Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: The Godfather II Amanat

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    The Godfather II Amanat

    EA a relatat la conferinta de presa de azi ca ambitiosul sequel, The Godfather II nu va reusi sa se lanseze la timp pentru data programta initial (luna aceasta) si va ajunge pe rafturile magazinelor candva in perioada anului fiscal 2010. Cei de la EA au mai spus ca motivul este generarea unui hype mai mare in jurul jocului si implicit castiguri mai mari de pe urma titlului. Sa speram ca aceasta amanare este benefica pentru joc si ca vor profita de ea. Eu personal nu am mare incredere in acest titlu.
    Attached Images Attached Images dons-view-florida.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Sper ca in aceasta perioada sa-l mai finiseze

  3. #3 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Auuuuuuu.....
    Ziceti-mi si mie va rog jocuri Sandbox pe 360,dar tot de prin ani(atunci sa se petreaca actiunea ) 40-60-70-80,nu din 2000 +,pls.....
    PM ME....
    Ma rog,intr-un fel este o veste buna,dar daca nici in atata timp nu reusesc sa il finiseze cum trebuie si sa aba o grafica mai buna ca GTA 4 sunt de rasul curcilor EA

  4. #4 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Nu ala era motivul pentru care EA a amanat jocul... dar ma rog, fiecare ce intelege.

  5. #5 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Nu ala era motivul pentru care EA a amanat jocul... dar ma rog, fiecare ce intelege.
    Te rog lumineaza-ma tu,inteleg mai greu

  6. #6 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Eh....cand o sa cresti o sa intelegi mai bine....


    Ontopic:Mi-a placut mult Godfather si pt el mi-am cheltuit toti banii pt DS.A trebuit sa bag bani intr-o placa mai buna si cand sa il joc am gasit un bug...nu puteam sa deschid usile la masini si l-am sters.


    O intrebare:Godfather 2 va fi facut tot pe baza filmului?Sau vor face o noua poveste?

  7. #7 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Quote Originally Posted by Pastilutza View Post
    Eh....cand o sa cresti o sa intelegi mai bine....


    Ontopic:Mi-a placut mult Godfather si pt el mi-am cheltuit toti banii pt DS.A trebuit sa bag bani intr-o placa mai buna si cand sa il joc am gasit un bug...nu puteam sa deschid usile la masini si l-am sters.


    O intrebare:Godfather 2 va fi facut tot pe baza filmului?Sau vor face o noua poveste?
    din ce am vazut prin Trailere va fi facu cam tot pe baza filmului,decat ca se vor adauga misiuni noi,si un Mob total detasat de film ...
    In concluzie cred ca va fi ca primul joc(adica cum este facut,pe ce baza )

  8. #8 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Motivul a fost ca jocul trebuia sa se lanseze in Q4 2009 adica cel tarziu pana pe 1 Aprilie 2009.
    EA estimeaza ca va avea pierderi mari in Q1 2010 (adica incepand cu 1 Aprilie si pana la 1 Iulie) si din acest motiv a amanat nu doar Godfather 2 ci si alte 2 titluri (printre care si Dragon Age de pe PC), in speranta ca va aduce un castig in acea perioada.
    N-are deloc de-a face cu o strategie de marketing. Sigur, tot de la EA vine si vorba ca le amana ca sa le slefuiasca si sa scoata jocuri mai bune, ceea ce istoric vorbind nu prea pare adevarat.
    Dar avand in vedere ca incepe sa se taie craca de sub picioarele multora si ca au inceput sa anuleze multe jocuri pe care le considerau slabe, totusi e un argument in plus pentru Godfather 2.

    Totusi daca ma pun in locul lor, probabil ei gandesc la faptul ca Godfather 2 e un titlu mare in prisma numelui, si de aceea nu l-au anulat inca

    Ramane de vazut.

  9. #9 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Pastilutza,chiar si la cel original avea acel Bug?
    Mi-ar place sa lanseze un Demo Multiplayer cum a fost si la Lost Planet ,sau unul cu prima misiune din joc
    Si am si eu o intrebare:
    Cum se face ca filmuletele de Gameplay,etc... au fost facute pe Xbox 360 ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. The Godfather By steauacroitoru in forum Carti si Comics
    Replies: 1 Last Post: 13-07-2010, 19:22
  2. The Godfather 2 By Tzipi in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 14 Last Post: 16-07-2009, 13:26
  3. The Godfather II Videos By Bobby in forum Videos
    Replies: 11 Last Post: 11-04-2009, 00:42

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts