Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4
Results 61 to 73 of 73

Thread: Mass Effect 2 pe PS3

  1. #61 SP
    Member Atrium's Avatar
    M-a luat la misto ? lol Cand mai avea 2 pasi si ma injura ? Asta inseamna luat la misto ?

    In schimb ai dreptate, lucrurile au mers prea departe. Vestea finala este ca ME2 vine pe PS3, si foarte bine ca vine, simplu.

  2. #62 SP
    Member St Mael's Avatar
    Ajunge, ma plictisesti si nu o sa pierd timpul sa i-au la puricat fiecare rand de text din ditamai zidul ala de cuvinte.

    O sa spun doar atat, pentru ca ai mentionat diviziunea pe departamente si insinuezi ca stiu atat de putin despre BioWare. In caz ca nu ai observat sunt un fan imens si am jucat tot ce au scos de la Baldur's Gate incoace.

    BioWare sunt impartiti in 3 departamente majore, unul in Edmonton (responsabil cu Mass Effect) unul in Montreal (responsabil cu seria Dragon Age) si unul in Austin, Texas (Responsabili cu MMO-ul The Old Republic). Sper ca din asta poti rationaliza de ce ME nu a fost afectat de ceea ce faceau cu Dragon Age din moment era un departament cu totu separat. Insa aceiasi baieti care au lucrat pana acum la tot ce a fost legat de ME vor lucra de acum incolo si cu PS3-ul iar asta le va acapara din efortul pe care altfel l-ar fi putut atribui spre a produce continut mai bun pe cele 2 platforme initiale.

    Asta ca sa vezi ca stiu destul cat sa nu am impresia ca sunt toti bagati la gramada si poate acum vezi si tu de unde vine grija mea.


    In al doilea rand antihistaminicele nu au nicio treaba cu stresul neurologic ci se utilizeaza exclusiv pentru alergii (inclusiv Benedrylul), sau poate tu ai tras concluzia ca sunt alergic la copii enervanti ca la polen. Presupun ca esti departe de a fi student la medicina asa ca te sfatuiesc sa nu mai intrii in domenii despre care nu ai habar ca sa incerci sa pari inteligent fiindca doar o sa ajungi sa pari ridicol.


    In ultimul rand mi-a ajuns cat de mult timp mi-ai pierdut. Daca chiar vrei sa vezi cat de reale si impartiale sunt grijile pe care le-am expus pana acum pe aici poti sa te duci la BioWare Social Network sa vezi cum au fost bombardati de fani ingrijorati de aceasta mutare in ultimele 24 de ore dupa anunt. Insa tine cont ca multi dintre ei nici nu aveau Xbox ci aveau doar grija jocului de care s-au putut bucura pana acum pe PC. O sa vezi mentionate pe acolo griji mult mai profunde decat ce am discutat noi pe aici in doar 2 pagini.


    Eu pana la urma am vrut doar sa imi expun aici grijile legate de acest subiect si imi pare bine sa cred ca unii ca Mika sau angelcrying au inteles punctul meu de vedere, asa ca acum pot sa termin cu subiectul asta si sa imi vad de alte treburi.

  3. #63 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    cate cuvinte pe threadul acesta, oare a citit cineva fiecare post integral de pe thread?

  4. #64 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by St Mael View Post

    In al doilea rand antihistaminicele nu au nicio treaba cu stresul neurologic ci se utilizeaza exclusiv pentru alergii (inclusiv Benedrylul), sau poate tu ai tras concluzia ca sunt alergic la copii enervanti ca la polen. Presupun ca esti departe de a fi student la medicina asa ca te sfatuiesc sa nu mai intrii in domenii despre care nu ai habar ca sa incerci sa pari inteligent fiindca doar o sa ajungi sa pari ridicol.
    Pana una alta, antihistaminicele de generatia intai, gen benedryl au proprietatea de a trece bariera hematoencefalica si de a produce un efect marcat de sedare si somnolenta.

    In plus, te mai ajuta si la ulcer. Ulcer de stress mai exact...

    Nu ti l-am recomandat pentru alergie poti sta linistit pentru ca nu se mai administreaza in asa ceva de mult timp. Doar la unele cabinete din cucuieti. Eventual, daca vrei pt alergie iti recomand loratidina sau Claritine-ul. Este foarte bun. Totusi, mentin prima varianta.

    Asa ca, macar daca ai intentia sa ma corectezi asupra unei discutii medicale, te rog sa citesti mai bine pe Wikipedia inainte de a o face.

    Iti multumesc mult de tot pentru ca mi-ai atras atentia asupra acestui medicament. Probabil tu esti la medicina ? Daca da, astept sa mai discutam despre indicatii, farmacodinamie si interactiuni medicamentoase.

    Imi cer scuze pt post-ul asta offtopic, dar macar de ma insulta asupra jegosilor mei ani de studiu, sa am drept la replica.

  5. #65 SP
    Member zoli86's Avatar
    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    Pana una alta, antihistaminicele de generatia intai, gen benedryl au proprietatea de a trece bariera hematoencefalica si de a produce un efect marcat de sedare si somnoleta.

    In plus, te mai ajuta si la ulcer. Ulcer de stress mai exact...

    Nu ti l-am recomandat pentru alergie poti sta linistit pentru ca nu se mai administreaza in asa ceva de mult timp. Doar la unele cabinete din cucuieti. Eventual, daca vrei pt alergie iti recomand loratidina sau Claritine-ul. Este foarte bun. Totusi, mentin prima varianta.

    Asa ca, macar daca ai intentia sa ma corectezi asupra unei discutii medicale, te rog sa citesti mai bine pe Wikipedia inainte de a o face.

    Iti multumesc mult de tot pentru ca mi-ai atras atentia asupra acestui medicament. Probabil tu esti la medicina ? Daca da, astept sa mai discutam despre indicatii, farmacodinamie si interactiuni medicamentoase.

    Imi cer scuze pt post-ul asta offtopic, dar macar de ma insulta asupra jegosilor mei ani de studiu, sa am drept la replica.
    EPIC

  6. #66 SP
    Member St Mael's Avatar
    Asta deja e offtopic de neam prost. Pentru a nu contribui la deraparea asta lui Atrium i-am raspuns pe PM asa ca e cazul sa se termine.

  7. #67 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    cate cuvinte pe threadul acesta, oare a citit cineva fiecare post integral de pe thread?
    I did.

    Ok. Cu postul ala Atrium m-a convins ca nu vreau sa merg la Medicina ... so everyone back on track. Mass Effect 2 pe PS3. Go!

  8. #68 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Aici tind sa-i dau dreptate lui StMael, in sensul ca ii inteleg ingrijorarea pentru viitorul seriei. Din cate stiu in Mass Effect 2 puteai importa salvarea din Mass Effect, deci deciziile luate in ME1 influentau povestea din ME2, prin urmare ar trebui sa influenteze si ME3. Faptul ca pe PS3 apare doar ME2, cred ca genereaza un fel de reset in universul Mass Effect.

  9. #69 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by Atrium View Post
    benedryl au proprietatea de a trece bariera hematoencefalica si de a produce un efect marcat de sedare si somnolenta.
    Ba da ne lasati? Ce are asta cu Mass Effect 2?!
    Dar stiti ce, ce ar fi sa va luati voi cumintei o camera...

  10. #70 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Aici tind sa-i dau dreptate lui StMael, in sensul ca ii inteleg ingrijorarea pentru viitorul seriei. Din cate stiu in Mass Effect 2 puteai importa salvarea din Mass Effect, deci deciziile luate in ME1 influentau povestea din ME2, prin urmare ar trebui sa influenteze si ME3. Faptul ca pe PS3 apare doar ME2, cred ca genereaza un fel de reset in universul Mass Effect.
    Cum a zis si erik95 :

    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    VG247 Blog Archive gamescom interview: Ray BioWare confirms intro content for ME2 PS3, included DLC, more

    Se pare ca va exista o introducere pentru cei cu PS3, asta pentru a intelege jocul mai bine.
    Deci nu va aparea pur si simplu ME2. Vor fi ceva content-uri care sa introduca jucatorul in universul ME2. Chiar si fara, exista totusi indicii in ME2 care sa iti expuna ce s-a intamplat in universul pe care tocmai l-ai salvat. Probabil vor sa faca ceva mai mult. Niste portiuni in care sa poti juca, cine stie ? Om vedea.

    Deci puteti sta linistiti in sensul asta ca nu va exista nici un "reset". Daca ar fi sa apara asa ceva, ce rost mai avea sa fie trilogie ?

    @cryyo - nu pot sa-mi iau o camera cu StMael. Nu vrea sa-si ia o camera cu mine
    Din punctul meu de vedere am incheiat cu el. Eu unul mi-am cerut scuze lui prin PM pentru modurile in care i-am raspuns, dar tot sustin cele afirmate. In schimb el s-a multumit sa se opreasca doar la jigniri. Speram totusi la mai mult. Eh...

  11. #71 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    O gramada de nervi aiurea. Oameni buni pierdeti din vedere o chestiune majora, nu s-a gindit nimeni ca acest Mass Effect 2 pentru PS3 a fost in dezvoltare inca de cind era cel de XBOX360 si datorita dorintei aprige MS a fost timed exclusive, luna lansarii nu va spune nimic? Sint sigur ca nu e primul joc cu care s-a procedat asa, mai ales ca primul Mass Effect a fost MS exclusive.

    Deasemeni am citit ca Mass Effect 2 va avea parte de o introducere consistenta, "...citeva ore in fata TV-ului", cum spunea cineva tot in acest thread, deci cei ce nu l-au jucat se vor putea bucura de cunoasterea universului ME cit si de povestea completa.

    Eu zic ca e mai usor sa privim in ansamblu decit sa ne facem nervi si punctez pe aspectul ca productia Mass Effect 2 a inceput concomitent pe ambele console si ca a fost un timed exclusive.

  12. #72 SP
    Senior Member Walkman's Avatar

  13. #73 SP
    Member goguxxx's Avatar
    Quote Originally Posted by tiberiu_sim View Post
    Eu zic ca e mai usor sa privim in ansamblu decit sa ne facem nervi si punctez pe aspectul ca productia Mass Effect 2 a inceput concomitent pe ambele console si ca a fost un timed exclusive.
    Nu stiu cine s-a indoit de lucrul asta , era cat se poate de evident : 1 an exclusivitate MS (pe bani grei evident) , la fel ca si cele doua episoade pt GTA IV . E cel mai convenabil pentru ambele parti : producatorul isi scoate o parte din bani din exclusivitate , si o parte mai tarziu din versiunile celelalte . Exclusivitatile (in afara de foarte putine IP-uri deja consacrate ) nu mai merita in contextul actual din punct de vedere financiar .
    Parerea mea e ca Bioware incearca marea cu degetul : daca versiunea de PS3 se vinde bine , vor face la fel si pt ME 3 . Daca nu , ori il fac multiplatform din start , ori nu mai fac pt PS3 in viata lor nimic

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 13-03-2012, 10:51
  2. Replies: 7 Last Post: 01-07-2010, 17:08
  3. Replies: 16 Last Post: 05-02-2009, 02:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts