Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 27

Thread: Ubisoft anunta Prince of Persia HD Collection

  1. #1 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar

    Ubisoft anunta Prince of Persia HD Collection

    Timp de cateva saptamani a fost doar un zvon, dar astazi este oficial: Ubisoft se pregateste sa (re)lanseze in HD primele 3 jocuri din seria Prince of Persia exclusiv pentru platforma Playstation 3, acestea vor fi incluse intr-un singur Blu-ray si vor avea un total de 30 de ore de gameplay. Colectia este programata sa apara pe data de 19 Noiembrie 2010, la pretul de �29.99 si este exclusiva pentru cei din Europa.
    Attached Images Attached Images prince-persia-two-thrones-03.jpg

  2. #2 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Dar oare de ce nu si pe XBOX 360 ? Pe Xbox erau...

  3. #3 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Si eu sunt dezamagit avand in vedere ca am doar Xbox 360, dar te multumesti cu ce primesti.. probabil Sony are o implicare foarte mare in acest proiect, daca il poti numi asa.

  4. #4 SP
    Junior Member bogoalex's Avatar
    Atunci vor fi intr-un singur blu-ray

  5. #5 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Auzi la el, DVD... lol

    Probabil si spatiul de stocare mai mare al Blu-Ray-ului este un motiv pentru care aceasta colectie se lanseaza doar pe PS3.

  6. #6 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Auzi la el, DVD... lol

    Probabil si spatiul de stocare mai mare al Blu-Ray-ului este un motiv pentru care aceasta colectie se lanseaza doar pe PS3.
    Poate si asta, oricum se putea daca se vroia si 3 dvd DL intr-o carcasa, cred ca tine mai mult de marketing aceasta decizie.

  7. #7 SP
    Member richardm27's Avatar
    Pe shopto se afla deja la pre-order....ceea ce va dorim si dumneavoastra !

  8. #8 SP
    Member Mircea's Avatar
    as vrea niste GTA-uri in HD....Shadow of Colossus HD......astea ar face ravagii dupa parerea mea ..bineinteles si alte jocuri....

  9. #9 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Mircea20 View Post
    as vrea niste GTA-uri in HD....Shadow of Colossus HD......astea ar face ravagii dupa parerea mea ..bineinteles si alte jocuri....
    shadow of the colossus si Ico HD au fost anuntate deja : ambele la pret de 40$ parca . De GTA nu s-a anuntat nimic .

    Pe mine nu ca m-ar deranja faptul ca vor developerii sa faca niste bani din remake-uri , da ma enerveaza ca fac remake-uri la jocuri facute la foarte scurt timp intre ele (o generatie de console ? c'mon !) . Si pe langa asta , au ales sa faca grafica HD la jocurile pt ps2 care aveau oricum o grafica extrem de buna si apropiata celei HD (God of war de ex pt ps2 arata mai bine decat multe jocuri de pe ps3 sau xbox din ziua de azi ) . Nu au de gand sa faca niste remake-uri la niste jocuri de ps1 ? sau si mai vechi ...Snes , Nes , ARCADE games . Developerii considera ca jocurile bune au inceput doar de la ps2 ? si ps1-le are niste jocuri EXCELENTE . Sa speram ca o sa anunte mai multe remake-uri , la cat mai multe jocuri de calitate (si nu doar de ps2 )

  10. #10 SP
    Member maravela's Avatar
    Eu mi-as dori f. f. mult sa apara toata seria CRASH BANDICOOT si JACK AND DAXTER pe PS3

  11. #11 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    shadow of the colossus si Ico HD au fost anuntate deja : ambele la pret de 40$ parca . De GTA nu s-a anuntat nimic .

    Pe mine nu ca m-ar deranja faptul ca vor developerii sa faca niste bani din remake-uri , da ma enerveaza ca fac remake-uri la jocuri facute la foarte scurt timp intre ele (o generatie de console ? c'mon !) . Si pe langa asta , au ales sa faca grafica HD la jocurile pt ps2 care aveau oricum o grafica extrem de buna si apropiata celei HD (God of war de ex pt ps2 arata mai bine decat multe jocuri de pe ps3 sau xbox din ziua de azi ) . Nu au de gand sa faca niste remake-uri la niste jocuri de ps1 ? sau si mai vechi ...Snes , Nes , ARCADE games . Developerii considera ca jocurile bune au inceput doar de la ps2 ? si ps1-le are niste jocuri EXCELENTE . Sa speram ca o sa anunte mai multe remake-uri , la cat mai multe jocuri de calitate (si nu doar de ps2 )
    Eu inca mai astept remake-ul remasterizat si in HD la Final Fantasy VII (adica cu grafica ca in film), cel de PS1. Si ar mai fi Resident Evil 4 cu Move support. Eu zic ca e bine ca fac remake-uri si la jocurile de PS2, sint destui gameri care le-au sarit. Mare pacat ca aceasta colectie apare doar pe PS3, sint jocuri importante din istoria gaming-ului, dar cum zicea ReNeGaDe124 cauza probabila e capacitatea de stocare a suportului Bluray.

  12. #12 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    HD Fahrenheit anyone?

  13. #13 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Imi pare bine ca le lanseaza si pe PS3, dar nu-mi prea place tendinta asta. Stiu ca exista optiunea sa nu cumperi, dar... De ce nu fac un emulator? Inainte de lansarea PS3ului se laudau cu faptul ca PS3ul e de X ori mai puternic decat PS2. In schimb aleg sa lanseze aceste Collection care contin 2/3 jocuri cu mici imbunatatiri. Pe mine nu ma afecteaza pentru ca n-am avut PS2, dar cei care au sute de jocuri de PS2 sunt nevoiti sa le cumpere din nou.

    @Tudoran: Ca sa faca remake-uri la jocurile de PS1 ar trebui sa munceasca pentru o perioada mai lunga, iar asta nu le convine.

  14. #14 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    erik , cam ai dreptate . Pe vremea aia grafica nu conta asa de mult si nu stateau ani intregi ca sa munceasca la ea . In schimb se axau pe poveste , muzica , personaje si atmosfera (asa cum ar trebui sa fie toate jocurile in ziua de azi) . Dar daca e un joc cu adevarat bun care se va cumpara extrem de bine atunci eu zic ca merita ... sa dau cateva exemple : Final fantasy 7,8,9 , Soul Reaver , Legacy of Kain ...astea sincer cred ca s-ar vinde foarte bine daca ar aparea pe ps3 cu grafica HD si trophy support .

    Desi tin minte ca cei de la Square Enix au spus ca daca ar vrea sa faca un remake la FF 7 atunci le-ar lua cam 10 ani . Si ii inteleg sincer . Ati incercat jocul ? It's freakin huuge . Am 25-30 de ore de joc si is inca la Disc 1 (din 4 ). That's insane

  15. #15 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    HD Fahrenheit anyone?
    Il am pw Xbox 360 - varianta de xbox original, nu are nevoie de HD se vede excelent, poate sa il porteze pe PS3 ar fi o idee.

  16. #16 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  17. #17 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu mi se pare nimic HD la el. chiar pot spune ca versiunea originala de PC arata mai bine, ca avea mult motion blur

  18. #18 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu mi se pare nimic HD la el. chiar pot spune ca versiunea originala de PC arata mai bine, ca avea mult motion blur
    intr-adevar ... parca arata un pic mai bine decat pe ps2 . Nu ma asteptam sa aibe grafica ca in GoW Collection ...da nici chiar asa . Asta nu e HD oameni bun[-x !

  19. #19 SP
    Junior Member bogoalex's Avatar
    Atat timp cat apare trilogia, nu ma plang de nimic !

  20. #20 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    trilogia o ai deja pe calculator. Sunt foarte sigur ca merge pe orice sistem care ruleaza windows 7. sa nu mai spun ca probabil gasesti toata trilogia de PC la niste preturi infime. Ce rost are sa dai 2 mil sa o iei pt PS3 ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Ubisoft anunta ZombiU By Tudoran in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 06-06-2012, 13:45
  2. Prince of Persia Collection pe PSN, doar in US By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 16-11-2010, 20:45
  3. UBISOFT anunta Prince of Persia: The Forgotten Sands� By Imperatore in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 3 Last Post: 01-12-2009, 19:42
  4. Ubisoft anunta Red Steel 2 By Mika in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 05-05-2009, 21:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts