Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 18 of 18

Thread: Split/Second anuntat

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Split/Second anuntat

    In 2008 Disney Interactive a lansat un joc produs de Black Rock Studios numit Pure. Pure este un racing off-road in care jucatorul se foloseste de un ATV in diferite curse. Pure a fost primit destul de bine de fanii jocurilor arcade. Acest succes i-a determinat pe cei de la Disney Interactive sa anunte un nou joc. Split/Second se numeste jocul. Acesta va fi produs de Black Rock Studios. Fanii simulatoarelor vor fi dezamagiti cand vor afla ca acest joc este un racer arcade. Actiunea jocului se va desfasura in cadrul unui reality show competitiv. Jucatori vor concura intr-un oras ce pare a fi construit pentru a fi demolat. In cadrul curselor jucatorii vor putea declansa anumite evenimente cum ar fi daramarea unui pod. Acest evenimente pot fi foarte utile. Prin intermediul acestora pot fi scosi din joc adversarii, dar pot fi create si noi rute catre linia de sosire. Split/Second va fi lansat la inceputul anului 2010 pentru Playstation 3, Xbox 360 si PC.
    Attached Images Attached Images splitsecond002.jpg splitsecond001.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Death Race Video Game

  3. #3 SP
    Member zaice's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Death Race Video Game
    Subscriu.Filmul are acelasi story ca si jocul prezentat(mie cel putin mi-a placut filmul,fiind si un fan al protagonistului ).Oricum va fi interesant.

  4. #4 SP
    Member kane86's Avatar
    Ori va fi un super joc ori un big bull****...sa vedem..

  5. #5 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Alta porcarie turbo speed...rahat

  6. #6 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Pare misto. Mie inca imi place foarte mult PURE si il joc cu placere. Nu prea exista ceva Disney care sa dezamageasca pe cineva. Asta e doar parerea mea.

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    seamana prea mult cu MASHED, un titlu din 2004 de PC. un joc super fun, mai ales in mai multi. sunt sigur ca o sa fie tare

  8. #8 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Arata bine, abea astept sa apara.

  9. #9 SP
    Senior Member huber's Avatar
    dupa trailer e super ok acuma ramane sa vedem daca grafica si gameplay-iul vor fi la fel .

  10. #10 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    seamana prea mult cu MASHED, un titlu din 2004 de PC. un joc super fun, mai ales in mai multi. sunt sigur ca o sa fie tare
    Mai tin minte jocul MASHED, l-am avut eu si l-am jucat si mi-a placut, era foarte fun (turnai ulei pe jos, trageai in masini cu alte arme pana bubuiau si alte chestii de-a dreptul comice ), si cred ca nu fii un joc rau, insa nu stiu daca va avea loc de Forza 3 si Gran Turismo 5.

  11. #11 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by Merdiso View Post
    Mai tin minte jocul MASHED, l-am avut eu si l-am jucat si mi-a placut, era foarte fun (turnai ulei pe jos, trageai in masini cu alte arme pana bubuiau si alte chestii de-a dreptul comice ), si cred ca nu fii un joc rau, insa nu stiu daca va avea loc de Forza 3 si Gran Turismo 5.
    Eu cred ca Forza 3 si GT5 nu-i vor face probleme acestui joc. Intre ele nu exista concurenta. Sunt din genuri diferite. Desi toate 3 sunt jocuri de tip racing Spit/Second va fi un arcade in timp ce Forza 3 si GT5 vor fi simulatoare. Fanii simulatoarelor vor merge pe FM3 sau GT5, iar fanii arcade pe Split/Second

  12. #12 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Sorry, alt topic despre Split/Second (păreri and stuff) nu era. Așa că-l dezgrop pe ăsta lol

    Ați văzut untimul clip? OMG! No astea-s jocuri cu mașini pe placul meu - Wooooooooo!

    �ncă de la �nceput (pe c�nd nu se știa ce și cum) am zis de faza cu trigger traps - e excelentă

    Can't wait!

  13. #13 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar

  14. #14 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    ca grafica, arata destul de ok. exploziile si fumul sunt foarte ok. senzatia de viteza nu prea exista (ar fi mers ceva geni bournout) dar nu-mi place ca nu se deformeaza masinile DELOC.

    [url]

  15. #15 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Nu ăla-i scopul �n acest joc...să se deformeze mașinile. Și dimpotriva, fizica jocului chiar duce MULT spre seria Burnout. De aia-mi și place - că de era gen simulator/plictisitor...nu-l băgam �n seamă

    Aici trebuie sa joci dirty - use every tick in the book (ca �n seriile Burnout și FlatOUT). �mpingi, scoți de pe traseu, etc. - wooooooo!!!!!

    ...�l vezi pe unu cum stă să se redreseze sau e dezorientat...te bagi cu viteză maximă �n el, așa DIN PLIN - NA!...redresat!

  16. #16 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    asta e faza. eu nu am vz in nici un filmulet ca poti da scoti oponentii de pe traseu cu altceva, inafara de explozii.

  17. #17 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    asta e faza. eu nu am vz in nici un filmulet ca poti da scoti oponentii de pe traseu cu altceva, inafara de explozii.
    ...bine-acuma și tu. Urmează

  18. #18 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Sold!

    Aduce a Burnout putin, e facut de cei care au creat Pure - what more do I need?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Split/Second By sensamur in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 0 Last Post: 12-12-2010, 14:29
  2. Split/Second By erik95 in forum Console Club
    Replies: 43 Last Post: 13-10-2010, 07:47
  3. Split/Second Videos By Dj Mo in forum Videos
    Replies: 24 Last Post: 21-05-2010, 12:07
  4. Split/Second se lanseaza pe 18 Mai By Mika in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 26-02-2010, 09:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts