Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Bioshock: Infinite nu va avea multiplayer

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Bioshock: Infinite nu va avea multiplayer

    In ziua de azi, aproape orice joc are multiplayer...fie ca ii trebuie, fie ca nu. Bioshock 2 a avut cateva moduri care au parut sa esueze inca de la inceput. Si desi nimeni nu a mentionat nimic de Bioshock: Infinite, foarte multi oameni s-ar fi asteptat ca si acesta sa aiba feature-ul respectiv. Nu? Ei bine, nu prea: conform unui tweet postat de Ken Levine (seful de la Irrational Games) urmatorul lor joc va avea doar single-player, acesta abtinandu-se de la alte detalii.

    Deci ce parere aveti? Care sa fie cauza? Oare cat de mult a contat succesul multiplayer-ului din Bioshock 2? Sa fi decis sa abandoneze acest plan inca dinainte sa se apuce de Bioshock: Infinite? Sau au ajuns la concluzia aceasta abia cu trecerea timpului?
    Attached Images Attached Images bioshock_infinite_1280x720.jpg

  2. #2 SP
    Member Mishy's Avatar
    Parca se zicea acum vreo cateva luni ca motivul amanarii e ca vor dezvolta si partea de MP

  3. #3 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Yeeeeeeeey!!!!

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ar trebui sa urmeze mai multi "reteta" asta. Sa se focuseze mai mult la rezolvarea glitch-urilor si pe livrarea unei experiente mai bune single player. Iar pentru multy, sa fie jocuri dedicate (spre ex, din jocuri gen COD/battlefield, sa scoata mizeria aia de single player si sa se focuseze doar pe multy).
    Iar jocurile care chiar au nevoie (FIFA, NFS, Forza) sa lucreze mai mult de 1 an ca sa iasa bine.

    Just my 2 cents.

  5. #5 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Vai, imi vine sa plang. N-am mai jucat un singleplayer ca lumea de ceva vreme, in ziua de azi toti baga o campanie singleplayer de 3 lei si care o termini in 2 ore, ca deh, pustanul gamer oricum se baga sa joace "pă net".

  6. #6 SP
    Senior Member axton's Avatar
    O decizie inteleapta...abia astept sa vad roadele muncii.

  7. #7 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    eu oarecum ma asteptam la asta pentru ca, Ken Levine e un tip foarte old school ca sa zic asa. El s-a tot certat cu cei de la Sony si a spus ca ori face un joc cum vrea el pentru PSV (deci fara tampenii care nu isi au rostul precum six axis, touchscreen etc) ori nu face.

    Oricum e bine ca au facut aceasta alegere, dar totusi trebuie sa va ganditi ca multi nu cumpara un joc daca nu are MP (deci pierd ocazia de a mai vinde "cateva" exemplare) si in plus daca are doar SP atunci oamenii il pot cumpara second hand sau inchiria/imprumuta pt cateva zile sa il termine. Si uite cum pierde din nou bani studio-ul respectiv. Si la unele chiar conteaza. De exemplu Team Bondi (L.A. Noire) a dat faliment chiar daca a reusit sa vand foarte bine...cine stie, poate daca reuseau sa "strecoare" inca un milion, doua de exemplare din cauza unui feature precum MP ca sa salveze studio-ul, atunci ar fi facut-o.

    In final respect decizia lui Levine si sper ca experienta SP sa fie si mai buna decat a fost inainte.

  8. #8 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Thank God!

  9. #9 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar

    Re: Bioshock: Infinite nu va avea multiplayer

    Some faith in gaming has been restored!

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Au renuntat la MP din cauza ca s-a schimbat O MARE parte din echipa originala. Eu nici nu stiu cum sa reactionez ca sincer, si aici o sa-mi iau cateva injuraturi, mie MP-ul din Bioshock 2 mi-a placut. Au fost moduri interesante (nu chiar originale dar facute si implementate in universul Bioshock foarte fain), sistemul de leveling up a fost foarte oki, chiar si mini povestea a prins bine intr-o oarecare masura si sa nu uitam MUZICA...no asta e. Problema n-a fost MP-ul...problema a fost CALITATEA lui. Si n-avem ce arunca in ei cu bolovani...a fost primul (si din cate vad si ultimul, lol) era normal sa mai faca figuri. Azi...AZI...de l-ar face sa mearga oki m-as intoarce la el si l-as juca NON STOP!

    Revin la ideea cu "nu stiu cum sa reactionez". Cam 50-50. Oricum sunt un SUPER Bioshock Universe si indiferent care e decizia finala...o accept

    Mai jos piesa mea preferata din MP loading screen:




  11. #11 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Și mie mi-a plăcut multiplayerul din Bioshock 2. M-am distrat ore bune cu el.
    La fel ca Ronan, sunt fan Bioshock așa că accept orice decizie vor lua.

  12. #12 SP
    Member psicho1986's Avatar
    Dishonored s-a descurcat fara Multiplayer, cred ca si Bioshock care este un joc mult mai mare se va vinde bine fara MP.

  13. #13 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    daca are doar SP atunci oamenii il pot cumpara second hand sau inchiria/imprumuta pt cateva zile sa il termine.
    Da, asta e o particularitate la jocurile video, dar nu numai. La fel de bine poti inchiria/imprumuta filme sau muzica. Si la jocuri nu e asa grav ca la filme, un film il vezi odata si gata. Hai ca daca ti-a placut mult te mai uiti odata sau de doua ori. Dar un joc il poti juca in SP de multe ori daca-ti place pentru ca de fiecare data poti experimenta alte chestii.

    Deci asta nu ar trebui sa fie o scuza, asa nimeni n-ar mai face filme pe motiv ca poti la le imprumuti, te uiti la ele si asa pierd din vanzari.

    Si cum avem jocuri care-s MP only ar trebui sa avem si jocuri care-s SP only. Da, ideal ar fi sa aibe ambele moduri disponibile, dar eu prefer oricand un SP foarte bun decat un joc cu SP mediocru si MP mediocru.

  14. #14 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Super veste , in sfarsit Bioshock fara MP.Good job , keep up the good work

  15. #15 SP
    Member Snake's Avatar
    Guys, si eu apreciez un joc single player bun, insa nu trebuie ignorata partea de multiplayer. Sunt jocuri unde termini in 6-8 ore partea de single, dar joci un an in multiplayer. In plus sunt multi care nu joaca decat daca are multiplayer. Ramane de vazut daca va avea un efect benefic sau nu.

  16. #16 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by Snake View Post
    Guys, si eu apreciez un joc single player bun, insa nu trebuie ignorata partea de multiplayer. Sunt jocuri unde termini in 6-8 ore partea de single, dar joci un an in multiplayer. In plus sunt multi care nu joaca decat daca are multiplayer. Ramane de vazut daca va avea un efect benefic sau nu.
    Parerea ta Faptul ca , au scos Mp-ul , inseamna ca se vor concentra mai mult pe Sp si cu siguranta va iesi ceva foarte bunNu inteleg de ce unii cred ca orice joc e must sa fie si mp inclus...Eu sincer m-am saturat de orice joc lansat vine si cu mp...Abia astept lansarea lui si a lui Metro Last Light

  17. #17 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Snake View Post
    Guys, si eu apreciez un joc single player bun, insa nu trebuie ignorata partea de multiplayer.
    De ce nu trebuie ignorata?

    Quote Originally Posted by Snake View Post
    Sunt jocuri unde termini in 6-8 ore partea de single, dar joci un an in multiplayer.
    Exact. Si ghici de ce? Tocmai pentru ca jocul a fost facut pentru MP si au trantit o campanie SP doar asa, "sa fie acolo".


    Quote Originally Posted by Snake View Post
    In plus sunt multi care nu joaca decat daca are multiplayer.
    So what? Mi se falfaie. Eu nu joc daca n-are SP si cred ca nu-s singurul. Am mai zis, nu ma deranjeaza cu nimic MP-ul, dar cand e impementat in defavoarea SP-ului nu-mi convine. Si sunt destule jocuri MP only, de ce n-ar fi si jocuri SP only? Care e problema?

  18. #18 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    De ce nu trebuie ignorata?



    Exact. Si ghici de ce? Tocmai pentru ca jocul a fost facut pentru MP si au trantit o campanie SP doar asa, "sa fie acolo".




    So what? Mi se falfaie. Eu nu joc daca n-are SP si cred ca nu-s singurul. Am mai zis, nu ma deranjeaza cu nimic MP-ul, dar cand e impementat in defavoarea SP-ului nu-mi convine. Si sunt destule jocuri MP only, de ce n-ar fi si jocuri SP only? Care e problema?
    True trueMajoritatea companiilor se concentreaza mai mult pe partea mp si uita de partea sp.

  19. #19 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Oameni buni. Sunt jocuri facute pentru multiplayer si altele pentru singleplayer. Pot exista amandoua. Nu va certati aiurea. E clar ca Bioshock face parte din a doua categorie. Eu personal ma bucur. Dar imi convine ca sunt jocuri axate pe multiplayer de care eu nu ma ating, iar cei care cauta multiplayer sunt multumiti. In felul asta obtin si eu ce imi doresc din jocurile singleplayer si sunt multumit. Everybody is happy.

  20. #20 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Attached Images Attached Images 31129144.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 20-03-2013, 10:06
  2. Replies: 2 Last Post: 13-03-2012, 00:28
  3. Zvon: I Am Alive va avea multiplayer By erik95 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 10-12-2009, 00:41
  4. Bioshock 2 va avea multiplayer By istrategie in forum Console News
    Replies: 23 Last Post: 21-03-2009, 14:13
  5. Bioshock 2 va avea multiplayer! By istrategie in forum Console News
    Replies: 15 Last Post: 03-02-2009, 03:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts