Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Braid - cel mai bun joc XBLA ?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Braid - cel mai bun joc XBLA ?

    Cum de cateva zile tot "adun" joculete pt. sectiunea noastra de Arcade, de multe ori ma uit si la titlurile disponibile pe Xbox Live Arcade si PSN, in ideea de a gasi jocuri alternative, "free" si la fel de bune pentru gamerii de pe ConsoleGames.ro. Iar cum de curand s-a lansat Braid pe XBLA, am zis sa arunc o privire pe Metacritic. Aruncati un ochi pe acest link sa vedeti cum un joc arcade reuseste sa ia scoruri mai mari decat Forza Motorsport 2, Mass Effect si Call of Duty 2. Dupa cum stim toti, Metacritic nu da note, ci face media tuturor reviewurilor importante de pe web.

    Nu pot sa spun decat "Bravo" ! Si sa ma bucur ca placerea de a savura un Arcade game nu a murit dupa atata timp. Acest lucru nu face decat sa deschida ochii unora si altora ca gamingul nu inseamna neaparat grafica pe placi video cu 1GB RAM, 50GB spatiu de stocare, x procesoare si cine mai stie ce tehnologii. Gaming is all about fun, feelings, story, music, gameplay...
    Attached Images Attached Images braid_3.jpg braid_2.jpg

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Nu mă mai satur de jocul ăsta. Muzica...excepțională �n stil irish (violă, pian, harpă, chitară clasică + tambur)...și cu am �mbinat grafica să pară �n fundal ca o pictură...mor!

    O adevarată operă de artă, din toate punctele de vedere.

    A meritat cele 1200 de puncte.

    ***later edit***

    Muzica seamănă cu cea din jocul The Bard's Tale! alt joc bun!

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Uai!

    Attached Images Attached Images 007.jpg

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Good job RonanN1. Ma intrebam eu de ce ai scazut in Arcade

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Good job RonanN1. Ma intrebam eu de ce ai scazut in Arcade
    Hehe, recuperez eu !

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    RonanN1: acelea nu pot fi considerate spoilers ? I think they could... nu le strica si celorlalti placerea de a descoperi singuri.. pls

  7. #7 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    RonanN1: acelea nu pot fi considerate spoilers ? I think they could... nu le strica si celorlalti placerea de a descoperi singuri.. pls
    Da, sigur, sorry , am editat postul și pe celălalt l-am sters.

    Am cicit ce mi-ai scris azi dimineață pe PM, și da! o să fac. Mai am trei speed run-uri de făcut și gata!

  8. #8 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Uai mamă! am scos 23.80 la Phase speed run Leaderboards@47

    MonkY, tu cum stai?

  9. #9 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Deci nu e cel mai tare de pe PSN/XBL... probabil Bionic sau 1942 e...

  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by DonAdryan View Post
    Deci nu e cel mai tare de pe PSN/XBL... probabil Bionic sau 1942 e...
    Braid e un altfel de joc. Nu se compară cu cele menționate de tine. Nu se compară �n sensul că...nu e smash button mania 3000! ...e alftel!

    Este Braid@PSN? (nu știam) Păi ce mai asșepți? Cumpără-l și hai să comparăm timpii!

    -e adevărat că la 1942: Joint Strike făceam orice boss �n maxim 16 de secunde dar...no. La Braid...dacă dai de butoane ca un nebun! te trezești undeva la �nceputul nivelului cu toată munca derulată

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Cel mai bun joc de fighting (2015) By MonkY in forum Polls
    Replies: 20 Last Post: 19-05-2015, 19:57
  2. Replies: 2 Last Post: 31-12-2014, 17:44
  3. Replies: 7 Last Post: 19-12-2013, 01:24
  4. Cel mai bun final dintr-un joc ? By zinodaur in forum Console Club
    Replies: 65 Last Post: 19-12-2010, 03:20
  5. Cel mai bun joc pe categorii 2009 By GreyhounD in forum Hot Story
    Replies: 0 Last Post: 23-11-2009, 17:21

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts