Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: E3 2010: Playstation Move

  1. #1 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar

    E3 2010: Playstation Move

    Acum cateva minute, Sony a anuntat data oficiala a lansarii Playstation Move pe piata atat cat si a multor jocuri. In Europa pe data de 15 Septembrie 2010, in Statele Unite pe data de 19 Septembrie 2010, iar in Japonia pe 21 Octombrie 2010. Move va fi oferit in mai multe variante. Poate fi achizitionat separat, pe bucati (bagheta PS Move - 49.99$, movement controller - 29.99$ si camera PSEye) dar si la pachet, impreuna cu jocul Sports Champion, pentru pretul de 100$. De asemenea, va exista si un bundle ce va contine consola PS3 si controllerul Move, la pretul de 399.99$. Din prima zi a lansarii, vor avea suport Move intre 5-20 jocuri, printre care Heavy Rain, Killzone 2, Resident Evil 5 si Echochrome 2.

    Mai multe detalii pe thread-ul dedicat: http://www.consolegames.ro/forum/f15...ystation-move/
    Attached Images Attached Images psmove.jpg

  2. #2 SP
    Member FusioN's Avatar
    Eu am vazut chiar invers:15 europa si 19 america in 2010 parca, cred ca vroiai sa zici Killzone 3 si ai uitat ca in bundle este inclus si un joc

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    2011 ? naz, din nou ? Man, stiu ca vrei sa fii un bun editor, dar regula de aur este "graba strica treaba"... Eu n-am prins Sony conference, asa ca astept o confirmare de la cineva care stie exact (daca nu apare informatia pe alte site-uri intre timp).

    ---------- Post added 16-06-2010 at 01:34 AM ----------

    Ok, confirmed: E3 2010: PlayStation Move Release Date, Price Announced

  4. #4 SP
    Member FusioN's Avatar
    Este sigur 2010.Killzone 3 se lanseaza in februarie 2011 cu suport pentru Move.Ar fi stupid ca sa lanseze Move jumate de an mai tarziu ca sa joci KZ3

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by FusioN View Post
    Este sigur 2010.Killzone 3 se lanseaza in februarie 2011 cu suport pentru Move.Ar fi stupid ca sa lanseze Move jumate de an mai tarziu ca sa joci KZ3
    Sigur PlayStation Move se lanseaza in 2010: This Changes Everything: PlayStation Move Available September 19, 2010 – PlayStation Blog
    Alte surse: E3 2010: PlayStation Move FAQ - PlayStation 3 Feature at IGN, E3 2010: PlayStation Move Pricing and Release Date Revealed, E3 2010: PlayStation Move: Release Dates and Prices CONFIRMED - News (PS3)

  6. #6 SP
    Banned GhostyAbudy's Avatar
    Move = 49$
    Nunchuck = 29$
    Move + Eye + Sports Champions = 100$
    PS3 + Budle-ul de mai sus = 399 $

    Nu au anuntat nimic despre 2 controloare in acelasi pachet.

  7. #7 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    naz, nu e zis nimeni nimic de 2 controllere in acelasi pachet. Preturile sunt asa:

    PS Move: 50$
    Nunchack: 30$
    Bundle Move ( PS Move, PSEye, joc): 100$
    PS3 + Bundle-ul Move: 400$

  8. #8 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    naz, nu e zis nimeni nimic de 2 controllere in acelasi pachet. Preturile sunt asa:

    PS Move: 50$
    Nunchack: 30$
    Bundle Move ( PS Move, PSEye, joc): 100$
    PS3 + Bundle-ul Move: 400$
    Scrie mai sus man, am rugat deja pe cineva să corecteze...
    Am stricat majoritate știrilor aseară pt. că am scris �n timp ce se vorbea pe scenă, nu am așteptat să fie postat pe site-uri

  9. #9 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    naz, nu e zis nimeni nimic de 2 controllere in acelasi pachet. Preturile sunt asa:

    PS Move: 50$
    Nunchack: 30$
    Bundle Move ( PS Move, PSEye, joc): 100$
    PS3 + Bundle-ul Move: 400$
    Fiind editor, puteai face o adaugire stirii
    Fixed.

  10. #10 SP
    Member darcangel's Avatar

    Data de lansare playstation move

    Dupa ce Microsoft a schimbat numele din Proiectul Natal in Kinect şi s-a pregătit pentru lansarea in noiembrie, a venit randul ca Sony sa faca o mutare �n domeniu, anunţ�nd că PlayStation Move se va lansa pe 15 septembrie �n Europa, patru zile mai t�rziu, �n America de Nord, �n timp ce piaţa japoneză va trebui să aştepte p�nă pe 21 octombrie.
    Principalul element al sistemului va costa 49.99 dolari, daca este cumpărat singur, �n timp ce controlerul directional va costa 29.99 dolari. Acestea pot fi utilizate numai �n conexiune cu un PlayStation Eye. Cei care nu-l au vor putea sa-l achiztioneze intr-un bundle cu doua controlere şi un joc numit Sports Champions, pentru 99.99, dolari..

    Există, de asemenea, opţiunea de a achizitiona noul sistem motion tracking, �mpreună cu un proaspăt PlayStation 3, la pretul de 399.99 dolari, pentru versiunea de consolă cu 120 GB. Există zvonuri că Sony este de asemenea pregatit sa introduca un bundle cu un hard-disk de două ori mai mare.
    Gigantul japonez susţine că, odată ce sezonul de vacanţă va trece, jucătorii vor putea alege dintre aproximativ 40 titluri care vor suporta PlayStation Move. Acestea includ: Killzone 3, care va fi 3D, NBA 2K11, Time Crisis, Echocrome II, Eye Pet, SingStar Dance şi noul Tiger Woods PGA .

    Jack Tretton, care este Chief Executive Officer si presedinte al Sony Computer Entertainment America, a declarat public: "diferenţa se reduce la un singur cuv�nt: realismul", referindu-se aici, la sistemul Kinect al lui Microsoft, care este de asemenea stabilit a fi lansat �n jurul Crăciunului.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts