Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: The Witcher 2 ajunge si pe Xbox 360 anul acesta

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    The Witcher 2 ajunge si pe Xbox 360 anul acesta

    The Witcher 2 a fost lansat cu putin timp in urma si a fost primit foarte bine de catre critici. Developer-ul jocului, CD projekt RED a anuntat in timpul unei conferinte ca pana la sfarsitul anului vor lansa jocul si pe consola celor de la Microsoft. Nu fost oferite foarte multe detalii, dar se stie ca jocul va include toate update-urile pe care versiunea de PC le va primi. De asemenea, se pare ca jocul va egala pe cat posibil grafica de pe PC. Cu toate acestea, cel mai important lucru dezvaluit de echipa care lucreaza la jocul este faptul ca versiunea de Xbox 360 nu este o portare, ci o adaptare.
    Attached Images Attached Images witcher-2.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Mika's Avatar

  3. #3 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca o sa aiba si varianta de 360 editia de colectie, cu siguranta voi face precomanda la ea. De PS3 nu se aude nimic?

  4. #4 SP
    Junior Member Ene2142's Avatar
    Ba cred ca o sa fie si pentru PS3,dar trebuie sa munceasca mai mult la versiunea de PS3
    Vom vedea...eu zic ca o sa ajunga si pentru PS3

  5. #5 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar
    Stai ca nu ma prind. De ce trebuie sa munceasca mai mult la versiunea PS3? Nu vreau sa fac nici o insulta, daca asa suna

  6. #6 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Proasta luna au ales in noiembrie. Nu zic ca nu e un joc bun, dar iese pe piata cu nume mult mai grele si mai asteptate.

  7. #7 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by Ene2142 View Post
    Ba cred ca o sa fie si pentru PS3,dar trebuie sa munceasca mai mult la versiunea de PS3
    Vom vedea...eu zic ca o sa ajunga si pentru PS3
    rly?

  8. #8 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Quote Originally Posted by Chris View Post
    Stai ca nu ma prind. De ce trebuie sa munceasca mai mult la versiunea PS3? Nu vreau sa fac nici o insulta, daca asa suna
    Nu sunt expert in arhitectura hardware, insa din cate am inteles eu, x-boxul e practic un PC, are arhitectura foarte asemenatoare.
    PS3 are cu totul alt tip de arhitectura (procesorul cell) asa ca e mai greu de programat, si de portat, pe el.

    L.E.: am uitat sa dau quote

  9. #9 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Witchalok View Post
    Nu sunt expert in arhitectura hardware, insa din cate am inteles eu, x-boxul e practic un PC, are arhitectura foarte asemenatoare.
    PS3 are cu totul alt tip de arhitectura (procesorul cell) asa ca e mai greu de programat, si de portat, pe el.
    Ai dreptate, deaia se zicea nu de mult ca Xboxul ar fi facut din piese vechi de PC

  10. #10 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Dar PS3? acum imi pare rau ca mi-am vandut 360-ul

  11. #11 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Iti cumperi altul. Eu ma gandesc serios sa achizitionez un Xbox 360, special pentru acest joc.

  12. #12 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Cei de la CD Projekt au zis ca vor lansa si o versiune de PS3 candva, dar nu au resursele necesare momentan.

  13. #13 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Iti cumperi altul. Eu ma gandesc serios sa achizitionez un Xbox 360, special pentru acest joc.
    Mai bine un PC imo. Cel putin asta as face eu. Dar e clar mai pricey

  14. #14 SP
    Member solaru's Avatar
    Quote Originally Posted by Witchalok View Post
    Nu sunt expert in arhitectura hardware, insa din cate am inteles eu, x-boxul e practic un PC, are arhitectura foarte asemenatoare.
    PS3 are cu totul alt tip de arhitectura (procesorul cell) asa ca e mai greu de programat, si de portat, pe el.

    L.E.: am uitat sa dau quote
    Ba din contra! Xbox 360 este foarte asemanator cu PS3 - procesorul tricore Xenon este produs de IBM, este bazat pe arhitectura PPE (asematoare cu PowerPC) si este foarte asemanator cu procesorul Cell de la PS3 - de fapt este o versiune usor modificata a acestuia.

  15. #15 SP
    Junior Member Jaak's Avatar
    Din ce am inteles nu e vorba atat de mult de arhitectura pe cat e de coding, PS3-ul are arhitectura unui console (consolele din generatile trecute aveau o arhitectura similara) pe cand x360-ul are arhitectura mai apropiata de cea a unui PC. PS3 e diferit datorita faptului ca sistemul se foloseste foarte mult de CPU, spre deosebirede x360 unde sistemul depinde mai mult de GPU(ca si in cazul ps2-ului). De asta, pe ps3, jocurile exclusive arata excelent de bine spre deosebire de cele multiplatform care arata mai slab, uneori chiar mai bine pe x360. CPU-ul din ps3 preia foarte mult din sarcinile GPU-ului fata de x360 unde mai toate sarcinile(ce tin de GPU) sunt lasate in seama GPU-ului, asemeni unui sistem PC - de aici si asemanarea superficiala a x360-ului cu un PC.

  16. #16 SP
    Junior Member Jaak's Avatar
    Cateva rectificari la postul de mai sus, pe care nu le pot trece cu vederea:
    -PS3-ul are arhitectura unui console "pure" (consolele din generatile trecute aveau o arhitectura bazata pe CPU) pe cand x360-ul are arhitectura mai apropiata de cea a unui PC.
    -PS3 e diferit datorita faptului ca, pe partea de procesare grafica, sistemul se foloseste foarte mult de CPU(ca si in cazul ps2-ului), spre deosebirede x360 unde sistemul depinde mai mult de GPU.

    Sorry, trebuia sa sa citesc postul de 2 ori inainte sa-l postez... my bad.

  17. #17 SP
    Junior Member isidore's Avatar
    se pare ca RED Engine le permite si o versiune de consola, probabil ca versiunea de xbox se va vinde foarte bine..o versiune de PS3 nu va fi, garantez.

  18. #18 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Pentru ei va fi o pierdere de bani. Toate RPGurile portate de pe PC, de exemplu Risen sau Gothic 4, nu s-au vandut bine. Sunt nume necunoscute pentru multi dintre consolisti, sunt jocuri complicate (spre deosebire de titlurile de consola), nu au campanii publicitare extraordinare, sunt produse de producatori nu foarte cunoscuti (din nou, pentru multi dintre consolisti). Sper macar sa nu fie o portare/adaptare de 2 lei, cum a fost Risen.

  19. #19 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mai stie cineva ceva de joc? Un video cu gameplay de pe Xbox360? Eu nu am gasit mare lucru.

  20. #20 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Nici o veste cu data de lansare pentru Xbox 360?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Defiance se lanseaza anul acesta By Dant3 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 03-04-2013, 17:04
  2. Un nou joc Sonic anul acesta! By Madutzzu14 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 08-04-2011, 01:13
  3. Replies: 5 Last Post: 14-06-2010, 14:05
  4. The Sims 3 si pe console anul acesta ! By Mika in forum Console News
    Replies: 19 Last Post: 29-04-2010, 18:41
  5. Replies: 1 Last Post: 15-09-2009, 07:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts