Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 20 of 20

Thread: The Witcher 2 pentru Xbox 360 primeste data de lansare

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    The Witcher 2 pentru Xbox 360 primeste data de lansare

    Dupa cum stim cu totii, cei de la CD Projekt deja au lansat acest joc pe PC, versiunile de console fiind lasate pe mai tarziu. De asemenea stim ca urmatoarea versiune la rand era cea de Xbox 360. Tot ce nu stiam era data de lansare... bine-nteles pana acum. Conform developerilor, aceasta se va lansa in data de 17 aprilie. Versiunea de Xbox 360 va avea tot ce contine cea de PC dar va beneficia si de inca 3 ore de joc sub forma unor quest-uri intalnite in Actul 3, 3 personaje noi, un filmulet nou pentru intro si ending dar si cateva in-game. Care vor fi acestea? O sa lasam posesorii de Xbox 360 sa ne spuna pe la mijlocul lunii aprilie.
    Attached Images Attached Images witcher-2-assassins-kings-pc-056.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In sfarsit! 17 Aprilie... here i cooome!

  3. #3 SP
    Member Nestea's Avatar
    Deci nu a fost lansat inca,unii zic ca e mai bun ca Skyrim... nu sunt un fan al genului.

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ce prostie de doi bani. Am vazut pe Zavvi 10 Februarie si eram deja pregatit.

    Astept jocul de cand s-a lansat pe PC. Am niste nervi acum. Bine macar ca nu l-au amanat ca si pe primul, dar aprilie inseamna doua luni in plus!!!

  5. #5 SP
    Junior Member Amsterdam's Avatar
    Jocul merita toti banii iar Skyrim e pistol cu apa pe langa el. Sper ca utilizatorii de Xbox sa primeasca acelasi continut in cutie ca si cei de PC unde Standard edtion este defapt Premium edition si vine cu Sountrack, Making of, Papercraft si Ghid.

  6. #6 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Amsterdam View Post
    Jocul merita toti banii iar Skyrim e pistol cu apa pe langa el. Sper ca utilizatorii de Xbox sa primeasca acelasi continut in cutie ca si cei de PC unde Standard edtion este defapt Premium edition si vine cu Sountrack, Making of, Papercraft si Ghid.
    Exagerezi

  7. #7 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by Amsterdam View Post
    Jocul merita toti banii iar Skyrim e pistol cu apa pe langa el.
    Dezvolta te rog.

    Sent from my GT-I9001

  8. #8 SP
    Junior Member ilort's Avatar
    Amsterdam zau asa ,atunci de ce a primit mai mici note de la critici

  9. #9 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by bubli-789AD View Post
    Dezvolta te rog.

    Sent from my GT-I9001
    Eu am fost acum cativa ani la o nunta in Maramures, iar ultimul fel de mancare servit a fost sarmalute cu cremwursti.

  10. #10 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Mancare pentru barbati adevarati

  11. #11 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Eu am fost acum cativa ani la o nunta in Maramures, iar ultimul fel de mancare servit a fost sarmalute cu cremwursti.
    Stropite cu vin din pistol

  12. #12 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Quote Originally Posted by bubli-789AD View Post
    Dezvolta te rog.

    Sent from my GT-I9001
    Witcher 2, deşi nu are o lume deschisă precum skyrim, are o lume vie. C�nd te plimbi prin Flotsam agitaţia şi aglomeraţia unui port sunt redate excelent, certuri �ntre beţivii oraşului �n faţă birtului, comercianţi ce ar face orice să-şi v�ndă marfa, o tavernă gălăgioasă şi multe alte elemente ce fac oraşele din Witcher 2 mult mai pline de viaţă dec�t cele din Skyrim. Fiecare decizie schimbă progresia jocului �ntr-un fel sau altul, fie că vorbim de moartea unui NPC sau aflarea de informaţii noi, fie că vorbim de o decizie cheie c�nd jocul se �mparte efectiv �n două jocuri, �n funcţie de calea aleasă. Practic, nu există bine sau rău, nimic nu e alb sau negru, totul ţine de felul �n care vezi tu lucrurile din jurul tău. Din multe motive Witcher 2 este un RPG mult mai bun dec�t Skyrim, trebuie să-l jucaţi pentru a �nţelege de ce, mă bucur că şi cei ce nu au un PC ce poate rula jocul se vor putea bucura de această capodoperă.

    *�mi place skyrim, este un joc bun, dar ca RPG, Witcher 2 este superior.

  13. #13 SP
    Junior Member Amsterdam's Avatar
    Quote Originally Posted by Zombozo View Post
    Witcher 2, deşi nu are o lume deschisă precum skyrim, are o lume vie. C�nd te plimbi prin Flotsam agitaţia şi aglomeraţia unui port sunt redate excelent, certuri �ntre beţivii oraşului �n faţă birtului, comercianţi ce ar face orice să-şi v�ndă marfa, o tavernă gălăgioasă şi multe alte elemente ce fac oraşele din Witcher 2 mult mai pline de viaţă dec�t cele din Skyrim. Fiecare decizie schimbă progresia jocului �ntr-un fel sau altul, fie că vorbim de moartea unui NPC sau aflarea de informaţii noi, fie că vorbim de o decizie cheie c�nd jocul se �mparte efectiv �n două jocuri, �n funcţie de calea aleasă. Practic, nu există bine sau rău, nimic nu e alb sau negru, totul ţine de felul �n care vezi tu lucrurile din jurul tău. Din multe motive Witcher 2 este un RPG mult mai bun dec�t Skyrim, trebuie să-l jucaţi pentru a �nţelege de ce, mă bucur că şi cei ce nu au un PC ce poate rula jocul se vor putea bucura de această capodoperă.

    *�mi place skyrim, este un joc bun, dar ca RPG, Witcher 2 este superior.
    What he said. Jocul nu a avut intradevar succes foarte mare la critici din diverse motive, unul foarte mare fiind hype-ul de care avut parte Skyrim sau orice alt joc din seria CoD (nu le compar, nu imi sariti in cap, ce vreau sa spun este ca hype-ul face minuni la note, a se vedea CoD). Jocul este gandit si muncit foarte bine, iar grafica, gameplay-ul si povestea sunt extraordinare, ca sa nu mai vorbim de DLC-uri gratuite.

  14. #14 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Amsterdam View Post
    What he said. Jocul nu a avut intradevar succes foarte mare la critici din diverse motive, unul foarte mare fiind hype-ul de care avut parte Skyrim sau orice alt joc din seria CoD (nu le compar, nu imi sariti in cap, ce vreau sa spun este ca hype-ul face minuni la note, a se vedea CoD). Jocul este gandit si muncit foarte bine, iar grafica, gameplay-ul si povestea sunt extraordinare, ca sa nu mai vorbim de DLC-uri gratuite.
    Nu iti sare nimeni in cap,dar c�nd critici ceva vino cu argumente,nu poti sa spui ca skyrim e slab in comparaţie cu witcher.

  15. #15 SP
    Member solaru's Avatar
    Ahhh! Mult a trecut... putin a ramas...

  16. #16 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Tocmai a fost anuntat 3. Google Traduttore

  17. #17 SP
    Member Sadismek's Avatar
    Quote Originally Posted by ilort View Post
    Amsterdam zau asa ,atunci de ce a primit mai mici note de la critici
    Atunci ar fi buna intrebarea "De ce fiecare Call of Duty primeste note peste 8.50 de la Modern Warfare 2 incoace, cand e clar ca nu le merita?". Ca sa hotarasti ca un joc e bun sau nu, chiar nu ai nevoie de critici.

    ---------- Post added 27-01-2012 at 07:46 PM ----------

    Quote Originally Posted by Amsterdam View Post
    Jocul merita toti banii iar Skyrim e pistol cu apa pe langa el. Sper ca utilizatorii de Xbox sa primeasca acelasi continut in cutie ca si cei de PC unde Standard edtion este defapt Premium edition si vine cu Sountrack, Making of, Papercraft si Ghid.
    Din cate am inteles eu de pe VG247, jocul este Enhanced Edition, vine cu toate DLC-urile si lucrurile pe care le-a precizat Tudoran, dar va exista si Dark Edition, care vine cu un artbook de 200 de pagini si o replica a medalionului lui Geralt

  18. #18 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar

  19. #19 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    E clar, eu vreau Dark Edition
    Attached Images Attached Images game-news-image-2012-11f36fbebb8ab56a6a3c92e0bd588788.png

  20. #20 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Zombozo View Post
    Witcher 2, deşi nu are o lume deschisă precum skyrim, are o lume vie. C�nd te plimbi prin Flotsam agitaţia şi aglomeraţia unui port sunt redate excelent, certuri �ntre beţivii oraşului �n faţă birtului, comercianţi ce ar face orice să-şi v�ndă marfa, o tavernă gălăgioasă şi multe alte elemente ce fac oraşele din Witcher 2 mult mai pline de viaţă dec�t cele din Skyrim. Fiecare decizie schimbă progresia jocului �ntr-un fel sau altul, fie că vorbim de moartea unui NPC sau aflarea de informaţii noi, fie că vorbim de o decizie cheie c�nd jocul se �mparte efectiv �n două jocuri, �n funcţie de calea aleasă. Practic, nu există bine sau rău, nimic nu e alb sau negru, totul ţine de felul �n care vezi tu lucrurile din jurul tău. Din multe motive Witcher 2 este un RPG mult mai bun dec�t Skyrim, trebuie să-l jucaţi pentru a �nţelege de ce, mă bucur că şi cei ce nu au un PC ce poate rula jocul se vor putea bucura de această capodoperă.

    *�mi place skyrim, este un joc bun, dar ca RPG, Witcher 2 este superior.
    ai uitat sa spui ca este facut de europeni(polonezi), fiind cunoscuta atentia acestora cand vine vorba de miciile detalii..lumea este extrem de detaliata,grafica extrem de finisata si se apropie cu mult de realitate...nu stiu de Skyrim pentru ca nu l-am jucat..dar lui Dragon Age: Origins(desi este un RPG bun) ii da clasa in materia de environment..in DA: O te simti efectiv ca umblii printre texturi in comparatie cu Witcher 2


    PS: Cele spuse mai sus reprezinta STRICT parerea mea..


    ---------- Post added 30-01-2012 at 04:10 PM ----------

    in plus nu cred ca mai exista producator care sa-si respecte clientii mai mult decat o fac cei de la CD Projekt Red..prin numeroasele DLC-uri GRATIS(cuvantul este e o raritate in lumea gaming-ului)..si update-uri care repara bug-uri si glitch-uri..ca sa nu mai vorbim de preturiile infime pe care le practica in comparatie cu munca depusa..tin minte ca Premium Edition(adica standard ed la ei) a fost la un pret extrem de bun la gameshop..iar acum Version 2 edition costa doar 13 lire..
    plus update-ul Enhanced Edition(DLC) care va fi integrat in versiunea de Xbox(dupa cum a scris si Tudoran in stire) si va putea fi downloadat gratis de cei care detin jocul pe PC

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Minecraft pentru Xbox 360 primeste data de lansare By Tudoran in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 28-03-2012, 17:58
  2. The Cursed Crusade primeste data de lansare By Tudoran in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 15-07-2011, 10:31
  3. Data de lansare pentru The Witcher 2 By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 16-11-2010, 21:33
  4. Replies: 0 Last Post: 17-09-2009, 19:07

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts