Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Final Fantasy X HD primeste primele sale screenshot-uri

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Final Fantasy X HD primeste primele sale screenshot-uri

    Remake-urile HD au devenit un lucru extrem de popular in ultimii ani atat pentru developeri cat si pentru gameri. Deoarece Final Fantasy X a fost considerat de foarte multa lume ca fiind unul dintre cele mai bune titluri din serie, Square Enix a decis sa ii ofere un "tratament HD". Anuntul acesta a fost facut in urma cu mai bine de un an dar iata ca in sfarsit am primit si noi cateva screenshot-uri ca sa ne dam cu parerea. Jocul arata oarecum mai bine, dar sunt sigur ca foarte multa lume avea asteptari mai mari, avand in vedere cat de bine au aratat titlurile Final Fantasy din aceasta generatie.

    Final Fantasy X se va lansa atat pentru PS3 cat si pentru PSV, dar din pacate nu avem nici o data de lansare in momentul de fata.
    Attached Images Attached Images final-fantasy-x.jpg final-fantasy-x-hd-1.jpg final-fantasy-x-hd-2.jpg final-fantasy-x-hd-3.jpg final-fantasy-x-hd-4.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member dragoszontara's Avatar
    A fost si este unul din cele mai bune titluri care l-am jucat vreodata.
    Eu speram si sper la un HD collection din seria Final fantasy, dar ma bucur si cu atat pt moment

  3. #3 SP
    Junior Member cozonacel's Avatar
    il am pe ps2 ma gandeam sa'l rejoc dar mai bine astept varianta hd pt ps3

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pentru mine cred Final Fantasy VII ramane ca referinta la "old school" iar Final Fantasy VIII ca joc de referinta pentru urmatoarele titluri. Imi aduc aminte si-acum cand a inceput intro-ul de la FF VIII ca mi se ridicase parul pe mana...



    Si mai jos si trailerul pentru VII, varianta DLC:



    La ultimele deja au dat-o in "copilarisme"... gen "cum sa o schimb pe Tifa in costum de banie" sau "ce costum mai sexy exista pentru Yuna?"

  5. #5 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Daca arata asa atunci nu stiu la ce au tot lucrat baietii atata timp...

    Oricum o sa in cumpar, mai ales daca va fi cross-buy. FFX este unul din preferatele mele de pe PS3.

    Acum hai cu remake la .hack//GU!

  6. #6 SP
    Junior Member onizuka_ffx's Avatar
    Abia astept sincer, dupa mine este al-II-lea RPG pus la inimioara!!! Si desigur Final Fantasy VII ramane si va fi cel mai frumos dintre toate!!!

  7. #7 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Mi se pare de departe cel mai bun Final Fantasy pentru ca: 1. A fost primul joc care l-am incercat din seria aceasta
    2.E primul titlu cu voice acting care ajuta foarte mult la creearea atmosferei si ajuta la conturarea imaginii unui personaj (acesta fost cel mai mare avantaj al jocului fata de predecesorii sai)
    3.Povestea a fost foarte bine scrisa (nici prea simpla, nici prea greu de inteles)
    4.Jocul arata incredibil chiar daca era pe PS2

    Tin minte ca cinematics-urile m-au dat pe spate prima data cand le-am vazut (cred ca inca o mai fac, in ciuda faptului ca am jucat extrem de multe titluri din urmatoarea generatie). Singura chestie care ar trebui imbunatatita ar putea fi grafica in-game. Daca reusesc sa faca cinematics-urile acelea si mai frumoase atunci o sa fiu mind blowned .

    Cross buy sau nu eu tot o sa cumpar jocul acesta la lansare si poate chiar si un CE edition daca va exista.

  8. #8 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. RDR Legends and Killers - primele screenshot-uri By Walkman in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 19-07-2010, 23:21
  2. Primele detalii despre Final Fantasy XIV By naz in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 07-06-2010, 12:56
  3. Primele Screenshot-uri din Max Payne 3 By Mika in forum Console News
    Replies: 30 Last Post: 26-12-2009, 16:22
  4. Replies: 14 Last Post: 03-05-2009, 20:11
  5. Primele impresii din Final Fantasy XIII By istrategie in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 30-03-2009, 11:58

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts