Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: NBA Elite 2011 anulat

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    NBA Elite 2011 anulat

    Dupa o amanare nejustificata, vine o veste si mai proasta, NBA Elite 2011 nu va mai fi lansat. Foarte ciudat, avand in vedere ca am avut ocazia sa jucam un demo, sa vedem destule video-uri si sa speram ca in acest an NBA 2K11 va avea concurenta serioasa. Din fericire seria va reveni anul viitor, seria NBA Elite fiind acum in mana EA Tiburion, inlocuindu-i astfel pe EA Canada. Singurul joc NBA ce va fi lansat de EA in acest an este NBA Jam pentru PS3, Xbox 360 si Wii.
    Attached Images Attached Images nba-elite-11-05.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Cand ai nba jam full price la ce iti mai trebuie elite? lol

  3. #3 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar
    S-a anuntat motivul anularii. NBA2K11 a dominat zona basket cu starul Michael Jordan, iar EA nu a mai putut face fata.

  4. #4 SP
    Member vTGS's Avatar
    Good riddance, NBA 2K intotdeauna a fost peste NBA Live, Elite(parerea mea ) sau ce nume o sa le mai puna cei de la EA.

  5. #5 SP
    Junior Member SamJigga's Avatar
    Eu am deja NBA Jam de vreo 5 zile. Nici nu ma gandeam la NBA Elite sau 2K. Hai sa fim seriosi, nu vin cu nimic nou fata de versiunile anterioare. Il iei acum si la anul iei altul, la fel, dar un pic mai imbunatatit. Mai bine astept versiunea finala, oricare ar fi aia.

  6. #6 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    NBA Elite chiar promitea mult, gameplay si grafica mult imbunatatite, iar schimbarile se vedeau si in demo. Cred ca asta e si motivul pentru care nu au reusit sa-l termine, spre deosebire de alte jocuri care ies anual la NBA Elite chiar era mult de munca.

    Legat de NBA Jam, banuiesc ca ai versiunea de Wii pentru ca cea de PS3/X360 inca nu a fost lansata.

  7. #7 SP
    Member HollowMan's Avatar
    @Erik95 Tiburon este in Canada

  8. #8 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Pe Wikipedia scrie ca EA Tiburon e un producator din Florida si ca EA Canada este un studio din Burnaby. Deci sunt 2 studiouri diferite.

  9. #9 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    NBA Elite chiar promitea mult, gameplay si grafica mult imbunatatite, iar schimbarile se vedeau si in demo. Cred ca asta e si motivul pentru care nu au reusit sa-l termine, spre deosebire de alte jocuri care ies anual la NBA Elite chiar era mult de munca.

    Legat de NBA Jam, banuiesc ca ai versiunea de Wii pentru ca cea de PS3/X360 inca nu a fost lansata.
    Cică a fost terminat jocul, chiar trimis spre multiplicare, dar EA au anulat totul...destul de neobişnuit pentru ei, au pierdut ceva bani prin mişcarea asta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 08-07-2011, 19:13
  2. NBA Elite 11 By naz in forum Console Club
    Replies: 15 Last Post: 04-11-2010, 12:02
  3. NBA Elite 2011 amanat By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 04-10-2010, 06:59
  4. EA anunta NBA Elite 11 By Daniel in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 03-06-2010, 16:10
  5. NBA Elite 2011 anuntat By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 27-05-2010, 08:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts