Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 4 of 4

Thread: Dead or Alive 5 vandut in peste 580,000 de exemplare

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Dead or Alive 5 vandut in peste 580,000 de exemplare

    Fighting game-urile incep sa devina din ce in ce mai populare, foarte multi developeri considerand ca acum e perioada cea mai buna de lansare a unui astfel de titlu (datorita nenumaratelor competitii, livestream-uri si altele). Iar cei de la Tecmo Koei se pot mandri si cu propriul lor joc care s-a vandut in numere destul de mari, chiar daca nu are un fanbase asa de mare precum Mortal Kombat sau Street Fighter.

    Astazi cei de la Siliconera au declarat ca s-au vandut peste 580,000 de exemplare de Dead of Alive 5 aducand un profit de 869 de milioane de yeni japonezi (adica in jur de 10.9 milioane de dolari). Desi numerele nu par numere extrem de mari comparativ cu alte jocuri, creatorii seriei ar trebui sa fie destul de fericiti avand in vedere ca ei se asteapta sa vanda in jur de un milion de exemplare de-a lungul intregii "vietii" a acestui joc.

    Voi ce spuneti? A primit jocul acesta destul de multa atentie de la public? Sau a primit chiar prea multa?
    Attached Images Attached Images full.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mi se pare cam putin... dar daca ei spun ca deja le-a adus profit imens, presupun ca este de bine

  3. #3 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    poate sunt si ei realisti si nu spun ca se asteptau la cel putin 3-4 milioane de copii (numere pe care nici Soul Calibur nu le prea poate avea). Se pare ca cei de la Tecmo Koei si Atlus sunt cei mai realisti. Baietii de la Atlus au spus ca se asteptau sa vanda in jur de 400.000 de copii la Catherine sau Persona 4 (nu mai stiu exact). Un numar destul de ok avand in vedere ca si ei stiu ca nu creeaza ceva la fel de bine vandut ca si Call of Duty sau GTA.

  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Urmeaza sa-l iau si eu am jucat doar alpha demo@X360 si a fost NOTA ZC! (daca alpha demo a fost asa...imi imaginez cum e jocul finit )


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 3 Last Post: 06-06-2013, 20:16
  2. Replies: 1 Last Post: 02-10-2012, 12:07
  3. Replies: 5 Last Post: 14-05-2012, 14:50
  4. Replies: 0 Last Post: 23-11-2010, 15:29
  5. Replies: 5 Last Post: 01-11-2010, 12:08

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts