Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 27

Thread: Grand Theft Auto V se lanseaza in toamna

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Grand Theft Auto V se lanseaza in toamna

    Cu cateva minute in urma a fost anuntata si o data de lansare pentru unul din cele mai asteptate jocuri ale anului 2013, daca nu cumva chiar cel mai asteptat, Grand theft Auto V. Desi intr-o prima faza el a fost anuntat pentru luna Mai din 2013, iata ca jocul va ajunge in magazine tocmai pe 17 Septembrie 2013. Dar pana la urma speram ca tot acest "rau" sa fie spre bine si cei de la Rockstar sa nu dezamageasca decat cu aceasta intarziere. Mai jos aveti declaratia oficiala de pe siteul Rockstar:
    Dear all,

    Today, we have an official release date to share with you: Grand Theft Auto V will arrive in stores on September 17, 2013.

    We know this is about four months later than originally planned and we know that this short delay will come as a disappointment to many of you, but, trust us, it will be worth the extra time. GTAV is a massively ambitious and complex game and it simply needs a little more polish to be of the standard we and, more importantly, you require.

    To all Grand Theft Auto fans, please accept our apologies for the delay, and our promise that the entire team here is working very hard to make the game all it can be. We are doing all we can to help ensure it will meet if not exceed your expectations come September – we thank you for your support and patience.

    Yours,
    The GTA Team
    Grand Theft Auto V Is Coming 9.17.2013 | Rockstar Games
    Attached Images Attached Images gta-5-wallpaper-hd.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member strongmokus's Avatar
    Mmm... de ziua mea!

  3. #3 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Un pic mai tarziu se va anunta si box art-ul oficial

  4. #4 SP
    Member Dromoter's Avatar
    Atata timp cat il "polish-uie" nu ma deranjeaza , asta in masura in care ceea ce a spus individul in declaratie respectiva este adevarat . Sunt sigur ca va fi the best game of 2013 . ^^

  5. #5 SP
    Junior Member xbox 360's Avatar
    Perfect! 17 septembrie, o sa imi iau concediu de o saptamana sau doua la inceputul scolii

  6. #6 SP
    Member MiniEmotion's Avatar
    Speram sa merite astea 4 luni. Macar avem timp sa strangem banii pentru pre-order

  7. #7 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Daca ei zic ca merita asteptarea , atunci no comment.

  8. #8 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Sunt bucuros ca au amanat pentru imbunatatiri, insa daca nu ne dau screenshots , gameplay , un alt trailer sau leaks eu nu mai rezist alte 8 luni de zile.

  9. #9 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Florin85 View Post
    Daca ei zic ca merita asteptarea , atunci no comment.
    Nu, ei trebuiau sa zica: Bai prostilor, va pacalim, nu avem chef sa il lansam in mai, ne mai batem joc de voi pana in septembrie. Sau ce era sa zica ei?

  10. #10 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    chestia asta poate fi cu schepsis. nu spun ca e, spun doar ca poate fi. avand in vedere ca seria GTA poate influenta achizitia de hardware nou (console noi in primul rand), mutarea este de bun augur pentru producatorii de console. faza e in felul urmator. vanzarile pentru actuala generatie vor scadea dramatic din momentul in care se vor anunta noile console.

    daca anunturile au loc la E3 (sau pana atunci) si lansarea GTA ar fi avut loc inainte, impactul asupra vanzarilor ar fi fost minim, dar faptul ca se lanseaza titluri extrem de importante pentru actuala generatie DUPA ce a fost facut anuntul pentru viitoarea generatie poate genera vanzari importante pentru ei pe ultima suta de metri ca sa zic asa, iar impactul negativ al anuntului in legatura cu noile console este cat de cat controlat/diminuat.

    nu m-ar mira sa existe astfel de intelegeri intre Rockstar si cel putin unul dintre cei 2 producatori de console (Microsoft si/sau Sony), la fel cum nu m-ar mira sa mai asistam la amanari in urmatoarea perioada. din nou, nu spun ca asa e, dar este o coincidenta care iese prea evident in fata (iar mie imi plac teoriile conspirative).

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sincer, ar fi fost super interesant ca GTA V sa fie launch title pentru PS4 sau Xbox 3...

  12. #12 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sincer, ar fi fost super interesant ca GTA V sa fie launch title pentru PS4 sau Xbox 3...
    Da, dar asta ar fi însemnat sa apara in mai 2014

  13. #13 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    daaaaaaa..... din pacate decizia de a lansa anul acesta imi zica ca nu vom avea GTA nici la lansare si nici macar in primul val de jocuri pentru noile console, deci probabil ca urmatorul va iesi undeva prin 2017 (cel mai devreme). in concluzie, enjoy GTA V cat puteti de mult.

  14. #14 SP
    Junior Member strongmokus's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    daaaaaaa..... din pacate decizia de a lansa anul acesta imi zica ca nu vom avea GTA nici la lansare si nici macar in primul val de jocuri pentru noile console, deci probabil ca urmatorul va iesi undeva prin 2017 (cel mai devreme). in concluzie, enjoy GTA V cat puteti de mult.
    Se lucreaza la Mafia 3 pentru noua generatie de console, iar 2K Czech o sa fie ajutat de studiouri Rockstar pentru a duce la bun sfarsit proiectul (dupa ce termina cu GTA V).

  15. #15 SP
    Member Kratos's Avatar
    Acum dupa ce am citit despre anuntul celor de la Sony, cum ca e posibil sa se lanseze PS4 (sau macar sa fie anuntat) pe 20 Februarie, parca nu mai mi se pare asa imposibil sa vedem ca GTA V va fi nativ pentru noua consola! Sau cel putin asa sper.

  16. #16 SP
    Junior Member ilexandru's Avatar
    Si eu sper dar nu prea cred ca o sa se intample sa apara pe noua generatie oricum sunt fericit ca anul asta nu mai scot battlefield deci sigur o sa fie pentru urmatoarea generatie de console

  17. #17 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Kratos View Post
    Acum dupa ce am citit despre anuntul celor de la Sony, cum ca e posibil sa se lanseze PS4 (sau macar sa fie anuntat) pe 20 Februarie, parca nu mai mi se pare asa imposibil sa vedem ca GTA V va fi nativ pentru noua consola! Sau cel putin asa sper.
    Asa e, de aceea a fost anunţat pe xbox360 si ps3, asteapta si ei 20 feb. si atunci bang...mare anunt, gta 5 vine doar pe următoarea generaţie de console, adica in septembrie...

  18. #18 SP
    Junior Member strongmokus's Avatar
    N-are cum sa vina pe urmatoarea generatie GTA V. Rockstar vor sa vanda peste 10 milioane de exemplare la pretul de 60 de dollari, mai ales ca au de recuperat pierderi mari dupa Max Payne 3. Pe economia actuala, mult prea putini is vor cumpara o noua consola doar pentru GTA V, chiar si daca pretul de lansare va avea cifra magica de $300 (remember PS2). Singrua posibilitate, ii ca gigantii din spatele consolelor sa bage cateva sute de milioane de dollari pentru a acoperi pierderile; dar sa nu uitam dupa in simplu calcul, daca se vinde a cate 5 milioane de exemplare pe PS3 cat si pe Xbox 360, Sony si Microsoft vor incasa din licenta cate 60 de milioane de dollari. Acuma ganditiva, mai bine castiga bani (si mai dau cateva console din generatia actuala care se vinde pe profit), sau risca sa aiba si mai mari pierderi cu noua consola cei de la Sony si Microsoft?

  19. #19 SP
    Member lucian43's Avatar

    Thumbs down

    Cei de la RockStar au amanat lansarea din primavara pentru bolnavul ala de Bioshock Infinite !
    Daca ar fi iesit GTA 5 in primavara asa cum era anuntat pe trailer-ul 2 official (vezi la sfarsit "spring 2013")... biosh!t nu avea prea mari vanzari !
    What a shame !!!

  20. #20 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sincer, ar fi fost super interesant ca GTA V sa fie launch title pentru PS4 sau Xbox 3...
    O sa fie in paralel si pe curent gen si pe next gen. Foarte multe titluri se vor lansa in aceasta configuratie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Grand Theft Auto IV Multiplayer By Mask in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 322 Last Post: 23-11-2013, 19:59
  2. Grand Theft Auto V By sam in forum English
    Replies: 0 Last Post: 26-10-2011, 05:54

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts