Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: NBA Jam HD primeste data de lansare

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    NBA Jam HD primeste data de lansare

    Dupa o schimbare de planuri, si o data de lansare schimbata, EA a anuntat ca NBA Jam HD va fi lansat sub forma retail, acesta fiind inclus initial cu NBA Elite 11. Tot atunci cei de la EA ne asigurau ca vom afla data de lansare in curand, si iata ca nu a trecut mult timp si aflam o data de lansare pentru NBA Jam HD: 17 Noiembrie 2010. NBA Jam HD va fi lansat pe PS3 si Xbox 360, va fi lansata si o versiune de Wii a jocului.
    Attached Images Attached Images thumbnail_2_b21bff96_v2.jpg

  2. #2 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Lol what? Versiunea de wii a fost lansata acum cateva saptamani...

    http://www.metacritic.com/game/wii/ea-sports-nba-jam

  3. #3 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by HollowMan View Post
    Lol what? Versiunea de wii a fost lansata acum cateva saptamani...

    EA Sports NBA Jam for Wii Reviews, Ratings, Credits, and More at Metacritic
    da, dar in US, nu in UK.

  4. #4 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Nu scrie in articolul lui de UK sau US

  5. #5 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    normal ca nu scrie. nu avea de ce sa scrie asta. practic, stirea are ca target o comunitate care este in EU, deci el a mentionat corect ca va fi lansata si o versiune Wii (avand in vedere ca in EU inca nu a aparut). intr-adevar, din stire lipseste faptul ca versiunea Wii a fost deja lansata in US, insa nu era obligatoriu sa mentioneze asta. e vorba de targetul caruia te adresezi si impactul produs asupra acelui target. atat timp cat stirea are ca target comunitatea de consolisti din RO (chiar comunitatea de posesori de Wii din RO), e normal sa presupui ca pe ei ii intereseaza cand apare jocul in EU, nu in US (avand in vedere faptul ca jocurile de Wii, din cate stiu, sunt region locked).

  6. #6 SP
    Senior Member tray's Avatar
    jocul asta trebuia sa fie GRATIS cu nba elite. No offense, dar cine da banii unui joc full retail pe nba jam e fraier rau.

  7. #7 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    jocul asta trebuia sa fie GRATIS cu nba elite. No offense, dar cine da banii unui joc full retail pe nba jam e fraier rau.
    Poftim ? Probabil ca tu nu ai fost in perioada in care NBA Jam era in floare... Kids noawadays...

  8. #8 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by HollowMan View Post
    Poftim ? Probabil ca tu nu ai fost in perioada in care NBA Jam era in floare... Kids noawadays...
    ce raspuns tipic HollowMan
    MaxConsole - WTF: EA charging $50 for 'free' NBA Jam on PS3 & Xbox 360

  9. #9 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    Amice avand in vedere ca jocul va fi delayed poate nici nu va mai fi inclus in NBA Elite... Vrei sa le dau un mail sa ii intreb ca oricum lucram in aceeasi firma.

  10. #10 SP
    Senior Member tray's Avatar
    si asta justifica faptul ca pui pretul la un joc arcade-like pretul unui joc retail?
    Stiam ca lucrezi la ei, nu era nevoie sa imi amintesti, dar ar trebui sa vezi cand sar calul si fac milkage

  11. #11 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    si asta justifica faptul ca pui pretul la un joc arcade-like pretul unui joc retail?
    Stiam ca lucrezi la ei, nu era nevoie sa imi amintesti, dar ar trebui sa vezi cand sar calul si fac milkage
    Nu am zis ca nu au sarit calul dar nici nu mi se pare normal sa faci o persoana FRAIERA ca da bani pe un joc care probabil ii place foarte mult.

    PS: Am intrebat... Mi s-a raspuns ca va fi BOXED, 50$, nu va fi inclus in NBA Elite si nici nu va fi available pe PSN sau Xbox Live. Happy ?

  12. #12 SP
    Banned Miata's Avatar
    wtf midget nba?

  13. #13 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Jocul asta imi aduce aminte de College Slam, pe care tin minte ca l-am jucat obsesiv cu un tovaras acum foarte multi ani, pe un 486 Addictive as hell Chiar imi pare rau ca nu or sa-l bage pe PSN la un pret rezonabil. L-as fi luat cu ochii inchisi.



    Aparent a fost si pe SNES

  14. #14 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Intrucat pe forum nu exista un thread dedicat..

    NBA Jam Review - PlayStation 3 Review at IGN

    Jocul pare bun, mai ales pentru nostalgici, dar e clar ca nu ar fi trebuit sa apara in varianta Retail.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Tearaway primeste data de lansare By Tudoran in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 10-04-2013, 19:30
  2. Borderlands 2 primeste data de lansare By Tudoran in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 25-02-2012, 22:33
  3. Homefront primeste data de lansare By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 18-11-2010, 21:59
  4. FEAR 3 primeste data de lansare By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 28-10-2010, 19:10
  5. Data de lansare pentru Def Jam Rapstar By naz in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 06-06-2010, 14:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts