Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 7 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 125

Thread: Invitatie de la Sony: See the Future! Cu PlayStation 4 oare?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Invitatie de la Sony: See the Future! Cu PlayStation 4 oare?

    Well guys, cred ca acesta este momentul mult asteptat. Sincer nu vad un alt motiv pentru care Sony sa vina cu invitatii pe data de 20 Februarie 2013 cu un mesaj de genul "See the future!", decat acela ca in sfarsit va fi anuntata urmatoarea consola: PlayStation 4 (codename Orbis). Desi zvonurile spuneau ca vom avea un anunt de genul acesta la E3, cred ca lucrurile au inceput sa se precipite si Sony nu mai pierde timpul.

    De data aceasta nu mai vorbim de "zvonuri misterioase", ci de un anunt oficial de la Sony: PlayStation Blog : The official PlayStation Blog for news updates on PlayStation Network, PlayStation 3, PSP and PS Vita. Eu chiar am fost reticent si am asteptat cateva ore, in ideea ca poate dispare anuntul respectiv si/sau a facut cineva o farsa. Dar nu, postul este inca acolo. Ba mai mult, a aparut si o pagina oficiala unde va puteti inscrie adresa de email, plus o invitatie pe canalul de Twitter: #PlayStation2013

    Acum, nu mai avem altceva decat sa asteptam cuminti si sa vedem daca se va intampla minunea atat de repede. Si eventual sa continuam speculatiile referitoare la hardware (care in momentul de fata ar indica un procesor AMD 10 cu 8 core-uri, GPU AMD R10xx, 4GB RAM, BluRay cu capacitate de 100GB, spatiu de stocare de minim 256GB)...

    Ce ziceti? Pariem ca se anunta pe 20 Februarie noul PS4 sau... iar e un balon de sapun?

    Attached Images Attached Images sony_see_the_future_invitation.jpg

  2. #2 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    pana sa vad postul lui Michael Pachter de pe twitter eram si eu destul de reticent, acum am o mica speranta

    "Sony is inviting investors and media to the Feb 20 event; that means console announcement. I'm genuinely excited, although I will be in LA"

  3. #3 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Anunta PS Vita Slim

  4. #4 SP
    Member Snake's Avatar
    Daca stam si ne gandim, ar fi in sfarsit o miscare buna din partea celor de la Sony. Data trecuta au pierdut startul, si s-a vazut: Xbox 360 s-a vandut mai bine. Prin urmare, poate acum vor schimba foaia, vor lansa ei primii consola next-gen iar Microsoft va fi nevoit sa amane lansarea Xbox-ului nou, pentru a veni cu ceva mult mai bun. Oricum ar fi cred ca important este ca unul dintre ei sa faca primul pas cat mai devreme, daca nu vor sa se trezeasca la anul ca se trezeste Google, Apple, nVidia sau mai stiu eu cine sa concureze cu ei pe aria de console.

  5. #5 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Neah, o sa anunte line-up-ul pentru restul anului. Exact cum fac in fiecare an...

  6. #6 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    filmuletul imi zice ca se anunta ceva esential pentru PlayStation. logic ar fi sa fie PS4, dar vom vedea. ar fi tare sa arate NUMAI noul controller si sa lase restul pentru E3. as rade cu gura pana la urechi. btw, 6PM EST ar trebui sa fie 1 AM la noi, adica noaptea dintre 20 si 21 feb.

    PS in decembrie, vanzarile all time de PS3 au depasit pe cele de X360 (IDC zice ca ar fi ceva de genul 77vs76 mil. unitati)

  7. #7 SP
    Member MiniEmotion's Avatar
    Chiar in dimineata asta am primit si eu invitatia.
    Foarte interesant.. Totusi eu nu astept cu nerabdare aparitia ps4 , mai ales daca o sa se puna in aplicare planul cu disc tagging.
    Si important, la inceput pretul va fi dublu fata de pretul peste 1-2 ani, si s-ar putea sa aiba si erori cum a avut ps3-ul ylod. Om trai si om vedea

  8. #8 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Neah, o sa anunte line-up-ul pentru restul anului. Exact cum fac in fiecare an...
    Nu.

  9. #9 SP
    Member goguxxx's Avatar
    Nu cred ca se hazardau astia de la WSJ sa anunte ceva daca nu stiau ceva din interior . de pe engadget :
    The Wall Street Journal has added more rumors to the mix, citing its always helpful "people familiar with the matter" who claim that not only will Sony debut its next gen console at the event, but that it will be released later this year. Additionally, it claims that Sony will integrate more social features into the console this time around (Home 2.0 anyone?), as well as changes in "how users interact with the machine." Finally, it claims both Sony and Microsoft had considered discless consoles this gen, but are keeping physical media in the mix for at least one more go-round. Of course, whatever the truth is, we're just a few weeks away from finding out.

  10. #10 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by bubli-789AD View Post
    Nu.
    Noul Xbox atunci.

  11. #11 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Probabil ceva legat de ps plus din nou, jocuri noi pt Vita si apoi se lauda un pic cu niste cifre (77 mil unit vandute vs 76 concurenta), same old bull...

  12. #12 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Halo 5 exclusive PS3. Gata.

  13. #13 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Nu cred ca ei considera "future" doar niste update-uri la PS+, Home. Balanta atarna spre anuntarea noii console.

  14. #14 SP
    Junior Member cozonacel's Avatar
    astept cu nerabdare data de 20 feb "the future"

  15. #15 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Quote Originally Posted by Snake View Post
    Daca stam si ne gandim, ar fi in sfarsit o miscare buna din partea celor de la Sony. Data trecuta au pierdut startul, si s-a vazut: Xbox 360 s-a vandut mai bine.
    Sony a vandut mai bine.

  16. #16 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Video chat pe PS3.

  17. #17 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    In cadrul PlayStation Meeting din 2011 a fost dezvaluit NGP/PS Vita, deci sansele sunt destul de mari ca pe 20 februarie sa ne fie prezentata noua consola de la Sony, urmand ca la E3 sa ne ofere toate detaliile despre aceasta si sa prezinte trailere cu jocurile de lansare ale consolei.





    Insa, daca se va intampla asa nu prea se leaga cu declaratia lui Kazuo Hirai din urma cu putin timp, care spunea ca ii va lasa pe cei de la Microsoft sa faca primul pas: PS4: Sony Will Let Microsoft Make First Move - IGN. Atunci, fie cei de la Sony au informatii din interior si urmeaza un anunt din partea Microsoft inainte de 20 februarie, fie totul a fost un bluf pentru a-i prinde pe picior gresit pe competitori.

  18. #18 SP
    Junior Member cozonacel's Avatar
    ramane de vazut

  19. #19 SP
    Member szabi90's Avatar
    De ce ar fi PS Vita Slim , ii subtire consola , mai slim de atat ar fi prea subtire , asa cum ii consola , ii foarte confortabil.

    Sigur o sa fie un nou ps vita , o verziune imbunatatita ,dar nu vad rostul unui slim.

  20. #20 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    da mai linistitiva umpic ca ma agitati shi pe mine

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 7 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 20-05-2013, 18:08
  2. Replies: 0 Last Post: 01-04-2013, 17:47
  3. Replies: 0 Last Post: 21-02-2013, 09:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts