Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: MotorStorm Apocalypse amanat in UK

  1. #1 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar

    MotorStorm Apocalypse amanat in UK

    Sony a amanat lansarea lui Motorstorm: Apocalypse in Marea Britanie ca urmare a crizei in Japonia. De asemenea lansarea a fost amanata dupa cum era de asteptat si in Japonia (lansarea trebuia sa aiba loc pe 17.03.2011). Motorstorm: Apocalypse este programat pentru lansare in SUA pe 12 Aprilie si este inca neclar ce planuri are Sony Computer Entertainment America referitor la o posibila amanare. Jocul trebuia sa se lanseze initial in aceasta vineri in UK. Deocamdata nu a fost specificata o data de lansare ulterioara.

    "Suntem socati si intristati sa vedem impactul cutremurului si tsunami in Japonia si gandurile noastre sunt cu toti cei afectati, inclusiv colegii noştri in cadrul familiei Sony, de viata si de munca in intreaga tara", a declarat Sony Computer Entertainment Europe intr-o declaratie oficiala.

    "Suntem foarte constienti de paralela intre aceste evenimente si tema de baza in Motorstorm si facem tot ce putem pentru a fi la fel de sensibili vis-a-vis de gravitatea situatiei. Desi jocul in sine este deja in distribuţie, am decis incetarea oricarei expedieri viitoare."
    Attached Images Attached Images motorstorm-apocalypse-screenshot.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca nu exista cuvinte care sa descrie ce simte toata lumea pentru japonezi... Imi dau seama cat de greu este sa te gandesti la jocuri in astfel de perioade... Insa eu unul as fi incercat sa ajut intrun fel. Nu stiu, ma gandeam sa scoata un fel de "Help them Edition"... sa coste de 2-3 ori mai mult, si tot profitul extra sa se duca pentru ajutorarea celor care au ramas fara apa, mancare, locuinte...

  3. #3 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu vad cum exact ar ajuta amanarea jocului in mod direct... ai dreptate ar fi fost mai bine sa scoata o editie mai scumpa si sa coste ceva mai mult. Cu ce-l ajuta pe japonezu sarac caruia i-a luat apa casa ca se amana jocul?

  4. #4 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Da..ar fi fost foarte bine sa iasa o asemenea editie..dar si asa putem face donatii prin Crucea Rosie
    http://www.crucearosie.ro/proiecte/a...u-japonia.html

    P.S.Personal cred ca primii din lumea gaming-ului care ar trebui sa ajute(bineinteles alaturi de gameri) sunt cei de la Activision.

  5. #5 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Nu vad cum exact ar ajuta amanarea jocului in mod direct... ai dreptate ar fi fost mai bine sa scoata o editie mai scumpa si sa coste ceva mai mult. Cu ce-l ajuta pe japonezu sarac caruia i-a luat apa casa ca se amana jocul?
    Il ajuta psihologic. Pentru ca jocul contine multe scene cu cutremure. Ar fi fost de prost gust sa lanseze un astfel de joc in situatia actuala...

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Numai faptul ca vor sa lanseze un joc care contine cuvantul "Apocalipsa" in timp ce in tara lor parca a venit acea Apocalipsa... si ar putea fi vazut de toti ca fiind o ironie... Ca si cand ar vrea sa scoata bani pana si din propriul dezastru... Not fair...

  7. #7 SP
    Member dilibau666's Avatar
    Si tot o ironie e ca jocul dupa cate vazui io de dimineata a "aparut" deja pe torrenti...ce ti-e si cu lumea asta

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by dilibau666 View Post
    Si tot o ironie e ca jocul dupa cate vazui io de dimineata a "aparut" deja pe torrenti...ce ti-e si cu lumea asta
    Piratii ar fi in stare sa fure si in Ziua Judecatii... N-ai ce sa le faci..

  9. #9 SP
    Banned nurv's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Piratii ar fi in stare sa fure si in Ziua Judecatii... N-ai ce sa le faci..
    Nu numai ei, pe cat pariu ca Microsoft se va folosi de dezastrul japonezilor ca sa scoata la rampa asa din senin xbox 720 fara competitori si sa isi adjudece pozitia no1 fara drept de apel pe piata consolelor. O miscare de genul asta ar crea un decalaj de cativa ani intre noile generatii, decalaj pe care SONY nu o sa il poata recupera niciodata. Iar eu ma astept la asa ceva, Gates si Ballmer si-ar vinde si sufletu pentru bani [sa ne amintim cate firme au falimentat pentru ca sa se imbogateasca MS]

  10. #10 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    /facepalm

    Eu l-am vazut pe Bill Gates cum sufla in valurile alea ca sa intre mai cu viteza in ei.

  11. #11 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Quote Originally Posted by tphase View Post
    Nu numai ei, pe cat pariu ca Microsoft se va folosi de dezastrul japonezilor ca sa scoata la rampa asa din senin xbox 720 fara competitori si sa isi adjudece pozitia no1 fara drept de apel pe piata consolelor. O miscare de genul asta ar crea un decalaj de cativa ani intre noile generatii, decalaj pe care SONY nu o sa il poata recupera niciodata. Iar eu ma astept la asa ceva, Gates si Ballmer si-ar vinde si sufletu pentru bani [sa ne amintim cate firme au falimentat pentru ca sa se imbogateasca MS]
    Unii se pare ca nu gandesc chiar deloc inainte sa posteze ceva.
    Hai sa iti dau un citat:
    Nu cred ca este cineva care nu poate ghici cine e pe locul intai in acest top - seful Microsoft, Bill Gates. El conduce detasat, donand 28 de miliarde de dolari de-a lungul timpului.

    Majoritatea banilor au fost dati prin intermediul fundatiei infiintata de miliardarul Internetului, in special pentru combaterea saraciei si a bolilor.

    El i-a influentat si pe alti oameni de afaceri sa-si doneze o parte din castiguri. Printre acestia se numara si partenerul sau de bridge Warren Buffett, ca a anunta in iunie 2006 ca, decat sa isi infiinteze propria fundatie caritabila, prefera sa doneze 30 de miliarde de dolari in actiuni pe o perioada de 20 de ani fundatiei lui Gates.
    Acte filantropice

  12. #12 SP
    Banned nurv's Avatar
    Quote Originally Posted by Krusht View Post
    Unii se pare ca nu gandesc chiar deloc inainte sa posteze ceva.
    Hai sa iti dau un citat:

    Acte filantropice
    Prietene poate nu cunosti istoria Microsoft sa vezi cate firme au falimentat, cate au pierdut milioane de dolari si cati angajati au ramas pe drumuri din cauza practicilor invazive de business ale Microsoft si Bill Gates / Balmer. Lasa-ma ca stim cat e de filantrop azi cand e miliardar. Dar pe parcursul drumului au facut o gramada de magarii si au dat in concurenta fara absolut nici cea mai mica mila cu practici de business de multe ori ilegale si imorale, nu de putine ori s-au folosit de pleiada de avocati mai mult decat de staff-ul tehnic pentru a elimina concurenta, las-o moarta...

  13. #13 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    MotorStorm se amana si in USA:
    Earlier this week, Sony announced its PS3 exclusive racer MotorStorm Apocalypse would be delayed in the UK due to the crisis in Japan. Today, Sony confirmed on the PlayStation Blog that the title from Evolution Studios would also be delayed in North America.
    Ca si cazul UK , nu s-a specificat o data de lansare ulterioara..
    MotorStorm Apocalypse Delayed in North America - PlayStation 3 News at IGN

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. MotorStorm Apocalypse By Nash in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 164 Last Post: 23-10-2013, 23:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts