Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 24

Thread: Dante se intoarce... in HD!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Dante se intoarce... in HD!

    Fanii lui Devil May Cry vor fi sigur incantati de aceasta veste: Capcom a anuntat in mod oficial ca in 2012 vom avea o noua colectie Devil May Cry re-masterizata in HD. Setul anuntat va contine Devil May Cry 1, 2 si 3 Special Edition. Ba mai mult, cei de la Capcom au plusat si chiar au oferit un pret pentru colectie (excelent daca ma intrebati pe mine): 39.99 USD (atat pe PlayStation 3 cat si pe Xbox 360)! Mai jos aveti ceva screenshots si comparatii intre "old" Dante vs "new" Dante. Enjoy!

    Sursa: Dante reawakens next year in Devil May Cry HD Collection | Joystiq
    Attached Images Attached Images devil_may_cry_collection_screenshot1.jpg devil_may_cry_collection_screenshot2.jpg devil_may_cry_collection_screenshot3.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si aici aveti screenshoturile comparative. Quite a difference, huh?
    Attached Images Attached Images devil_may_cry_compare_1a_sd.jpg devil_may_cry_compare_1b_hd.jpg devil_may_cry_compare_2a_sd.jpg devil_may_cry_compare_2b_hd.jpg devil_may_cry_compare_3a_sd.jpg devil_may_cry_compare_3b_hd.jpg devil_may_cry_compare_4a_sd.jpg devil_may_cry_compare_4b_hd.jpg devil_may_cry_compare_5a_sd.jpg devil_may_cry_compare_5b_hd.jpg

  3. #3 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Presupun ca pentru PS3 cat si Xbox360,nu ?

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by IlieRazvan View Post
    Presupun ca pentru PS3 cat si Xbox360,nu ?
    Da, desigur. No PC! Sorry

  5. #5 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    UraaaAstept de ceva timp

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Fanii lui Devil May Cry vor fi sigur incantati de aceasta veste: Capcom a anuntat in mod oficial ca in 2012 vom avea o noua colectie Devil May Cry re-masterizata in HD. Setul anuntat va contine Devil May Cry 1, 2 si 3 Special Edition. Ba mai mult, cei de la Capcom au plusat si chiar au oferit un pret pentru colectie (excelent daca ma intrebati pe mine): 39.99 USD (atat pe PlayStation 3 cat si pe Xbox 360)! Mai jos aveti ceva screenshots si comparatii intre "old" Dante vs "new" Dante. Enjoy!

  7. #7 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Pozele alea sunt facute la abureala. Chiar acum am am pus PS2-u in functiune sa vad daca chiar e asa "blurat", si nu e. Probabil au fost facute pe un LCD.

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Blur-ul ca blur-ul, dar jagged lines alea sunt criminale. Oricum, la pretul asta pentru 3 jocuri, e must have pt. mine
    Oricum cred ca asta e doar un "prequel" ca sa ne faca sa ne dorim si mai mult Devil May Cry 5...

  9. #9 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by djdanny View Post
    Pozele alea sunt facute la abureala. Chiar acum am am pus PS2-u in functiune sa vad daca chiar e asa "blurat", si nu e. Probabil au fost facute pe un LCD.
    Da, cred ca au luat jocul care arata bine si l-au randat in rezolutie mica si fara filtrare bilineara, apoi au pus si blur.

    Oricum ideea asta cu remasterizarile e ok, eu sunt consolist de putin timp si n-am jucat pe XBOX/PS2, as incerca hit-urile de atunci cu o grafica mai noua. Pacat ca nu remasterizeaza Killzone 1

  10. #10 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Da, cred ca au luat jocul care arata bine si l-au randat in rezolutie mica si fara filtrare bilineara, apoi au pus si blur.

    Oricum ideea asta cu remasterizarile e ok, eu sunt consolist de putin timp si n-am jucat pe XBOX/PS2, as incerca hit-urile de atunci cu o grafica mai noua. Pacat ca nu remasterizeaza (inca) Killzone 1
    De curiozitate, de ce oare Killzone imi rula la ~7fps? e imposibil de jucat, pe ps2.

  11. #11 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    De curiozitate, de ce oare Killzone imi rula la ~7fps? e imposibil de jucat, pe ps2.
    Poate aveai o problema cu discul (era zgariat) sau chiar cu PS2-ul. Eu l-am jucat in urma cu ceva timp (mai bine zis am inceput sa-l joc) pe un PS2 slim si mergea bine (ca si FPS). Din pacate mi-a fost greu sa-l joc dupa ce deja am terminat si KZ2 si KZ3, grafica era mult prea slaba. Nu ma deranjau neaparat texturile spalacite si modelele low poly, cat rezolutia foarte mica, arata oribil, mai ales pe un LCD Full HD. Probabil pe un TV CRT micut ar fi jucabil, insa n-am spatiu de asa ceva

  12. #12 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Super tare, prima oara cand am inceput sa citesc credeam ca vorbesti de DMC 5 si vroiam sa ma plang de Dante nou, dar sunt super tari primele 3

  13. #13 SP
    buf
    Junior Member buf's Avatar
    O veste foarte buna. Hack and slash de calitate

  14. #14 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Grozav, inca un HD Collection. In loc sa faca si ei un joc nou din serie sau IP-uri noi...

  15. #15 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Au facut DMC5 and guess what, it sucks, fanii au fost foarte dezamagiti, daca tot au facut ceva bun de ce sa nu il faca si mai bun cu grafica next -gen ?

  16. #16 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Scuza-ma, DMC5? Eu nu am auzit sa se fi lansat.

  17. #17 SP
    Senior Member axton's Avatar
    The dream came true ... DMC HD Collection! It's gonna be one hell of a PARTY!

  18. #18 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Nu s-a lansat, deja nimanui nu ii place


    Cum observi, bara de dislike e destul de mare, poate Capcom o sa se mai gandeasca si o sa il faca pe Dante cum trebuie sa fie

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Sosetila View Post
    Au facut DMC5 and guess what, it sucks, fanii au fost foarte dezamagiti, daca tot au facut ceva bun de ce sa nu il faca si mai bun cu grafica next -gen ?
    Poate aia sunt niste fanboys ciudati... mie imi place conceptul si de-abia il astept.
    Quote Originally Posted by Sosetila View Post
    Nu s-a lansat, deja nimanui nu ii place
    Stii cum e asta? Cu "nu s-a lansat dar nimanui nu-i place?". O aiureala maxima...

  20. #20 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Mie-mi place.

    Efect de turma 4 never

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 3 Last Post: 26-03-2015, 04:51
  2. Baldur's Gate se intoarce !? By Zombozo in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 16-03-2012, 16:40
  3. MDK se intoarce ! By Zombozo in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 02-07-2010, 15:06
  4. X-Com se intoarce ! By Mika in forum Console News
    Replies: 19 Last Post: 11-06-2010, 12:34
  5. Etrian Odyssey se intoarce By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 11-12-2009, 18:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts