Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Bioshock Infinite primeste data de lansare

  1. #1 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar

    Bioshock Infinite primeste data de lansare

    Acum cateva minute Irrational Games a anuntat data oficiala de lansare de la Bioshock Infinite. Jocul se va lansa pe PC, PlayStation 3 si Xbox 360 pe data de 16 Octombrie 2012 in US, iar data de lansare internationala va fi 19 Octombrie 2012. Bioshock Infinite este al treilea joc din renumita serie si va fi primul in care evenimentele nu vor fi plasate in orasul subacvatic Rapture. Ken Levine a descris jocul in felul urmator: "It’s a sequel. But it’s also not a sequel." Actiunea se va desfasura in orasul aerian Columbia iar jucatorul va intra in pielea lui Booker Dewitt care are misiunea de a salva o femeie misterioasa pe nume Elizabeth. Pentru Bioshock Infite a mai fost anuntat si un "1999 Mode!" in care jucatorul va fi fortat sa faca decizii complexe referitor la gameplay si la specializarile caracterului, fiecare alegere avand consecinte ireversibile.


    Mai jos aveti citatul orginal postat pe site-ul Irrational Games:

    Irrational Games is proud to announce that BioShock Infinite will be released on October 16, 2012!
    “After BioShock, we had a vision for a follow up that dwarfed the original in scope and ambition,” said Ken Levine. “BioShock Infinite has been our sole focus for the last four years, and we can’t wait for fans to get their hands on it.”
    BioShock Infinite will be available on the Xbox 360, PlayStation 3, and Windows PC with an international release of October 19, 2012.
    Pre-order your copy today!
    In concluzie: mai avem de asteptat doar 232 zile! :D
    Attached Images Attached Images bioshock_infinite_01.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member spooky1's Avatar
    super serie!dupa parerea mea Bioshock 1 si 2 sunt probabil printre cele mai tari jocuri create vreodata..mai e mult de asteptat,dar ma consolez cu Mass Effect pana atunci

  3. #3 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Inca o veste buna in aceasta seara de la Irrational Games: versiunea de PS3 a lui Bioshock Infinite va contine gratuit jocul Bioshock 1.

  4. #4 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    baietii astia chiar fac niste jocuri de calitate..si pe deasupra iti mai dau si Bioshock 1 gratis..ce ti-ai putea dori mai mult de la cuplu studio/publisher ?ei si cei de la CD Projekt Red mi se par cei mai dedicati si mai devotati comunitatii gameriilor si cumparatoriilor in general..

  5. #5 SP
    Member pufy's Avatar
    Si Bioshock 1 ? superb desi le am pe amandoua acum ,nu ma deranjeaza inca o copie,dar va intreb ,s-a anuntat ceva C.E la acest joc aero-fantastic ?
    Macar pe al treilea sa-l prind

  6. #6 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Eu nu am cumparat nici un joc din seria Bioshock de pe Steam oricat de tentante au fost ofertele de Halloween sau Craciun din simplul motiv ca vreau sa le joc pe consola (Dualshock 3 ftw in cazul asta!). Si ma gandesc ca nu are rost sa iau Bioshock 1 pt ps3 daca o sa il primesc "cadou" cand o sa iau Infinite-ul...eventual pentru colectie..dar avand in vedere ca nu o duc cu banii chiar asa de bine, nu cred ca o sa imi incep vreo colectie prea curand .

    Anyway abia astept sa vad cum o sa fie si minunatia asta de joc. Numai din trailere mi s-a facut pielea de gaina

  7. #7 SP
    Member Plavs's Avatar
    super seria bioshock sunt putin dezamagit ca au schimbat atat de mult din bioshock infinite incat nu mai are nici o treaba cu predecesoarele lui probabil o sa fie un joc bun dar eu vroiam sa joc cu big daddy....eeee asta e in viata nu primesti intodeauna ce vrei..

  8. #8 SP
    Member pufy's Avatar
    Pai in Bioshock 2 esti un Big Daddy daca nu ma insel

  9. #9 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Plavs View Post
    super seria bioshock sunt putin dezamagit ca au schimbat atat de mult din bioshock infinite incat nu mai are nici o treaba cu predecesoarele lui probabil o sa fie un joc bun dar eu vroiam sa joc cu big daddy....eeee asta e in viata nu primesti intodeauna ce vrei..
    nu puteau sa o tina la infinit cu Rapture..deja Bioshock 2 era foarte familiar ptr cei care il jucasera pe 1..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Remember Me primeste data de lansare By Dant3 in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 06-03-2013, 03:59
  2. Syndicate primeste data de lansare By Tudoran in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 29-09-2011, 20:02
  3. Homefront primeste data de lansare By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 18-11-2010, 21:59
  4. FEAR 3 primeste data de lansare By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 28-10-2010, 19:10
  5. Enslaved primeste data de lansare By erik95 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 12-07-2010, 19:38

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts