Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Konami anunta PES 2011

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Konami anunta PES 2011

    Konami a anuntat ca va lansa Pro Evolution Soccer 2011 in toamna acestui an pentru PS3, PS2, PC, Xbox 360, PSP, Wii si DS. Acesta va reprezenta o noua directie pentru serie, o schimbare radicala a jocului. Cateva dintre lucrurile noi sunt un AI imbunatatit si animatii refacute. Cea mai mare noutate va fi un mod online pentru Master League. Editia 2011 a jocului va include UEFA Champions League, Europa League, dar si Copa Libertadores. Lionel Messi, superstarul Barcelonei, va fi din nou pe coperta.

    Imaginea nu este din PES 2011.
    Attached Images Attached Images ot457k.jpg

  2. #2 SP
    Member DJ-InFeRnO-'s Avatar
    Arata bine dar nu cred ca va fi mai bun ca FIFA11.

  3. #3 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    pes in ultimi ani a fost o mare dezamagire!!! fifa e pe drumul cel bun de 2 ani so konami trebuie sa traga tare!!!

  4. #4 SP
    Member kane86's Avatar
    Il astept cu interes daca spun ca sunt schimbari radicale. PES2010 e mult sub Fifa10...dar mai aproape de Fifa WC (la propriu) 2010.

  5. #5 SP
    Banned Venom's Avatar


    Trailer.

  6. #6 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Am si eu o intrebare (si probabil ca una proasta) :

    Am observat ca si PES 2010 contine UEFA Champions League si Europa League ! Au cumva introduse in joc si echipe romanesti ? Din punctul meu de vedere asa ar trebui sa fie avand in vedere ca si noi participam in aceste competitii !

  7. #7 SP
    Member freezy's Avatar
    Da, sunt 3 echipe romanesti, dinamo, cfr si unirea urziceni

  8. #8 SP
    Member CLAuDyA's Avatar
    daca fifa ar avea uefa cl si europa league ar fi mai mult decat suficient. parerea mea fifa sta mult mai bn pana acum la multe capitole

  9. #9 SP
    Member ramusg's Avatar
    Fifa mai bun...dar nu la gameplay, le-ati jucat pe amandoua? In Pes poti sa-ti destabilizezi adversarul din preluare, ala cade si in cur ca in realitate, in fifa nu, in Pes daca intri in careu si pasezi balonul se duce la jucatorul care e liber si la cere vrei sa pasezi, in Fifa se duce in spate si cel mult in fata portii, centrarile sunt cele adevarate , se dau goluri din plonjon, cu capul, in fifa nu, in Fifa atacantul trece de fundas , il lasa in urma si e ajuns de acesta si deposedat chiar daca are minim 5 mrtri distanta pana la atacant, in realitate nu prea se intampla asta, atacantii au de regula o mai mare viteza de accelerare si constanta in fuleu fata de fundasi care sunt mult mai greoi , la Fifa da iar la Pes nu.

    La Pes, jucatorii au calitati f apropiate de realitatea individuala, Fifa lasa de dorit la acest capitol, cand sutezi la Pes un jucator cu un sut bun poate sa dea o chifla pt ca i-a sarit mingea din gazon aiurea datorita unei pase proaste , timing etc, la Fifa NU, depinde doare de pozitie si cat de tare apesi tu pe sut.

    ce sa va mai spun sunt multe, eu le joc pe amandoua si mi-am luat si FWC 10, Pes-ul este apropiat unui simulator iar FIFA este un arcade inbunatatil. Cam asta e parerea mea , eram fan FIFA inrait pana am descoperit Pes-ul acum 2 ani.

    PS: in PES poti suta din prima fara preluare, la FIFA 99 % din cazuri face o preluare pana suteaza si pierde timp si spatiu, vine un fundas, iese portarul si te-a deposedat sau tragi in el, f frustrant. Jocul la fifa este f inghesuit pe teren , nu ca in realitate, ai senzatia ca fifa face terenurile f mici si toate spatiile se aglomereaza, multe, f multe lipsuri fata de realitate

    Sunt multi care joaca fifa pt ca e f usor sa dai gol, ajungi f usor in fata prin auto passing , doar apesi L1 si X iar pasele merg automat pe traseu catrepoarta, nu e real...asta e.

  10. #10 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Leaked PES 2011 footage shoots out

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Konami anunta Blades of Time By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 10-06-2011, 16:36
  2. E3 2010: Konami anunta Silent Hill By erik95 in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 17-06-2010, 19:50
  3. Konami anunta Calling By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 13-07-2009, 18:30
  4. Konami anunta Saw By erik95 in forum Console News
    Replies: 19 Last Post: 15-04-2009, 23:30
  5. Konami anunta Vandal Hearts By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 15-04-2009, 11:21

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts