Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: Fara booth babes la Eurogamer Expo incepand cu anul viitor

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Fara booth babes la Eurogamer Expo incepand cu anul viitor

    Orice eveniment legat de jocuri video e incredibil: ai posibilitatea de a butona lucruri care inca nu s-au lansat, de a pune mana pe console care vor ajunge pe rafturi in magazine abia peste cateva luni, de a vorbi cu fel de fel de oameni din industrie, de a castiga lucruri gratis dar si de a face poze cu gagicile care sunt platite sa faca asta. Bine-nteles ca ma refer la booth babes. O "trasatura" atat de importanta pentru unii si care a parut sa capete tot mai multa popularitate la evenimente precum E3, gamescom sau TGS. Dar se pare ca nu toti impart aceeasi opinie: Rupert Loman, seful EG Expo-ului, considera ca aceste fete nu prea au ce cauta la separeul oricarui joc (indiferent de tema acestuia) si ar trebui in schimb adusi developeri.

    Anul acesta a incercat sa interzica accesul "angajatelor" (mai ales cele imbracate indecent) la intregul festival. Din pacate a fost prea tarziu, cateva companii deja angajand cateva...reprezentante. Asa ca Rupert nu a avut de ales decat sa mute anumite jocuri in zona +18 (probabil reducand in asa fel numarul reclamatii din partea parintilor sau altor persoane deranjate de ceea ce vedeau).

    Nu doar atat dar Rupert a decis ca de anul viitor booth babe-urile nu vor mai avea acces. Si recomanda si celorlalte gaming event-uri sa ii urmeze exemplul. Momentan nimeni nu a dat nici un raspuns sugestiilor acestuia.

    Voi ce parere aveti? Eu sustin si propunerea de a aduce developeri, dar acest lucru depinde si de ei bine-nteles. Dust 514 de exemplu a avut developeri tineri si foarte entuziasmati care isi prezentau produsul, in timp ce alte titluri triple A nici nu s-au chinuit sa isi aduca vreun reprezentant. Dar nu stiu daca solutia lui Rupert Loman, de a bana booth babe-uri, va aduce vreo imbunatatire.
    Attached Images Attached Images img_0588.jpg

  2. #2 SP
    Member Hitman's Avatar
    Dupa ce stai cateva ore cu ochii in monitor, cred ca e ok sa ii mai clatesti printre alte minunatii

  3. #3 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Creste somajul...

  4. #4 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    re: Fara booth babes la Eurogamer Expo incepand cu anul viitor

    Gagici, suna urat mai ales pe forumul asta, plus ca e un termen folosit mai des de o minoritate nu tocmai iubita in Romania

  5. #5 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    poate e gay..

  6. #6 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Gagici, suna urat mai ales pe forumul asta, plus ca e un termen folosit mai des de o minoritate nu tocmai iubita in Romania
    Nu doar că sună ur�t dar şi felul �n care este scrisă ştirea "a incercat sa interzica accesul fetelor (mai ales cele imbracate indecent) la intregul festival." te duce cu g�ndul că Rupert a vrut să interzică accesul femeilor, nu al booth babes.

  7. #7 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    m-am gandit ca un titlu ma interesant ar atrage mai multi cititori. Si totodata incerc sa nu folosesc prea multa engleza ca doar e forum de romani (oricum de multe ori ma gandesc sa folosesc cuvinte in romana desi suna de cacao fata de originalele din engleza). Cat despre partea aia cu "interzicerea accesului fetelor", daca citesti cateva randuri inainte sau dupa, atunci o sa iti dai seama ca e vorba de booth babes si nu fete/femei care faceau cosplay de exemplu. Anyway am modificat parti ca sa impac pe toata lumea.

    Si totusi,,, niste pareri legate de stire? nimic? de multe ori sunt curios sa vad ce a mai scris userul x la stirea y (nu ma refer strict la a mele) ca sa vad daca mai au completari sau ceva curiozitati si dupaia vad ca el defapt vroia sa spuna ca in proprozitia respectia "s-au" se scrie cu cratima.

  8. #8 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    m-am gandit ca un titlu ma interesant ar atrage mai multi cititori. Si totodata incerc sa nu folosesc prea multa engleza ca doar e forum de romani (oricum de multe ori ma gandesc sa folosesc cuvinte in romana desi suna de cacao fata de originalele din engleza). Cat despre partea aia cu "interzicerea accesului fetelor", daca citesti cateva randuri inainte sau dupa, atunci o sa iti dai seama ca e vorba de booth babes si nu fete/femei care faceau cosplay de exemplu. Anyway am modificat parti ca sa impac pe toata lumea.

    Si totusi,,, niste pareri legate de stire? nimic? de multe ori sunt curios sa vad ce a mai scris userul x la stirea y (nu ma refer strict la a mele) ca sa vad daca mai au completari sau ceva curiozitati si dupaia vad ca el defapt vroia sa spuna ca in proprozitia respectia "s-au" se scrie cu cratima.
    ai inceput si tu sa te superi din nimic? pur si simplu termenul de gagica suna aiurea si inseamna altceva decat ce vrei tu sa transmiti prin aceasta stire. credeam ca poti accepta si alta parere.
    on: mi se pare o tampenie sa interzici asa ceva, daca ajung sa le interzica si pe la saloanele auto s-a terminat, ne intoarcem la nea Nicu. Ca gamer si barbat imi doresc sa vad jocuri, masini si femei frumoase, nu chiar in ordinea asta

  9. #9 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    nu te teme, nu ma supar asa usor. Doar mi se pare ca erau cam irelevante chestiile mentionate. Daca era sa ma supar (cum au facut-o foarte multi useri), atunci nu mai scriam stiri din iunie anul trecut. Eu sunt cam singurul care mai scrie stiri legate de gaming, chiar daca acum sunt in anul 2, am lucrari multe de facut, alte activitati extra scoale...si mai trebuie sa imi traiesc viata.

    Si ca sa fiu si eu on topic: faptul ca au fost foarte multe fete frumoase la Eurogamer nu m-a deranjat. Erau politicoase si zambeau mereu (mai putin alea de la Company of Heroes 2 ), puteai sa faci poze cu ele, iti dadeau chestii gratis, isi mai aratau miscarile la un Just Dance...ce mai? Faceau show cand puteau. Mi se parea oricum cam extrem ca au mutat cateva separeuri la zona +18 din cauza asta. Stii, in cladire vedeai fete/femei imbracate si mai bitchy, dar nimeni nu avea problema cu ele pentru ca nu erau angajate care faceau asta pentru bani ci gameritze care faceau asta din...pasiune .

  10. #10 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Sunt de acord cu decizia celor de la Eurogamer de a interzice promovarea jocurilor prin intermediul acestor "booth babes" şi sper ca şi alte convenţii să urmeze exemplul dat de Eurogamer. Booth babes sunt absolut inutile, nu-ţi oferă informaţii despre produsul promovat şi propagă stereotipul că jocurile sunt pentru adolescenţi cu hormonii zburd�nd pe c�mpii.

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Noooooooooo! Me. Wants. Booth. Babes!
    Serios acum... cred ca e chestie de "budget cut", pentru ca in final indiferent ce super babes ai pe langa tine, daca jocul e de Rahan™, tot asa ramane. Dar macar asa, ne mai clateam si noi ochiul... Il consideram un fel de "free cosplay"

  12. #12 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    unele tipe chiar stiau despre ce vorbeau. De exemplu era una de la PS Allstars care stia mai multe decat tipul care primea comenzi de pre-order la Game . Dar au mai fost si aeriene care nu stiau cand se lanseaza jocul, pe ce platforme. Deci erau cam 50-50... unele nu erau de forma. Si pe mie nu m-ar deranja daca ar mai ramane si in anii ce urmeaza

    ---------- Post added 09-10-2012 at 07:30 PM ----------

    p.s. atunci ce o sa mai posteze Monky pe thread-ul asta ?

    http://www.consolegames.ro/forum/f59...h-babes-mania/

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pentru cei care nu mai vor booth babes la expo-urile cu jocuri, ii rog sa inceapa intai cu expozitiile auto. Sa mai imi lase mie ceva "gagici"... ca nu ma supar

  14. #14 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Booth babes? Si coinaci? intr-o conventie? What?

    Eu sincer urasc parintii aia care isi iau odrasla peste tot , de parca intelege sau o sa isi aminteasca ceva de cand era in scutec.

    Si daca au 6-12 ani , nu inteleg ce cauta la o conventie pana la urma. Inteleg ca vor "gummy moshy monster lovely quest". Dar totusi sa limiteze o zona unde sa fie "kid friendly" si ta-da! problema rezolvata

    Si daca vede o buca sau un san? Care e problema? O sa tot vada toata viata! Parinti incuiati...si rusinosi!

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da, parintii se agita pentru copilandrii ca nu care cumva sa vada ceva frumos (vorba lui Madk91 - ce vor intalni peste tot in viata), dar in schimb nu doare pe nimeni ca acei copilandrii de 6-12 ani merg linistiti si se joaca orice e rated M, cu Violence, Blood, Sex, Crime fara sa se ia nimeni de ei... This life. Beats me...

  16. #16 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    uite un articol scris de vg24/7: Booth babe ban: we must support EG Expo’s initiative | VG247 .Aveti aici o doza serioasa de mind**** (dupa parerea mea)

    Booth babes at games events are the post-ban cigarette in the bar, a pervasive stink modernisers politely ignore until eventually, inevitably, some brave soul has to insist that the offender take their antediluvian discourtesy outside.
    Deci dupa gandirea lor e la fel de rau sa te uiti dupa o tipa in pantaloni scurti ca si cum ar fi sa fumezi intr-un local . Sau mai spun ca astfel de slujbe injosesc femeile si ar fi sub demnitatea lor. Atunci de ce sunt atat de multe tipe care se inscriu pentru un asemenea post desi stiu ce fac?

    Mai erau altii care ziceau ca nu e corect pentru femei. Da a zis bine un user de pe vg24/7: sa angajeze si niste barbati la fel de aratosi si pentru domnisoare (un tip imbracat in Kratos, Jin Kazama, Marcus Fenix whatever). Damn ca as face un poll sau o cere sau ceva care sa fie impotriva la astfel de tampenii. Parintii si persoanele care sunt impotriva la astfel de chestii sigur au niste probleme mari... nu m-as mira daca a vorbit nevasta lui Rupert Loman in locul lui . Si ce mi se pare ciudat e ca foarte, foarte multe site-uri ii dau dreptate, acum ca a zis el asta. Pana acum toti erau ok cu booth babes (unii faceau stiri sau colectii de poze cu ele), dar acum nu! stop!

    E aproape la fel de aiurea faza ca si atunci cand niste oameni au vrut sa ii dea in judecata pe cei de la Capcom pentru ca in Resident Evil 5 (6-le abia s-a lansat) impuscai zombie NEGRII! oh no!

  17. #17 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    E aproape la fel de aiurea faza ca si atunci cand niste oameni au vrut sa ii dea in judecata pe cei de la Capcom pentru ca in Resident Evil 6 impuscai zombie NEGRII! oh no!
    exista asemenea creaturi pe planeta asta ?

  18. #18 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    exista asemenea creaturi pe planeta asta ?
    oh yeah. si inca cati. Tin minte anul trecut la un curs vorbeam pana si de cat de "violente" erau jocurile in anii 70-80. Era un arcade game la care scopul era sa calci cat mai multi omuleti in nu stiu cat timp. Dar riscau sa ii dea in judecata. Asa ca au facut acei omuleti, maro sau albastru inchis (poate daca erau maro atunci ziceau ca sunt negrii) si au spus ca sunt defapt gremlins. Si uite cum au rezolvat o problema asa de "grava": schimbi o culoare.

    si mai sunt cateva si mai absurde, dar nu imi vin in minte.

  19. #19 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    Parca vad ca o sa vina doar jumate' din oamenii care au venit anu asta.

  20. #20 SP
    Junior Member rs.marius's Avatar
    Cun poti castiga lucruri gratis?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Eurogamer expo 2013 By SepticEye in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 27-09-2013, 23:36
  2. PS4 playable la Eurogamer Expo 2013! By MonkY in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 01-08-2013, 19:38
  3. Console Games Booth Babes Mania! By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 115 Last Post: 30-09-2011, 02:05
  4. Replies: 0 Last Post: 23-06-2011, 06:02
  5. Replies: 0 Last Post: 23-06-2011, 05:59

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts