chat-ul si nu stiu daca o sa il folosesc prea curand ... cat despre demo-uri : singurul care l-am luat a fost cel de laGoW 3 si nu pot sa zic ca am fost extrem de fericit . Deci nici de demo-uri nu ma intereseaza . Desigur chestia asta difera de la un om la altul : poate sunt oameni care descarca zeci de demo-uri sau altii care nu au descarcat un demo in viata lor . Sa ma pot juca multiplayer gratis : asta-i tot ce vreau

  7. #7 SP
    Member CLAuDyA's Avatar
    sunteti siguri k odata ce o sa apara gold pe psn normal nu vor mai baga demo-uri? atunci de ce l-ar mai tine dak nu ar mai baga nmk pe el, dak nu baga demo-uri nu o sa bage nmk. probabil gold va avea ceva bonusuri in plus dar psn-ul va ramane la fel

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by CLAuDyA View Post
    sunteti siguri k odata ce o sa apara gold pe psn normal nu vor mai baga demo-uri? atunci de ce l-ar mai tine dak nu ar mai baga nmk pe el, dak nu baga demo-uri nu o sa bage nmk. probabil gold va avea ceva bonusuri in plus dar psn-ul va ramane la fel
    Dar totusi, cu limba romana ce ai ? K dak k kum si kand kre este...

  9. #9 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    lol, acu vazui ca am facut si eu o buba...sa-mi..

  10. #10 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Iar explodeaza fanboy-ul din voi? Legati-va nene de stire si de ce contine ea. Nu mai dati cu rahat in alte parti. Este vorbe de PSN nu de ce ofera el in minus sau in plus fata de alte servicii.

  11. #11 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Probabil la premium o sa avem acces la beta-uri si demourile gen gow3 de a dat renegade contu la "n" oameni ca sa il joace

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Oricum am spune-o, e aiurea. Pur si simplu PS3 castiga in trecut din start prin ideea de FREE. Acum ca au inceput sa mai reduca din handicapul dintre ei si concurenta, le-a venit brusc o pofta nebuna de bani. Incet incet vor muta cat mai mult din serviciile free spre premium, si uite asa incepe sa curga banutul si la $ony. Bleah... In alte cuvinte, pana acum PSN-ul a fost Shareware

  13. #13 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by Jacobi View Post
    ... Important e ca PSN-ul pe care-l stiam si pana acum va ramane free !
    Cred ca toti cei care au postat ar trebui sa citeasca de mai multe ori ce a zis omul mai sus. Discutii despre ce bonusuri va oferi PSN Premium sau Plus gasiti in sectiunea PS3 in acest thread.

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tiberiu_sim View Post
    Cred ca toti cei care au postat ar trebui sa citeasca de mai multe ori ce a zis omul aici. Discutii despre ce bonusuri va oferi PSN Premium sau Plus gasiti in sectiunea PS3 in acest thread.
    Domnu'... acela e un text dintr-o stire (pe care l-am cam adaugat cu mare retinre), insa cred ca suntem destul de maturi ca sa intelegem ca nu e chiar alb si negru totul. Ceea ce tu acum poti lua free pe PSN, dupa lansarea Premium-ului, fie vei accesa cu intarzierea de rigoare, fie iti va fi indisponibil. Also, atata timp cat va detine content exclusiv PSN+ sau Premium (ca nici ei nu stiu cum il vor numi pana la urma), e clar ca PSN-ul free va ramane "pt. saraci"... Mai mult, un astfel de content te va forta si pe tine. Imagineaza-ti ca vrei sa joci CoD si se intra in harta cu content exclusiv... Tu o sa fii kicked. Ca nah, ai optat pentru free PS3 PSN. Again, Bleah !

  15. #15 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Personal nu ma intereseaza, pentru ca eu joc foarte putin jocuri online, prefer RPG-urile offline, cit despre delay-uri, sint destul de rabdator sa astept si o luna pentru ca un anumit content sa apara pe free. Singurul motiv pentru care asi inclina spre PSN+ sau Premium (cine stie ce nume ii vor da) ar fi posibilitatea de accesa filme si emisiuni in format HD. Da recunosc, PS3-ul pentru mine este un dispozitiv multimedia nu doar o consola de gaming.

    LE: pentru Mo, daca te referi la mine ai inteles gresit, eu sint multumit de ce se ofera si sustin initiativa Sony.
    LE2: ar fi intr-adevar trist sa fie asa cum spui vizavi de content-ul HD.

  16. #16 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Nu cred ca in cel content pentru Preimum vor intra si DLC-urile. Asta ar fi o magarie si ar iesi balamuc. Daca oamenii au declarat ca tot ce exista acum gratis, va ramane gratis, este clar ca pentru plata se va introduce ceva nou.

    @NU ma intereseaza online-ul: De ce comentati daca tot nu va folositi de acel serviciu? De ce sunteti atat de nemultumiti de anumite servicii daca tot nu le folositi?

    @tiberiu_sim: Filme si emisiuni HD nu o sa pupi pana nu va fi ceva oficial in aceasta tara. Iar ca sa stai pe proxy/vpn doar ca sa ai acces la ele, nu se merita.

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stiu tiberiu_sim. Pentru fiecare situatia este diferita. Dar ca unul care am platit pt. Qore si diverse alte nebunii "extra", sa mai vad acum inca o chestie "extra" (indiferent ca e + sau premium), deja mi se pare exagerat. Mi se pare aiurea sa-ti doresti "emisiuni si filme hd" de la un premium generic. Nu mai bine achiti pt. un Netflix sau ceva de genul asta si ai un serviciu dedicat si profesional pt. asa ceva ? In fine... o sa vedem ce ciorba iese. Insa repet, oricum am intoarce-o pe toate fetele... a observat Sony ca are baza de console mare... a venit criza... acum incepe "tax collection" period. Urat...

  18. #18 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    @Monky: Netflix cu IP de Romania? Ia-ti adio. Nu merge pe nici o consola care ofera stream (PS3/360/Wii). Au blocat tot si mai nou vad ca au inceput sa descopere cand esti in spatele unui proxy/vpn.

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Nu cred ca in cel content pentru Preimum vor intra si DLC-urile. Asta ar fi o magarie si ar iesi balamuc. Daca oamenii au declarat ca tot ce exista acum gratis, va ramane gratis, este clar ca pentru plata se va introduce ceva nou.
    Chief, tu ce intelegi prin asta:
    PSN+ to offer access to �a rotating list of PSP Minis and PSone Classics, exclusive in-game DLC, discounts to the PlayStation Store and �first hour� demo access to full retail titles.�
    Eu am inteles exact ce scrie "exclusiv in-game dlc". Sau poate sunt nebun... Oricum, pana nu vor anunta oficial (probabil la E3) toate detaliile... inca mai exista speranta

  20. #20 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Da domnu. Inteleg ce vrei sa spui. Va fi si in-game DLC, dar nu harti de multiplayer. Presupun ca vor fi chestii de genul Normal Edition vs Collector's Edition.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Mirror's Edge 2 nu este "abandonat" By Marinake in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 30-08-2011, 22:32
  2. Sega a anuntat oficial "London 2012" By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 10-06-2011, 14:42
  3. Jocul Six Days in Fallujah este inca "viu" By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 04-03-2010, 21:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts