Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Prince of Persia "va lua o pauza" pentru moment

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Prince of Persia "va lua o pauza" pentru moment

    Prince of Persia a devenit fara indoiala una dintre cele mai importante si indragite serii create de cei de la Ubisoft. Din pacate odata cu trecerea timpului jocurile ce au urmat si-au pierdut tot mai mult din farmec (aici ma refer in special la The Forgotten Sands), sau au devenit ceva total diferit data de ce eram obisnuiti (Prince of Persia 2008). Stiu ca multi sunteti de parere ca acestea au fost titluri bune care meritau macar un sequel, dar se pare ca developerii nu sunt de aceeasi parere. Yannis Mallat, CEO-ul de la Ubisoft Montreal, a declarat ca seria Prince of Persia va lua "o pauza" pentru moment. Nu va panicati, deorece nu e nimic permanent! De indata ce echipa va veni cu niste idei noi, acestia le vor face publice. Pana atunci se pare ca "va trebui" sa va multumiti cu Assassins Creed.
    Attached Images Attached Images pop1280x720.jpg

  2. #2 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Franciza Prince of Persia ia o pauza

    Yannis Mallat CEO la Ubisoft Montreal le-a spus celor de la IGN intr-un interviu, ca printul din Persia va primi o pauza binemeritata. El mai spune ca fanii acestei francize nu ar trebui sa interpreteze acest lucru ca fiind un semn rau, pur si simplu printul este pus un pic in stand-by, iar dupa ce isi va face un pic somnul de frumusete va aparea mai tanar si mai nelinistit. Si eu cred ca aceasta pauza e binevenita si mai cred ca, in acest moment cei de la Ubisoft au ramas fara idei, concentrandu-se pe alte francize sau poate idei noi. Sa speram ca nu vor dezamagi cu Watch Dogs si Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist anul acesta si poate la E3 ne fac o surpriza cu Beyond Good & Evil 2.

    Pana atunci va prezint mai jos o parte din interviul luat de cei de la IGN si astept parerile voastre despre printul nostru adormit din Persia, dar fara polemica, sa nu il trezim...deocamdata!

    “Brand management is a tricky thing, It needs people's attention a lot. I think it is fair to say that, right now, Prince of Persia is being paused. But we said the same thing for some other brands that suddenly popped up because a team is willing to do it.”
    I'm not scared at all for Prince of Persia fans,” he said. “We'll find something to entertain them with in the future. Prince of Persia is part of Ubisoft's portfolio. As a matter of fact, we sometimes iterate on franchises and sometimes we give them time to breathe and time to grow, or time to rest. Prince of Persia is as important as any other franchise for Ubisoft. As soon as we have something to show, we will.”

    Prince of Persia Franchise ‘Paused’ - IGN
    Attached Images Attached Images closeup-prince-persia_192799-1280x720.jpg

  3. #3 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    eee, nu chiar, asteptam cu nerabdare Watch Dogs si poate, de ce nu, Beyond Good & Evil 2

    PS ai fost mai rapid

  4. #4 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    eee, nu chiar, asteptam cu nerabdare Watch Dogs si poate, de ce nu, Beyond Good & Evil 2

    PS ai fost mai rapid
    eh Ubisoft nu prea ma atrage cu alte titluri inafara de Assasins Creed (si nici nu ma prea omor dupa seria aceasta) si Prince of Persia. Watch Dogs pare interesand dar nu avem prea mult material sa ne facem o parere deja. Iar alte serii de la Ubi nu le-am jucat la "vremea lor" si acum nu mai am timp de asa ceva (ex. Beyond Good and Evil).


    p.s. am si verificat inainte sa ma apuc de postat daca nu era deja scrisa stirea . Poate ai scris-o si tu intre timp pana m-am hotarat ce poza sa pun

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Prince of Persia "va lua o pauza" pentru moment
    Attached Images Attached Images 30356955.jpg

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg ce a avut lumea cu Prince of Persia 2008. Mie mi s-a parut cel mai bun PoP dupa trilogie (iar din trilogie nu mi-a placut Warrior Within )

  7. #7 SP
    Member MiniEmotion's Avatar
    Dupa mine, Assassin's Creed a luat 50% din PoP si au mai adaugat cate ceva. Am jucat AC2 si The Forgotten Sands , in afara de boss battles ( cu monstrii giganti la PoP si asasinarea unor oameni la AC ) si fight-ul putin diferit, totul este la fel, dupa cum am spus in proportie de 50%.
    Merita si printul o pauza. Oricum, parca mai nerabdator sunt pentru Watch Dogs.

  8. #8 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu inteleg ce a avut lumea cu Prince of Persia 2008. Mie mi s-a parut cel mai bun PoP dupa trilogie (iar din trilogie nu mi-a placut Warrior Within )
    foarte multa lume uraste jocul asta pentru ca pare asa "manga". Mie imi place la nebunie si imi pare foarte rau ca au decis sa nu ofere un sequel (sau de ce nu o trilogie) acelei serii PoP.

  9. #9 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Si Desmond ar trebui sa faca o pauza.... parerea mea.

  10. #10 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu stiu daca pare "manga" (mie nu-mi plac desenele de genu) este doar cell shaded, dar jocul mi s-a parut pur si simplu superb. Animatiile, voice acting-ul, personalitatea printului, sistemul de ajutor dintre cei 2, povestea, universul, mi s-au parut perfecte pentru un joc de genu.

    Si dupa el au scros prostia aia de Forgotten Sands pe care n-am putut sa-l inghit nici cu apa. Dezamagitor...

  11. #11 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu stiu daca pare "manga" (mie nu-mi plac desenele de genu) este doar cell shaded, dar jocul mi s-a parut pur si simplu superb. Animatiile, voice acting-ul, personalitatea printului, sistemul de ajutor dintre cei 2, povestea, universul, mi s-au parut perfecte pentru un joc de genu.

    Si dupa el au scros prostia aia de Forgotten Sands pe care n-am putut sa-l inghit nici cu apa. Dezamagitor...
    Mie mi-a placut jocul. Singurul lucru care m-a deranjat a fost ca nu puteai sa mori niciodata. Cadeam intr-o prapastie venea aia sa ma salveze si la fel in combat.

  12. #12 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Pe mine ma scoate din minti faptul ca s-a putut remasteriza HD trilogia PoP pentru PS3 dar pentru Xbox nu !! De ce ? Intelegeam God of War care este doar PS3, dar nu inteleg de ce Ubisoft a decis asta ? Adica Splinter Cell, Hitman, Mass Effect se pot intoarce sub forma de trilogie de colectie pe ambele platforme dar PoP nu ??

  13. #13 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Florin85 View Post
    Si Desmond ar trebui sa faca o pauza.... parerea mea.
    Ai jucat AC 3? Eu cred ca a luat-o definitiv

  14. #14 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Dupa parerea mea Warrior Within si The Two Thrones au fost cele mai bune din serie

  15. #15 SP
    Member Mariush's Avatar
    cu toate ca risc sa fiu impuscat , eu POP (cel din 2008) nici nu am avut rabdare sa-l duc pana la capat, spre deosebire de The Forgotten Sands care mi s-a parut reasonably good...

  16. #16 SP
    Junior Member mayo92's Avatar
    sunt de aceeasi parere cu tine, de mentionat ca totusi originea se gasea cel mai bine dupa parerea mea in Sands of time, urmatoarele doua au fost in regula, cel din 2008 mi s-a parut o chestie neterminata, o animatie, nu avea nimic serios, nimic in care sa-ti starneasca interesul...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 13-05-2015, 19:19
  2. Replies: 0 Last Post: 18-06-2011, 16:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts