Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Zvon: Team Bondi in faliment

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Zvon: Team Bondi in faliment

    Conform unui post de pe site-ul NeoGAF, Team Bondi, producatorii recentului LA Noire, se afla in faliment. Actualul detinator al studioului, Brendan McNamara, s-ar putea muta, impreuna cu o mare parte din echipa de productie, la KMM. Vestile proaste nu se opresc insa aici, conform aceluiasi post, si Depth Analysis, compania ce detine tehnologia ce a fost folosita la crearea animatiilor faciale in LA Noire, se afla in faliment. Se pare ca LA Noire nu este chiar un succes, in urma ciclului de productie de aproximativ 6 ani intrand in faliment 2 companii. Trebuie sa tinem totusi cont de faptul ca la acest moment falimentul Team Bondi este doar un zvon.
    Attached Images Attached Images la_noire_1.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Truth[ ]
    Doubt[ ]
    Lie[x]

  3. #3 SP
    Senior Member erik95's Avatar

  4. #4 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    nu inteleg cum au putut sa dea faliment avand in vedere ca LA Noire a fost foarte vandut. Nu cumva a stabilit ceva record gen "Fastest selling IP" ? Si acu cateva zile am vazut ca au fost expediate (shipped) 4 milioane de exemplare, iar daca ne uitam pe vgchartz.com o sa vedem ca jocul a vandut pana acum 3.46 milioane de exemplare (si jocul s-a lansat doar in aprilie). Si in Japonia s-au vandut 100 000 de exemplare (aia e destul de mult avand in vedere ca extrem de putine jocuri western se vand calumea in Japonia).

    Deci in orice caz jocul e unul foarte bun, care s-a vandut foarte bine si totusi Team Bondi au dat faliment. Sunt curios cate exemplare trebuiau vandute ca sa nu fie vanduti la KMM

  5. #5 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Ok, poate ma insel, insa nu vad nicio sursa sigura deocamdata.Si acolo e pusa o stire fara nicio sursa...pana nu vad ceva mai oficial, tare nu-mi vine sa cred.

  6. #6 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Este si precizat in stire ca la momentul actual este doar un zvon.

  7. #7 SP
    Member SpeedoTuxedo's Avatar
    Daca va ganditi ca Team Bondi lucreaza de 7 ani la LA Noire, ca au cheltuit zeci de milioane pe acea tehnologie unica si ca a fost amanat de 4 ori, e foarte usor sa realizati de ce au ajuns in aceasta stare.

    Acum, cand citesc si eu despre ce s-a intamplat (link), imi dau seama ca nu multe companii pot sa supravietuiasca dupa toate aceste greseli de management si ca zvonul are toate motivele sa fie adevarat.

    LA Noire este un diamant rar, dar costurile ridicate pot face ca astfel de jocuri sa nu mai fie produse.

  8. #8 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Cauza problemelor financiare celor de la Team Bondi sunt din cauza conducerii dezastroase care au avut-o de-a lungul timpului. Daca nu pierdeau atata timp schimband developerii cand lucrau la L.A. Noire atunci jocul iesea mai devreme pe piata, nu mai avea atatea glitch-uri si cel mai probabil Team Bondi n-ar fi avut asemenea probleme.

  9. #9 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Orice ar fi, nu cred ca pot da faliment. Sigur vor vinde tehnologia respectiva multor alte studiouri si vor scoate "tone" de bani pe ea.

  10. #10 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Tehnologia Motion Scan este a celor Depth Analysis, nu este o tehnologie a Team Bondi (ei doar au folosit-o).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Zalman intra in faliment By djleo666 in forum Tech News
    Replies: 9 Last Post: 12-11-2014, 17:04
  2. Atari intra in faliment... By MonkY in forum Console News
    Replies: 18 Last Post: 31-01-2013, 17:10
  3. Zvon: Team ICO Collection va fi lansat in Martie By erik95 in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 16-09-2010, 09:02
  4. Midway aproape de faliment By Mika in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 14-08-2010, 23:52
  5. 10Tacle cere declansarea procedurii de faliment By h0stile in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 07-08-2008, 19:00

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts