Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 51 of 51

Thread: Zvon: PS3 devine mai mic si mai usor

  1. #41 SP
    Junior Member dragoszontara's Avatar
    Nu e usor sa lansezi o nou generatie de console pur si simplu. Dupa cum ati observat nici consolele actuale nu sunt perfecte si creeaza probleme. Ma refer la consum, cresterea temperaturii, defectare unitatii optice. Asta nu inseamna decat faptul ca producatorii incearca sa le perfectioneze pe astea.
    In plus, pt a lansa noua generatie de console, trebuie sa faca o multime de teste si verificari. Nu cred ca ar mai dori cineva sa i se intample ceea ce li s-a intamplat cu ps3-ul sau xbox360-ul din prima generatie.
    Asa ca, eu zic ca trebuie sa asteptam mult si bine pana vor aparea urmatoarele console. Vor consuma foarte mult, iar sistemele de racire trebuie sa fie pe masura, pt a face fata temperaturilor produse de chip-urile grafice si procesoare.

  2. #42 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Tinand cont ca, pe PC, procesoarele noi sunt pe 22/32nm si placile video pe 28nm, inclin sa cred ca nu vor mai fi aceleasi probleme pe care le-au suferit consolele vechi, dar poate vor avea alte probleme, cauzate de alti factori. Spre exemplu nVIDIA a lansat o placa video de 400$, care pe langa faptul ca are un design extrem de simplu (sa zicem ca asta nu conteaza) mai este si facuta din piese ieftine, ca verzii sa-si maximizeze profitul, ca doar marea parte a cumparatorilor nici nu stiu de lucrul asta.
    Cum suntem intr-o criza profunda iar consolele viitoare nu (cred ca) vor avea preturi mai mari de 400$, imi inchipui ce zgarciti vor fi producatorii cand vor alege componentele, atat ca performanta cat si fiabilitate.

  3. #43 SP
    Member anes's Avatar

  4. #44 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Din ce in ce mai urata...cand ma gandesc ce frumoasa era varianta de 60 gb

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  5. #45 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Si asta-i "super slim" ?! Pare mai groasa decat slimul de acum.
    Si da, pare si mai urata. Eh, evolutia, ce vreti.

  6. #46 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Novos modelos de PS3 com 16, 250 e 500 GB aparecem na Anatel | Tecnoblog
    16 gb, ha? aha, deci un raspuns pt xbox 360 de 4gb, bv sony sunteti cei mai buni

  7. #47 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    probabil se va lansa in august...la fel ca actualul Slim(august 2009)

  8. #48 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Mie imi place ce vad...

  9. #49 SP
    Member Dasani's Avatar
    ...mie nu.

  10. #50 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    E mai urata ca si phat-ul, dar pare mai frumoasa ca si actualul slim.

  11. #51 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Tot PS3 Phat 80 gb e tata lor , eu il am de 2 ani . Da e adevarat acum vara ca e cald face un zgomot strident , dar nu se incalzeste foarte tare( il tin in picioare ) , si joc si cate 5-7 ore incontinuu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Replies: 36 Last Post: 03-11-2014, 02:04
  2. Replies: 4 Last Post: 02-06-2014, 01:56
  3. PS3ul devine mai usor By erik95 in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 17-03-2010, 00:41
  4. Borderlands devine mai animat By Mika in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 06-05-2009, 00:15

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts