Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Polyphony confirma un update pentru GT5

  1. #1 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar

    Polyphony confirma un update pentru GT5

    Directorul companiei Polyphony, Kazunori Yamauchi, confirma aparitia unui update ce priveste modul multiplayer al jocului Gran Turismo 5. Intr-un interviu luat de catre cei de la Eurogamer, acesta a relatat ca update-ul va fi live incepand cu sambata (27 Noiembrie) si promite sa perfectioneze jocul, oferind o experienta online mai buna, aducand in plus si un numarit marit de conexiuni simultane posibile (de la 500.000 la 1 milion).
    Attached Images Attached Images gran_turismo_5_pic.jpg

  2. #2 SP
    Member freezy's Avatar
    Pai 5 ani ce au facut, nu au avut timp?
    Au scos dupa 5 ani un joc mult asteptat dar care, din cate am citit, este sub asteptari.
    Hmm....

  3. #3 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by freezy View Post
    Pai 5 ani ce au facut, nu au avut timp?
    Au scos dupa 5 ani un joc mult asteptat dar care, din cate am citit, este sub asteptari.
    Hmm....
    Pt ca unii au avut asteptari mult prea mari. Deci "keep it steady and it's great".

  4. #4 SP
    Member freezy's Avatar
    Quote Originally Posted by playgame View Post
    Pt ca unii au avut asteptari mult prea mari. Deci "keep it steady and it's great".
    Din pacate nu pot sa-mi spun parerea despre joc pt ca nu-l am inca dar e ciudat ca dupa 2 zile de la lansare sa anunte un update.
    D-asta am si spus ca au lucrat la el 5 ani, deci au avut timp berechet sa faca ceva bun ca sa multumeasca gamerii, din cauza asta au si fost asteptari mari, cand sti ca s-a lucrat la un joc 5 ani.... normal ca ai asteptari.

  5. #5 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    in manual mai scrie ca vor introduce Remote Races din decembrie 2010.

  6. #6 SP
    Junior Member Landa13's Avatar
    Nu prea e stralucit pentru ca va luati dupa review-uri. Cele mai vocale au fost cele ale lui IGN care s-a grabit sa dea nota 8.5 dupa cateva ore de la aparitie unui joc care are 100+ ore de gameplay. Ma indoiesc ca cineva de la IGN a ajuns macar pana la level 20 unde am inteles ca jocul se modifica la dificultate iar damage-ul este mai intens. Pana nu jucam nu avem cum sa stim exact...

    Din nou vis-a-vis de review-urile IGN ca sa va faceti o idee de cat de reliable sunt...acesti profesionisti au declarat ca NFS HP este citez "racing game of the year"... deci repet GT5<NFS HP. Cred ca a fost depunctat mai mult pentru timpul petrecut in productie decat pentru calitatea sa. Sau pur si simplu este o mana "straina" care nu vrea ca GT5 sa ia note mai mari decat un anume FM3 (care are 9.4 btw, acordat tot de acesti "evaluatori obiectivi")

  7. #7 SP
    Junior Member cristache's Avatar
    am inteles ca IGNorant si Gamespot sunt platiti de MIcrosoft sa dea note mici jocurior exclusive PS3...deja e baiaie de joc niciodata sa nua ai incredre in astia cand vrei sa ti iei un joc
    Gran Turismo 5 e belea rau ar merita cel putin un 9.3....parerea mea

  8. #8 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    normal , ca si cum ai judeca RDR sau GTA dupa filmul de intro. Sunt jocuri care presupun saptamani de joaca si apoi un verdict. Si sunt alte jocuri la care poti da un verdict din primele ore. Gt 5 e un joc complex , nu unul de duzina
    Comparatia cu NFS HP e exagerata. Dar ce sa-i faci. Revistele sunt conduse de sponsori., nu traiesc din vanzari. Oricum, orice posesor de PS3 o sa fie tentat sa cumpere GT5 chiar si cu toate review-urile negative. Si 8,5 nu e un scor rau.

  9. #9 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    de ce sariti asa in sus?
    vreti laude idioate, cititi reviewul de pe destructoid... dar cu ce va ajuta?
    nu v-ar ajuta mai bine un review obiectiv?

    repet ce am zis de 1000 de ori... jocul in momentul asta e slab, dar are un potential enorm.. si vor urma multe multe patchuri care probabil il vor transforma in cel mai bun simulator.

    ca de ce l-au lansat nefinisat, ca de ce ii trebuie pachuri din prima zi, discutiile astea chiar nu isi au rostul.
    bine ca a iesit, bine ca au pt ce sa scoata pachuri

    in rest pentru un review cu adevarat obiectiv probabil mai aveti de asteptat, insa nu mai sariti atata de cur in sus daca cititi ceva care nu e pe placul vostru, mai ales ca multi dintre voi, cei care comenteaza, nu au pus mana pe joc.

  10. #10 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    La review-uri eu ii astept pe cei de la Gamespot si GameTraillers, niciodata nu mi-au placut notele date de IGN.

    Jocul din video-uri pare foarte bun, si daca e placut de fani, deja nu mai conteaza notele.

  11. #11 SP
    Junior Member swedish's Avatar
    Nu cumva si Heavy Rain primise update in prima saptamana de la lansare ??? Doar ca in loc sa imbunatateasca jocul, multi se plangeau ca UPDATE-ul era de vina la acele mici probleme tehnice de rulare a jocului.

    Eu sper ca acest update sa nu dezamageasca publicul.

  12. #12 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Quote Originally Posted by Landa13 View Post
    <wall of text>...acordat tot de acesti "evaluatori obiectivi")

    That made my day lol.IGN si obiectivitatea,baba si mitraliera.

  13. #13 SP
    Junior Member evolution9's Avatar
    E normal sa vedem ca cei de la IGN sunt pro XBOX si la jocurile de Ps3 exclusive sau nu au dat note mai mici.
    Eu unul sunt fan PS3,m-am jucat si pe xbox dar nu imi place am avut toate consolele de la sony playstation si am jucat toate jocurile granturismo dar acesta chiar e ceva care va revolutiona lumea jocurilor auto. Inca nu l-am jucat dar din ce am vazut din review-uri eu unu i-as da 9/9.5

  14. #14 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Nu poti nota un joc, pentru ce poate (daca va) deveni. La momentul respectiv, jocul probabil nu merita nici 8.5. Nici la Forza nu au jucat 100+ ore, pentru a face review, Forza a luat 9+ pentru ca a fost complet de la lansare. Acum, daca vor reveni cu alt review pentru GT5, asta este alta poveste.

    Eh, aici sunt deja porci, a dezamagit pe multi, dar mi se pare destul de fortat.

    Top Ten Biggest Gaming Disappointments of 2010
    All the things we wanted to love but didn't � ranked from 10 to 1.

    2. Gran Turismo 5...

  15. #15 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    mda, sunt tendentiosi rau de tot.

  16. #16 SP
    Banned Miata's Avatar
    mi-a venit si mie astazi jocul, ce sa spun, cam dezamagit , tin minte cand aveam xbox-ul si jucam Forza 3 am ramas uimit de grafica si realismul jocului, insa asta......meh

  17. #17 SP
    Junior Member Landa13's Avatar
    Quote Originally Posted by Miata View Post
    mi-a venit si mie astazi jocul, ce sa spun, cam dezamagit , tin minte cand aveam xbox-ul si jucam Forza 3 am ramas uimit de grafica si realismul jocului, insa asta......meh

    ..esti sigur ca ai bagat discul cu GT5 intr-un ps3? Impartaseste-ne si noua motivele pentru care te-a dezamagit GT5 pentru ca nimeni de pe forum aparent nu a primit jocul decat tu.

  18. #18 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Ma tu esti sigur ca nu esti cam fanboy?
    Nu l-am cumparat(am avut insa ocazia sa-l joc cam 2 ore), nici nu cred ca-l joc pana la Craciun. Insa avand in vedere foarte multe lucruri (lucreaza la el 5 ani, scot patch-uri la 3 zile dupa lansare; lucreaza 5 ani la 200 de masini, asta dupa ce se lauda cu 1000 de masini, dintre care doar 300 unice; damage sporit dupa level 20 etc.) nu cred ca ar merita macar 5, deci notele primite sunt foarte mari pentru cea ce ofera la momentul actual. Un joc cand este lansat trebuie sa fie complet/finisat, nu in stadiul asta (vezi cum arata masinile cand apar efectele meteo; online-ul) pentru ca este evaluat continutul si calitatea actuala, un reviewer nu se gandeste la faptul ca peste 2 ani jocul va fi "the real driving simulator"(am cateva indoieli, in mare parte datorita faptului ca simulatoareale auto de pe console nu prea se apropie de simulatoarele de pe PC). Iar pe langa asta, IGN nu a primit jocul pe 24, sunt convins ca l-au jucat macar o saptamana, iar cand asta e munca ta, inseamna in jur de 50 de ore, destul ca sa-ti faci o parere.

  19. #19 SP
    Ike
    Member Ike's Avatar
    Ce-ar fi sa le platim si noi o parte din joc si dupa ce il finiseaza sa le dam si restul? Merge?
    Iar de reviews subiective lasati-o balta, sunt ţ site-uri, metacritic e la un click distanta

  20. #20 SP
    Member televizor's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    La review-uri eu ii astept pe cei de la Gamespot si GameTraillers, niciodata nu mi-au placut notele date de IGN.

    Jocul din video-uri pare foarte bun, si daca e placut de fani, deja nu mai conteaza notele.
    Gamespot e probabil site-ul care practica cel mai mult prostitutia review-urilor (vezi Gerstmann-gate-ul) nu inteleg cum ai putea sa-ti faci o parere despre un joc in urma unui review al lor (eram membru inainte de toate astea) si review-urile de la Gametrailers... sa zicem doar ca-mi plac mai mult cele pe care le citesti.

    Cat despre a doua chestie pe care ai zis-o, din video-uri nu poti sa-ti dai seama ca un joc e foarte bun, si da, notele conteaza (mai ales la un proiect de 5 ani care trebuie sa prinda cat mai multi oameni pentru a-si recupera investitia, nu numai fanii).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 26-03-2014, 23:02
  2. Replies: 2 Last Post: 15-06-2010, 21:57
  3. Take Two confirma titluri importante pentru 2009 By h0stile in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 15-03-2009, 23:04
  4. Replies: 1 Last Post: 13-02-2009, 15:31
  5. SCEE confirma update-ul intarziat pentru PSN By Bobby in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 12-09-2008, 23:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts