Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 20 of 20

Thread: Informatii despre SOCOM 4 Beta

  1. #1 SP
    Member hibrid13's Avatar

    Informatii despre SOCOM 4 Beta

    Conform Playstation Blog, Beta-ul multiplayer pentru SOCOM 4 vine in patru "valuri": prima data a fost lansat pe 15 martie dar numai pentru cativa apropiati ai celor de la Zipper Interactive, developerii jocului; al doilea val se refera la membrii Playstation Plus care pot incerca Beta-ul inca de pe data de 22 Martie; a treia metoda prin care detinatorii Playstation 3 pot beneficia de Beta se realizeaza prin intermediul unui cod, primit odata cu Killzone 3, ce va deveni valabil pe data de 29 Martie; si in cele din urma a patra modalitate, una generala, in care toti userii Playstation 3 vor putea incerca multiplayer-ul jocului, pe data de 5 Aprilie. Beta-ul va fi inchis pe data de 13 Aprilie, atunci cand toate serverele vor intra in "stand-by", asta pana in ziua lansarii SOCOM 4: U.S. Navy SEALs, programata pe 19 Aprilie.
    Attached Images Attached Images socom_4.png

  2. #2 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    L-am instalat si eu ieri noapte. Am jucat cateva runde. E naspa.

  3. #3 SP
    Member ramusg's Avatar
    Argumenteaza, poate esti obisnuit cu FPS-ul si aici iti dau dreptate, e greu, dar asta pana te adaptezi la control si camp vizual, si eu am avut probleme mari de orientare si miscare( primul multi in TPS) dar am inceput sa-i prind gustul. Un beta pt server stres ( in valuri) destul de bine realizat, un pacanici cu senzatie de shooter clasic.
    Hartile sunt circulare, poti flanca, ataca pe mijloc, sunt ceva camperi dar asta e buba fiecarui TPS ce are un cover sistem implementat.

  4. #4 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    mda. Se joaca in genul COD MW2 Third person (nu mai stiu cum se numea modul de joc)? ala nu avea cover.

  5. #5 SP
    Junior Member Magic's Avatar
    Jocul pare o combinatie de MAG,Uncharted si Cod.Nu am mai jucat nici un Socom pana acum,asa ca nu stiu ce elemente sunt imprumutate si ce a "mostenit" din vechea serie.

  6. #6 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Nu e vorba ca sunt obisnuit cu FPS-ul. Am jucat Uncharted 2 o perioada foarte buna Online, inca din Beta.
    De la grafica, pana la gameplay si arme, absolut nimic nu ma atrage. Este un joc foarte booring si *not so good looking* ... Sa speram probabil ca este vorba doar de BETA.

  7. #7 SP
    Junior Member dariomario's Avatar
    E naspa la maxim pentru un gamer care iubeste FPS. Se misca f greu, e f f haotic totul in jur, grafica e ok dar nu are dinamica aia, graba aia si aglomeratia aia din COD. Sincer mie nu mia placut, dar e vb de gusturi aici... prefer la orice ora Un charted 2 in locul astuia

  8. #8 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Mie nu mi-a mers codul primit la KZ3.
    Ciudat; a mai patit cineva?

  9. #9 SP
    Member LeGenD's Avatar
    da mie sa incerc...si daca merge ti-l inapoiez...

  10. #10 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Eu l-am luat de pe Playstation Plus.

  11. #11 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Quote Originally Posted by MisterJuice View Post
    Mie nu mi-a mers codul primit la KZ3.
    Ciudat; a mai patit cineva?
    Trebuie bagat pe cont de US ala de la Killzone 3. Mai mult ca sigur asta e problema.

  12. #12 SP
    Junior Member Magic's Avatar
    Quote Originally Posted by MisterJuice View Post
    Mie nu mi-a mers codul primit la KZ3.
    Ciudat; a mai patit cineva?

    Mai citeste o data stirea...

  13. #13 SP
    Member ramusg's Avatar
    Din cate imi amintesc cei cu cod de la KZ3 il pot accesa de pe 29, adica 30 la noi, nu va merge pt ca nu e deschis acessul pentru "valul 3". De pe 5 luna viitoare are acces liber.

    In leg cu viteza de joc, eu consider ca e normal sa existe diferente , Socomul a fost tot timpul, din cate am citit( nu am jucat pana acum), lent, e TPS, are cover, pare logic, nu e un fugi si trage in cine nimeresti, e un joc bazat pe tactica, trebuie sa cunosti terenul, sa te feresti de zonele "moarte" pe care nu le poti controla, nu ai doar zona de inaintare de unde te astepti sa apara un adversar, pot ajunge f usor sa te flancheze sau sa te trezesti cu unul in spate ,dar de obicei sunt acei rambo care dupa un kill( pacat ca esti tu ala decedatul) moare fara drept de apel.

    Uncharted 2 era cam direct, alergai si pacaneai, aici trebuie tactica, sunt moduri de joc in care te aperi in zona, "ai nevoie" de coechipieri pt a asigura un flanc care are un obiectiv ce nu trebuie depasit de adversar, aici am gasit ratiunea campatului in cover, si multa tactica, alergi in stil FPS pe harta esti victima sigura si devine frustrant pt ca nu iti dai seama de unde a venit glontul ucigas.

  14. #14 SP
    Member justamodel's Avatar
    E beta si pe PS+ UK?

  15. #15 SP
    Member ramusg's Avatar
    Nu, doar pe US.

  16. #16 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    L-am luat de pe UK acum 3 zile...

  17. #17 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Quote Originally Posted by Magic View Post
    Mai citeste o data stirea...
    Am vazut acum, scuze

  18. #18 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Gameplay

  19. #19 SP
    Member Imouthes's Avatar
    E super jocul, are o grafica destul de lucrata, arme multe (upgradabile), e foarte tactic, are suport pentru clanuri, multe moduri de joc, nu e nimic haotic sau greoi - cum spunea un coleg de forum, co-op (2-5), multi cu sesiuni configurabile ... Oricum vine open beta pentru toata lumea, oricine va putea sa vada cum e ...

  20. #20 SP
    Member Witchalok's Avatar
    De azi merge cu codul de KZ3?

    De-abia diseara ajung acasa sa incerc.

    ms

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. "Cateva" informatii noi despre Gears of War 3 Beta By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 03-03-2011, 20:20
  2. Informatii noi despre Fable 3 By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 02-07-2010, 01:22
  3. Informatii noi despre Natal By trickz in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 08-01-2010, 00:28
  4. Noi informatii despre Uncharted 2 By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 14-07-2009, 22:34

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts