Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: David Jaffe va parasi studioul Eat, Sleep, Play

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    David Jaffe va parasi studioul Eat, Sleep, Play

    Desi David Jaffe, unul dintre oamenii cei mai importanti care au participat la crearea jocurilor precum God of War I/II sau a seria Twisted Metal, a fost co-fondator al studio-ului Eat, Sleep, Play (ESP), acesta a decis sa paraseasca pana la urma si ultimul sau loc de munca. Acesta a declarat pe Tweeter urmatorul lucru:""I`m leaving because -again- games are just getting2big to direct from 300 miles away & I miss the day2day of working direct with a team"". Trebuie specificat faptul ca el locuia in California, in timp ce studio-ul era situat in Utah deci intr-adevar dirijarea de la distanta se dovedea a fi problematica. Alte cauze nu stim in momentul de fata. Ce stim totusi e ca Jaffe doreste sa infinteze un studio in San Diego. Nu putem decat sa ii uram succes si sa speram ca o sa ne aduca in continuare jocuri de cea mai buna calitate.

    Dar ce se va intampla cu Eat, Sleep, Play? Dupa lansarea urmatorului joc Twisted Metal (care va avea loc in Statele Unite in data de 14 februarie), acest studio se va dedica in totalitate jocurilor pentru iPhone si iPad. Dar avand in vedere ca echipa momentan e formata doar din 26 de oameni, poate aceasta ar fi cea mai buna alegere.
    Attached Images Attached Images twisted-metal-5.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Vesti triste.
    Dar ar trebui sa ia exemplu de la "Double Fine": daca nu poti face jocuri de 60$, fa jocuri de XBLA/PSN.
    Costume Quest, Stacking, Iron Brigade (Trenched), Sesame Street: Once Upon a Monster si Happy Action Theater au fost toate lansate in mai putin de 2 ani.
    Si toate se bucura de vanzari bune si review-uri pe masura.
    Piata de jocuri pt smartphones e un pic cam saturata si nu-mi imaginez ca mare parte din fanbase-ul lor de pe PS3 ii vor urma si acolo.

  3. #3 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar
    So, this really is the last Twisted Metal. Then we shall enjoy it, n-am dreptate?

  4. #4 SP
    Junior Member IceBlast13's Avatar
    Let's hope it won't be

  5. #5 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    La ce mi-a aratat demo-ul, am impresia ca sobolanul paraseste corabia inainte sa se scufunde

  6. #6 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    S-a trezit din betie si si-a dat seama ce joc a creat.

  7. #7 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Si totusi..daca Eat Sleep Play o sa-si vanda sufletu lui Apple..cine o sa se mai ocupe de suportul pentru Twisted Metal? Eu n-am nicio indoiala ca o sa ma distrez cu jocul asta, dar sunt sigur ca o sa mai aiba nevoie de ceva patchuri..eventual si niste harti noi sub forma de DLC.

  8. #8 SP
    Member Swift's Avatar
    Pentru cei care spun ca jocul va fi un mare fail: E primul pe lista jocurilor PS3 pe Amazon.

  9. #9 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Swift View Post
    Pentru cei care spun ca jocul va fi un mare fail: E primul pe lista jocurilor PS3 pe Amazon.
    same here la must buy list-ul meu. putine jocuri de anul asta ma intereseaza la fel de mult ca si TM. Macar Jaffe a avut "the balls" sa incerce ceva diferit. Altfel putea sa lucreze si el la o clona de ceva shooter sau ceva asemanator.

    Eu in mare deaia il admir: ca el se concetreaza ca jocul sa fie distractiv mai presus de toate si abia dupaia sa arate ultra mega bine (ceea ce o sa supere foarte multi "graphic whores" de pe zeci si sute de forumuri de gaming). E printre putini developeri care nu sunt indie care mai vorbesc de inovatie si fun factor. Restu se lauda ca jocul lor o sa arate de x ori mai bine decat predecesorul sau ca serverele vor duce de x ori mai multi oameni decat cele de dinainte...eh da nu are rost sa ne certam pe tema asta. Fiecare cu parerea lui.

  10. #10 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Tudoran, din punctul meu de vedere lucrurile sunt destul de simple. Fanii vechi ai seriei vor lua jocul fara nicio ezitare, insa pe restul va fi mai greu sa ii convinga. Si poate ca e mai bine asa..decat sa-l cumpere si sa-si faca nervi aiurea Daca jocul nu o aiba 'probleme tehnice' majore la lansare sunt sigur ca o sa-si scoata banii de productie. Dar eu continui sa fiu nedumerit in legatura cu cine se va mai ocupa de el dupa ce iese din scena Eat Sleep Play.

    PS: Mie imi place la nebunie faptul ca NU ai sanatate care se regenereaza

  11. #11 SP
    Member Swift's Avatar
    Quote Originally Posted by boga View Post
    Tudoran, din punctul meu de vedere lucrurile sunt destul de simple. Fanii vechi ai seriei vor lua jocul fara nicio ezitare, insa pe restul va fi mai greu sa ii convinga. Si poate ca e mai bine asa..decat sa-l cumpere si sa-si faca nervi aiurea Daca jocul nu o aiba 'probleme tehnice' majore la lansare sunt sigur ca o sa-si scoata banii de productie. Dar eu continui sa fiu nedumerit in legatura cu cine se va mai ocupa de el dupa ce iese din scena Eat Sleep Play.

    PS: Mie imi place la nebunie faptul ca NU ai sanatate care se regenereaza
    Eat Sleep Play va mai ramane cateva luni ca sa repare bugurile.

  12. #12 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Swift View Post
    Eat Sleep Play va mai ramane cateva luni ca sa repare bugurile.
    si din cate stiu drepturile pt TM apartin celor de la Sony. Asa ca va fi foarte usor sa paseze urmatorul proiect din aceasta serie unui alt studio first party.

  13. #13 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Ca sa elucidez misterul din spatele lui Twisted Metal, daca videourile de mai jos nu va infurnica pielea si nu trezeste amintiri placute, atunci mai mult ca sigur nu trebuie sa va ganditi la achizitionarea lui.




  14. #14 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Ce sa furnice ma nuby? Saptamana viitoare te astept sa ne duelam online. Eu o sa fiu cu camionu. Punct.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Among the Sleep By tudyniuz in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 2 Last Post: 05-06-2014, 08:56
  2. Studioul Zipper Interactive va fi inchis By Tudoran in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 03-04-2012, 21:58
  3. Replies: 0 Last Post: 27-02-2012, 11:32
  4. Kingdom Hearts: Birth by Sleep Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 3 Last Post: 15-01-2010, 01:06
  5. Replies: 6 Last Post: 05-03-2009, 09:27

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts