Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 25 of 25

Thread: Battlefield 3 PS3 va fi similar cu versiunea de PC

  1. #21 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Daca ai fi jucat vreodata serios Q3 n-ai fi pus intrebarea asta : 76/125 FPS bug?
    Sunt anumite chestii (in special sarituri) pe care le poti face doar la un FPS mare, insa ideea e alta : la FPS mai mare totul e mai "fin". N-am cum sa explic asta, trebuie sa vezi cum e la 60 FPS si cum e la 120 FPS, efectiv sa joci, e imposibil sa nu simti diferenta.

  2. #22 SP
    Junior Member fallenzion's Avatar
    Sunt curios si daca multi-ul pe PS3 va fi ca cel de pe PC. Mai demult au declarat ca PC-ul ca avea sesiuni de 34 de playeri pe cand consolele vor ramane la 24 ca in BC2 si vor taia din hartile originale pt a fi relevant pt useri. Sper totusi sa se razgandeasca.

    ---------- Post added 03-07-2011 at 09:18 PM ----------

    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Daca ai fi jucat vreodata serios Q3 n-ai fi pus intrebarea asta : 76/125 FPS bug?
    Sunt anumite chestii (in special sarituri) pe care le poti face doar la un FPS mare, insa ideea e alta : la FPS mai mare totul e mai "fin". N-am cum sa explic asta, trebuie sa vezi cum e la 60 FPS si cum e la 120 FPS, efectiv sa joci, e imposibil sa nu simti diferenta.
    Motivul pt care tu vezi diferenta cand schimbi FPS-ul este datorita V-Sync-ului. Cand tu schimbi valoarea FPS-ului din consola in Quake nu faci decat sa cresti sau sa scazi calitatea de screen tearing al V-Sync-ului. Nu ai cum sa pui o optiune intr-un joc pt a schimba FPS-ul pt ca el in esenta este un rezultat al tuturor proceselor, schimbi doar alte valori pt a rezulta un FPS mai mare. In momentul in care PC-ul sau consola ta poate sa redea un joc la 60 de FPS-uri inseamna ca V-Syncul ori este dezactivat ori iti merge "flawless", dar eagle-eye are dreptate, ochiul uman nu poate distinge ce este peste 30 de FPS-uri. Ca sa intelegi mai bine, tu cand iti contorizezi frame-urile prin diferite soft-uri de debug (Fraps spre exemplu), de fapt contorizezi suma frame-urilor pe secunda dintre GPU si CPU, dar majoritatea jocurilor au V-Sync-ul activat care nu lasa FPS-ul sa mearga mai sus de refresh rate-ul monitorului. De aceea chiar daca jocul in realitate merge la 30 de FPS-uri tu prin monitor ai impresia ca iti merge la 25.

    Data rulezi un film, o animatie, orice care nu se sincronizeaza virtual pana sa iasa in output ca un joc video, ai sa obeservi ca nu se vede nici o diferenta intre 40 si 120 FPS-uri.

  3. #23 SP
    Junior Member Remember5N's Avatar
    Woah, frate, e plina lumea de fanboyz. Pe bune, daca zicea ca battlefield va avea mai multe FPS, toti sareati: "Woaaah, ce sa mai, battlefield e cel mai tare. Mooama ce supeeeer.."
    Cum sa nu fie nicio diferenta intre 30 FPS si 60 FPS? Eu unul nu pot sa joc sub 60 fps, poate sunt eu pretentios, dar un joc la 30 fps mi se pare "choppy".

    Seriously, terminati-o cu "battlefield 3 is da best", daca nu stiati, jocul se lanseaza la sfarsitul anului, nu maine.

  4. #24 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Apropo de fanboisme, c�te ore petreci zilnic �n COD? Seriously.

  5. #25 SP
    Junior Member Remember5N's Avatar
    N-am mai jucat COD de aproape un an. Seriously.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 73 Last Post: 05-11-2011, 00:19
  2. Zvon: Versiunea de PS3 a I Am Alive anulata By erik95 in forum Console News
    Replies: 35 Last Post: 19-08-2009, 09:19

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts