Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 31

Thread: BioShock: Infinite anuntat

  1. #1 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar

    BioShock: Infinite anuntat

    Irrational ne dezvaluie in sfarsit ce se afla in spatele misteriosului Project Icarus si anume un nou joc numit Bioshock: Infinite. Jocul este un first-person shooter, iar actiunea este plasata in anul 1912. Acesta va veni cu o noua poveste si un nou gameplay ce ne vor obliga sa parasim cunoscutul oras subactivatic Rapture pentru unul din nori, numit Columbia. Povestea se prezinta in acest fel: fostul agent Booker DeWitt este trimis sa o salveze pe Elizabeth, o tanara femeie ce a fost intemnitata din copilarie in orasul Comlumbia. Booker isi construieste o relatie cu Elizabeth, in cele din urma acestia fiind nevoiti sa scape din orasul care practic acum era in cadere libera in loc sa pluteasca. DeWitt va trebui sa invete faca fata diversilor inamici cu care se va confrunta in diferite locatii: in oras.. cat si printre nori cu ajutorul a multor puteri si arme noi. Astazi toti fanii Bioshock au primit un motiv de bucurie. Jocul este programat sa apara in anul 2012 pe platformele PC, Xbox 360 si PS3.
    BioShock Infinite Announcement Launch Trailer Video from GameVideos@@AMEPARAM@@name="videoID" value="541168617001" /> <param name="isVid" value="true" /><param name="wmode" value="transparent" /> </object> <p class="orangetxt"><a href="/video/id/30814/@@AMEPARAM@@541168617001@@AMEPARAM@@30814
    Attached Images Attached Images skyline.jpg columbia.jpg saltonstall.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member deimien's Avatar

  3. #3 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Thanks, am editat stirea de n ori pt. ca am pus "update-uri" la ea odata cu VG247.. probabil ca mi-a scapat. Btw eu inca mai astept reactia lui Ronan lol

  4. #4 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Can't wait!

  5. #5 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Thanks, am editat stirea de n ori pt. ca am pus "update-uri" la ea odata cu VG247.. probabil ca mi-a scapat. Btw eu inca mai astept reactia lui Ronan lol

    Reactia lui va fi:


    Jasadasdlafiewufqqwndawkdadmawdmajdlawmdasmdwaid

  6. #6 SP
    Max
    Member Max's Avatar
    Incredibil, la ce s-au gandit, abia astept!

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    foarte tare traileru... m-a lasat... speachless

  8. #8 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    O sa-mi fie dor de Little sisters ...nu le vad locul intr-un oras luminat...Rapture is their place!

  9. #9 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Bioshock:unul dintre cele mai bune jocuri .Ma bucur ca or sa continue seria

  10. #10 SP
    Member psicho1986's Avatar
    Sincer cam tot ce tine de Bioshock mi se pare inspirat din romanele lui Jules Verne, cand eram mic si nu stiam de console, cand aveam un televizor alb negru Diamant, cam asa imi imaginam ca arata sub apa sau in nori, ceva similar trailerului acesta. Imi pare bine ca se schimba atmosfera si imi place stilul asta de art design.

  11. #11 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Dupa asta va aparea Bioshock: Forever, a carui actiune va avea loc sub pamant apoi Bioshock: Forevermore, care va avea drept setting un vulcan. Astfel, vor fi acoperite toate elementele si se pot pune baietii cu adevarat pe scos sequel-uri si prequel-uri.

    In Forevermore va fi introdus conceptul revolutionar/NPC-ul Little Brother care va sintetiza un mutagen, produsul finit iesindu-i prin urechi, lucru care va duce seria intr-o cu totul noua directie.

  12. #12 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    @SublimingSun: stiu ca multe jocuri au fost practic distruse din cauza foamei de bani (n sequel-uri).. dar pana acum din cele doua jocuri din seria Bioshock, nici unul nu m-a dezamagit.. si trailer-ul noului joc arata foarte bine.. atat cat si ideea de a muta actiunea intr-un oras nou, personal sunt foarte optimist (jocul va fi lansat in 2012, nu se grabesc deloc)

  13. #13 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Superb, absolut superb

  14. #14 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Absolut genial! Desi numele nu ma incanta deloc (BioShock: Infinite?!?!)orasul norilor sugereaza parca un Rapture in zilele lui bune...

  15. #15 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Mai bine faceau un IP nou ( asta daca nu are legatura directa cu seria), numele BioShock te duce mai mult cu gandul la Rapture, la atmosfera tensionata de acolo, la creaturile din Rapture. Oricum il astept cu interes, primele 2 jocuri mi-au placut foarte mult.

  16. #16 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    @SublimingSun: stiu ca multe jocuri au fost practic distruse din cauza foamei de bani (n sequel-uri).. dar pana acum din cele doua jocuri din seria Bioshock, nici unul nu m-a dezamagit.. si trailer-ul noului joc arata foarte bine.. atat cat si ideea de a muta actiunea intr-un oras nou, personal sunt foarte optimist (jocul va fi lansat in 2012, nu se grabesc deloc)
    Mi se pare cam mult, totusi; mie, unul, imi suna ca "hai sa mai scoatem niste bani din franciza, dar facem un joc altundeva decat in apa". Bine, in acelasi timp nu inseamna ca jocul nu poate fi bun.

  17. #17 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Eu personal sunt cam sceptic. Cand spui Bioshock te gandesti la o atmosfera sumbra, apasatoare, culori intunecate, o societate decazuta. Trailerul de la Infinite pare desprins din universul Disney.

  18. #18 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by nops66 View Post
    Eu personal sunt cam sceptic. Cand spui Bioshock te gandesti la o atmosfera sumbra, apasatoare, culori intunecate, o societate decazuta. Trailerul de la Infinite pare desprins din universul Disney.
    Pe dinafara..pe dinauntrau sper si eu ca e la fel de sumbru si apasator (Bacovia anyone?) ca si Rapture, atunci intradevar contrastul cu exteriorul ar fi misto: te plimbi prin incaperi intunecate, decazute etc. iar cand strabati cate o portiune "p-afara" care leaga dou complexe de cladiri dai de culori "disney" ce iti spala ochii dupa nightmare Delicios....uuu...can't wait!!!

  19. #19 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Mai bine faceau un IP nou ( asta daca nu are legatura directa cu seria), numele BioShock te duce mai mult cu gandul la Rapture, la atmosfera tensionata de acolo, la creaturile din Rapture. Oricum il astept cu interes, primele 2 jocuri mi-au placut foarte mult.
    aseara am citit o declaratie a unui producator, chiar nu-mi aduc aminte pe ce site, care ne recomanda sa privim noul joc, BioShock: Infinite, ca fiind un nou IP. ca si cum nu ar avea nicio legatura cu primele doua jocuri in serie si sa ne asteptam la ceva complet nou.

  20. #20 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Si atunci de ce-i mai zic BioShock?

    Trailer-ul mi-a placut foarte multe. Nu mi-a placut logo-ul deloc in schimb. Parca e Fallout sau ceva de genul, dar nu e deloc .. BioShock.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. BioShock: Infinite By Nash in forum Console Club
    Replies: 598 Last Post: 02-04-2016, 01:34
  2. Replies: 0 Last Post: 20-03-2013, 10:06
  3. BioShock: Infinite Videos By naz in forum Videos
    Replies: 13 Last Post: 09-08-2011, 23:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts