Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Kinect Star Wars primeste data de lansare

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Kinect Star Wars primeste data de lansare

    Parca a trecut ceva vreme de cand nu v-ati mai jucat cu motion camera-ul celor de la Microsoft. Nu? In mare parte datorita numarului foarte mic de jocuri care sa aibe Kinect compatibility. Dar uite ca baietii de la Microsoft au dorit sa ne aduca aminte de unul dintre cele mai promitatoare proiecte ale lor care va avea acest feature: Kinect Star Wars. Acesta se va lansa in mai putin de doua luni, adica mai exact in data de 3 aprilie (cel putin in Marea Britanie). Daca doriti sa cumparati doar jocul atunci va trebui sa scoateti 39.99 de lire din buzunar iar daca doriti o editie limitata a unui bundle pentru Xbox 360, atunci va va costa 349.99 de lire.

    De asemenea, azi am aflat urmatoarele lucruri: Kinect Star Wars va avea cinci moduri de joc (Jedi Destiny: Dark Side Rising, Podracing, Rancor Rampage, Galactic Dance Off si Duels of Fate) in care vor avea loc chestii de genul acesta: lupte in spatiu pe diferite nave, dar si la sol in renumitele Landspeedere si Speeder Bikes, dueluri cu diferite personaje cheie in acest univers fictiv (precum Count Dooku sau Darth Vader) si nu in ultimul rand va veti putea duela cu foarte multe personaje Star Wars, doar ca de data aceasta pe ringul de dans.

    Deci ce parere aveti? Va fi un joc bun sau forta nu e destul de puternica pentru a-i garanta succesul dorit?
    Attached Images Attached Images 91851320110816_212923_12_big.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    "Galactic Dance Off"?


  3. #3 SP
    Junior Member fylipdan's Avatar
    Penibil ce face kinect din jocuri. In loc sa le imbunatateasca, forteaza mecanici de joc inutile si inexacte. Galactic Dance Off.. asta ce inseamna.. ca jocul e o parodie!?

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu imi pot imagina cati bani primeste George Lucas ca Microsoft sa isi bata joc in halul asta de Star Wars. Adica ce-i asta, Dance Central sau Star Wars?

    Bataie de joc. Doar editia de colectie merita.

  5. #5 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Pai mi se pare si normal sa nu le imbunatateasca, deoarece controller-ul e inexistent. Nu poti sa ai controlul la fel de complex ( si in acelasi timp si gameplay-ul) intr-un joc de Kinect ca intr-un joc care foloseste un controller traditional.
    Asta se intampla si cu telefoanele si tabletele, in timp ce controlul pe console si PC devine din ce in ce mai complex, pe Android si iOS incearca sa simplifice controlul ( de la 14 butoane si 2 stick-uri pe un controller, ajungi la 4-5 butoane virtuale).

  6. #6 SP
    Member Sadismek's Avatar
    Acum vom afla ca Harmonix au oprit productia jocului Dance Central: Star Wars Chronicles.

  7. #7 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu nu imi pot imagina cati bani primeste George Lucas ca Microsoft sa isi bata joc in halul asta de Star Wars. Adica ce-i asta, Dance Central sau Star Wars?

    Bataie de joc. Doar editia de colectie merita.
    Lucas oricum si-a batut joc de Star Wars cu filmele din prequel trilogy, deci nu cred ca il mai deranjeaza nimic.

  8. #8 SP
    Member pufy's Avatar
    Quote Originally Posted by Razvan View Post
    Lucas oricum si-a batut joc de Star Wars cu filmele din prequel trilogy, deci nu cred ca il mai deranjeaza nimic.
    Precum si The force unleashed si noul MMO

  9. #9 SP
    Member wolverine's Avatar
    asta imi aminteste de episodul din south park cand lucas si spielberg il violeaza pe indiana jones. cam asa se intampla acum si cu universul star wars.

  10. #10 SP
    Member goguxxx's Avatar
    Asta e trend-ul actual,se vrea demitizarea vechilor valori,ca sa fie posibila introducerea de noi IP-uri. La fel isi bate joc de orice film cu vampiri si seria Twilight .

  11. #11 SP
    Member Plavs's Avatar
    kinect ar trebui sa se rezume la kinect sports si jocuri de genu dar inca odata ca sa evoluezi trebuie sa incerci si iata ca incearca eu unul il astept (bine oricum nu am dat bani pe jocuri pt kinect ca nu merita iar singurele dvd care le am originale sunt adventure + joy ride primite cu kinect)in schimb mi-a placut este gunstringer...

  12. #12 SP
    Member Legolas13's Avatar
    Quote Originally Posted by pufy View Post
    Precum si The force unleashed si noul MMO
    Trilogia noua si The Force Unleashed, da. Actiunea din noul MMO are loc cu 4000 de ani inainte de seria prequel si este bazata pe carti, ce nu au fsot scrise de Lucas. A, si toate review-urile la joc au spus ca World Of Warcraft este amenintat de acest joc, deoarece este foarte bun ! Si eu pot spune ca este intr-adevar un joc foarte bun, desi nu sunt un impatimit al MMO-urilor, deci imi pare rau, dar cu MMO-ul nu ai dreptate.

    Cat despre Kinect, mi-am luat gandul de la el de cand am vazut primele video-uri de gameplay. Nici macar nu poti alege unde sa mergi, tu controlezi numai Forta si miscarea sabiei, restul face personajul. Nu merita, NU MERITA. Nici macar varianta Special shishkebab edition.

  13. #13 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    mi-e nu mi se pare ca si-a batut joc de serie cu filmele prequel..a..cu seria force unleashed clar..o mizerie totala ptr 1-2 mil de prosti(printre care ma aflu si eu) care au crezut ca numele Star Wars impune un standard..cat despre MMO..acesta se desfasoara dupa evenimentele din SW Kotor II(care a fost la fel ca I o capodopera Bioware) si este la randul lui foarte bun..

  14. #14 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    ...

  15. #15 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Razvan View Post
    ...
    vai de capul meu. Oare nu le e rusine developerilor pentru ce au facut seriei Star Wars? mie nu mi se parea cine stie ce nici cand stiam numai de jocul propriu zis...dar acuma e deja penibil.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 17 Last Post: 12-02-2015, 18:45
  2. Star Wars: The Old Republic primeste data de lansare By Dant3 in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 25-09-2011, 12:18
  3. Replies: 0 Last Post: 01-12-2010, 22:56
  4. Kinect Sports primeste data de lansare By Daniel in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 18-11-2010, 19:06
  5. Replies: 1 Last Post: 13-11-2010, 00:11

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts