Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Hackerul care a compromis securitatea PlayStation 3 a fost angajat de Facebook

  1. #1 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar

    Hackerul care a compromis securitatea PlayStation 3 a fost angajat de Facebook

    George Hotz, hackerul care a reusit sa compromita securitatea consolei PlayStation 3 si sa permita rularea de aplicatii neautorizate, a fost angajat de Facebook, a confirmat pentru AFP un purtator de cuvant al retelei de socializare, fara a preciza care vor fi sarcinile sale la Facebook. Hotz, cunoscut sub numele de "GeoHot", in varsta de 21 de ani, a devenit celebru dupa ce a reusit sa creeze primul hack prin care consola PlayStation 3 poate rula continut neautorizat, inclusiv jocuri piratate. El este cunoscut, de asemenea ca fiind prima persoana care a facilitat rularea de cod neautorizat pe telefonul Apple iPhone.

    Hackerul care a compromis securitatea PlayStation 3 a fost angajat de Facebook - International - HotNews.ro
    Attached Images Attached Images geohot.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Saracul... oare cat o avea salariul? Ma mir ca nu s-a mai angajat la Google pana la urma, ca se lauda cu oferte

  3. #3 SP
    Member pufy's Avatar
    Se vede dupa fata...He's a HATER

  4. #4 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Saracul... oare cat o avea salariul? Ma mir ca nu s-a mai angajat la Google pana la urma, ca se lauda cu oferte
    nici n-ar trebui sa se angajeze ar trebui sa isi scoata salariul pe viata numai din donatiile tuturor care si-a facut jailbreak si unlock la telefon

  5. #5 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai de obicei asa iti faci un renume, prin hackuit . Credeti ca ii baga la parnaie pe astia? Asa de ochii lumii, dupa aia tot de ei sunt recrutati ca sa-i opreasca pe cei asemenea lor... de obicei.

  6. #6 SP
    Member cristian77's Avatar
    Minim un milion dolari isi ia pe an

  7. #7 SP
    Member Mariush's Avatar
    Nu stiu daca esti sau nu sarcastic, dar ma gandesc ca iti dai seama ca exagerezi, as zice max 10.000 pe luna

  8. #8 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by mariushcrm View Post
    Nu stiu daca esti sau nu sarcastic, dar ma gandesc ca iti dai seama ca exagerezi, as zice max 10.000 pe luna
    10.000 pe lună? Glumești. Ăia-s bani de semințe. Cum să zici 10.000 pe lună c�nd Pițurcă (selecționerul minune, whatever) ia 35.000 EURO pe lună, la noi �n Rom�nia.

  9. #9 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by cristian77 View Post
    Minim un milion dolari isi ia pe an
    Sustin asta. Cred ca 1 milion este salariu "minim pe economie" pentru oameni cu potentialul lui.

    Sunt 2 baieti/oameni la noi in tara care lucreaza in IT si au salariu peste 1 000 000. (Asta numai de care am auzit eu)

  10. #10 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar
    @SirAndrew, dude, asa pot sa dau si eu copy-paste de pe un link...

    Cat despre stire, mi-e tare ciuda ca un om care a daunat mult gamingului pe PS3 are de castigat mii de $...

  11. #11 SP
    Member pufy's Avatar
    Nu pe acelasi principiu se bazeaza si Romania? Faci rau si ajungi sus ..

  12. #12 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Quote Originally Posted by Chris View Post
    @SirAndrew, dude, asa pot sa dau si eu copy-paste de pe un link...
    si te opresc eu sa pui stiri?

  13. #13 SP
    Member cristian77's Avatar
    Quote Originally Posted by mariushcrm View Post
    Nu stiu daca esti sau nu sarcastic, dar ma gandesc ca iti dai seama ca exagerezi, as zice max 10.000 pe luna
    Lol,10.000/luna fac astia de vand masini din 95 prin piata.Nu amice,nu am fost sarcastic.Oricum,e parerea mea,un pic specializata in domeniu,nu avem noi de unde sa stim exact

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 90 Last Post: 20-11-2015, 18:14
  2. Replies: 43 Last Post: 16-09-2014, 16:07
  3. Replies: 6 Last Post: 14-08-2014, 21:19
  4. Apple fura un angajat de la Tag Heuer By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 9 Last Post: 03-08-2014, 23:06
  5. Facebook By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 16 Last Post: 16-02-2014, 03:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts