Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Seria Uncharted s-a vandut in peste 13 milioane de exemplare

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Seria Uncharted s-a vandut in peste 13 milioane de exemplare

    Cred ca in momentul de fata nu exista gamer care sa nu fi cel putin auzit de seria Uncharted. Nu conteaza ca esti posesor de PS3, Xbox 360, Wii sau altceva, sigur ai auzit de una dintre cele mai importante si mai laudate exclusivitati a celor de la Sony. Nu doar atat, dar conform product marketing managerului de la Uncharted 3, Asad Quizilbash, creatia celor de la Naughty Dog reprezinta un adevarat succes si pe plan comercial. Acordand un interviu celor de la Industry Gamers, acesta a declarat ca seria Uncharted s-a vandut in peste 13 milioane de exemplare (din pacate nu a specificat daca au fost cumparate de retaileri sau chiar de clientii gameri).In orice caz, acesta reprezinta un numar destul de impresionant avand in vedere ca vorbim de doar 3 jocuri lansate exclusiv pe PS3. De asemenea, Asad a si-a spus si opinia in legatura cu Uncharted: Golden Abyss care conform acestuia va juca un rol foarte important la lansarea noii console portabile japoneze.
    Attached Images Attached Images tr_uncharted_2_by_oxxxxxashxxxxxo-d3gjftn.jpg

  2. #2 SP
    Banned isis's Avatar
    Seria este o aventura foarte reusita, cu aspect vizual foarte bun, era normal sa aiba succes.

  3. #3 SP
    Member LordKratos's Avatar
    Ce cauta Lara Croft ?

  4. #4 SP
    Member kaoru's Avatar
    Daca ai fi jucat jocul ai fi stiut ca fata din imagine nu este Lara Croft...

    Despre noul Uncharted nu este de mirare ca a vandut atat de multe exemplare. Este de admirat seriozitatea celor de la Naughty Dog.

    Despre Golden Abyss nu stiu ce sa spun...tot proiectul Vita al celor de la Sony nu mi se pare ceva foarte solid deocamdata...dar cu fiecare pas facut puternic si sigur au ridicat mereu standardul mai sus in lumea consolelor si gamingului in general deci vom vedea. In plus vestea recenta conform careia jocurile downloadate vor avea un discount de pana la 40% fata de cele cumparate retail sigur va ridica vanzarile noului PSP.

  5. #5 SP
    Member maravela's Avatar
    E Lara Croft, din urmatorul Tomb Raider.

    Cineva a unit imaginile in photoshop, le putea uni mai bine, se vede de la o posta.

  6. #6 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by maravela View Post
    E Lara Croft, din urmatorul Tomb Raider.

    Cineva a unit imaginile in photoshop, le putea uni mai bine, se vede de la o posta.
    Hmm... Daca e Lara, atunci e aia actuala. Lara Croft din urmatorul Tomb Raider e tunsa scurt. Prima data cand am vazut poza am crezut ca e Chloe, dar intr-adevar pare a fi mai mult Lara.

  7. #7 SP
    Member maravela's Avatar

  8. #8 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    poate e Lara, poate nu e. Eu credeam ca e Chloe sincer . Oricum am ales poza asta pentru ca intr-un fel reprezinta succesul seriei Uncharted: a avut un impact imens asupra gaming-ului prin note mari si cuvinte de lauda (avionul cazut...get it? ) dar s-a vandut si extrem de bine (asa ca Drake a plecat si cu fata de data asta ...nu a fost un scenariu gen a salvat lumea si el nu a primit nimic). Ganditi-va la poza asta cum m-am gandit si eu

  9. #9 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    poate e Lara, poate nu e. Eu credeam ca e Chloe sincer .
    Adica ai confundat asta?
    Attached Images Attached Images chloes_ass_xd.jpg

  10. #10 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    nu m-am mai jucat demult Uncharted :">. trebuie sa recunosc ... la urma urmei cam aia e atractia principala din Uncharted 2 . Poate si-a schimbat si ea pantalonii? A ales ceva mai pe negru ...

  11. #11 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Adica ai confudat asta?
    Confudat. Confundat. Eu as fi cofundat in aceasta privinta. C-o fundă. C-un fund. Femininul de la fund este fundiță�. Scuze de offtopic, stiu ca e un typo dar mi s-a parut contextul genial .

  12. #12 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eram si eu cu gandul si ochii prin alte parti

  13. #13 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Una dintre cele mai tari serii ever.

  14. #14 SP
    Member LordKratos's Avatar
    Quote Originally Posted by kaoru View Post
    Daca ai fi jucat jocul ai fi stiut ca fata din imagine nu este Lara Croft...

    .
    eu am jucat jocul, Daca tu ai fi jucat jocu ai fi stiut ca fata din imagine este Lara Croft

  15. #15 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    Acordand un interviu celor de la Industry Gamers, acesta a declarat ca seria Uncharted s-a vandut in peste 13 milioane de exemplare. In orice caz, acesta reprezinta un numar destul de impresionant avand in vedere ca vorbim de doar 3 jocuri lansate exclusiv pe PS3.
    Suuuper, chiar ma bucur pentru cei de la Naughty Dog ca au avut succes


  16. #16 SP
    Member psicho1986's Avatar
    In imagine chiar e Lara Croft, imaginea e o combinatie de jocuri, daca cauti pe google uncharted tomb raider gasesti si asta. Jocul este incredibil, merita sa vanda si mai multe copii, sper ca Naughty Dog sa primeasca bugete mai mari pe viitor, poate studioul se va putea concentra pe mai multe jocuri simultan si o sa vedem si Jak4 cat de curand. Eu am cumparat toata seria Uncharted si un PS3 nou dupa ce am renuntat la Xbox si nu regret decat ca nu o sa joc noul Alan Wake in rest go Naughty Dog, more games

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 3 Last Post: 06-06-2013, 20:16
  2. Replies: 6 Last Post: 23-04-2013, 04:07
  3. Replies: 0 Last Post: 04-10-2012, 00:16
  4. Replies: 1 Last Post: 02-10-2012, 12:07
  5. Replies: 5 Last Post: 01-11-2010, 12:08

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts