Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Zvon: Darksiders 2 amanat

  1. #1 SP
    Member Xristina's Avatar

    Zvon: Darksiders 2 amanat

    Iata ca amanarile si anularile de proiect au inceput sa apara ca ciupercile dupa ploaie, iar in rolul plantei inferioare este de data aceasta Darksiders 2. Intr-un interviu acordat site-ului de specialitate Ripten, vice presedintele Core Games a fost intrebat daca jocul se va lansa mai tarziu din cauza problemelor financiare pe care le are in prezent THQ. Raspunsul lui a inceput cu un "Honestly" ceea ce mai mult ca sigur nu este un semn bun pentru fanii seriei. In momentul de fata data de lansare pentru Darksiders 2 este 26 Iunie 2012 si nu a fost emis niciun comunicat de presa prin care se afirma contrariul, insa nu putem sa nu observam norisorul de incertitudine ce planeaza deasupra acestui joc.
    Attached Images Attached Images darksiders2_denied.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    O veste grea pentru mine... Sincer eu ma intrebam de la inceput de ce se lanseaza atat de devreme odata ce a fost anuntat ca fiind launch title pentru WiiU. Prin urmare, cred ca au fost convinsi de Nintendo sa amane data initiala pentru a ramane launch title. Urat din partea lor... dar, poate macar asa vor avea mai mult timp la dispozitie sa adauge extra content si sa mai cizeleze una alta. Prefer un joc perfect amanat decat un joc buggy lansat repede.

  3. #3 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Asta am vrut sa zic si eu legat de WiiU si Darksiders 2.
    Un motiv bun sa ne luam si un WiiU. Next gen, domne.

  4. #4 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    si eu cred ca este din cauza WiiU. Oricum nu ma deranjeaza sa mai astept cateva luni, pote il voi cumpara chiar pentru WiiU ca tot ma bate la cap cu mario and stuff. Pentru mine jocul este un must have. Primul Darksiders a fost ceva senzational pentru mine si l-am terminat pe nerasuflate de 2 ori. (si acum imi aduc aminte cand ma certam cu lumea pe forum ca majoritatea ziceau ca-l copieaza pe GOW ). Anyway... can't wait to bring the pain back.

  5. #5 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Nu m-as baza pe aceasta data de lansare. Primului Darksiders i-a fost impinsa data de lansare din august 2009 pana in ianuarie 2010 daca nu ma insel.


  6. #6 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    sa se grabeasca doar cu lansarea, pentru ca nu mai stiu ce CEO (oare era de la Take Two?) a spus ca dupa parearea lui in maxim 6 luni THQ va da faliment. M-as gandi ca asta ar fi motivul principal (nu Wii U), dar atunci developerii s-ar grabi sa il lanseze cat mai devreme ca sa faca rost de cat mai multi bani, nu viceversa. Who knows? daca au amanat pt Wii U, atunci cred ca Nintendo le-a oferit o suma destul de generoasa...

  7. #7 SP
    Member Sadismek's Avatar
    Am auzit si eu de chestia aia cu "in 6 months THQ bites the dust", dar nu cred, sincer. Mai au multe de aratat, mai ales Darksiders 2, si ceea ce eu astept cu nerabdare, Metro: Last Light. Si mi-a placut raspunsul THQ, cum ca tipul ala sa isi vada de treburile lui. De atunci au crescut in ochii mei

    Si eu cred ca daca il amana, il amana pentru Wii U, sau cum naiba se va numi.

  8. #8 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Bine, din cate am inteles eu din stire, VP-ul a spus "honestly", dupa care data jocului a ramas cea anuntata, nu? Nu stiu cat de intemeiat e zvonul in conditiile astea (neavand nici sursa in stire), dar nu mi-as face prea multe griji bazat doar pe afirmatia citata in primul post. Ma rog, 'om trai si 'om vedea, Darksiders 2 e un joc pe care il astept si eu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Darksiders 3 depinde de vanzarile Darksiders 2 By Dant3 in forum Console News
    Replies: 15 Last Post: 31-07-2012, 22:14
  2. Darksiders pentru PC amanat + Cerinte de sistem By Honord in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 01-07-2010, 00:13
  3. Zvon: Singularity amanat By erik95 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 13-01-2010, 17:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts