Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Deep Down: noul joc de la Capcom ce va rula pe engine-ul Panta Rhei

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Deep Down: noul joc de la Capcom ce va rula pe engine-ul Panta Rhei

    Yoshinori Ono (de la Capcom), a prezentat urmatorul lor joc pentru PlayStation 4. Si nu, acesta a declarat de la bun inceput ca nu e vorba de Street Fighter. In schimb e vorba de un nou RPG cu nume de cod "Deep Down" care seamana extrem de mult cu un posibil Dragon's Dogma 2 daca ma intrebati pe mine. Nu doar atat dar jocul va utiliza engine-ul grafic creat de cei de la Capcom, care momentan se numeste Panta Rhei. Desi nu ne-a fost prezentat nici un pic de gameplay, am avut ocazia de a vedea un cinematics frumusel in care o mare parte din atentie ar trebui acordata particle system-ului intalnit in flacarile scuipate de dragon. Pareri?

    Attached Images Attached Images deep-down-51257ff0b83de.jpg

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Desi nu ne-a fost prezentat nici un pic de gameplay
    Clipul contine si gameplay/quick time events, uita-te mai atent in stanga si dreapta jos cum selecteaza "armele". Mie-mi place foarte mult, mai ales cum e pozitionata camera. Il vad ca o combinatie intre Skyrim + Demon's Souls/Dark Souls + Monster Hunter <3

  3. #3 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    am vazut si eu iconitele cand ma uitam la conferinta da sincer nu intelegeam daca face parte din joc sau nu pentru ca tot sarea camera de la o chestie la alta. Dar s-ar putea sa ai dreptate...poate era un quicktime event desi nu arata ce buton trebuie apasat sau ceva de genul

    p.s. mi-a adus aminte de Splinter Cell: Blacklist (sau cum se numeste) unde Sam Fisher dadea numai headshot-uri desi jucatorul nu parea sa aiba vreo tinta in vreun fel

  4. #4 SP
    Member goguxxx's Avatar
    Eu nu prea va mare diferenta intre cutscenes si gameplay-ul ala cu dragonul, pare ca sunt toate facute cu engineul din joc,nu prerenderizate . Si , da , mi se pare o combinatie de mai multe jocuri bune,interesanta e partea aia de coop cu mesajul de la urma,daca ar fi parte mmo nu m-as supara .

  5. #5 SP
    Junior Member catalin32's Avatar
    jocul pare super belea. Doua titluri m-au impresionat la lansarea Sony, unul fiind Killzone Shadow Fall si al doilea e acest titlu de la Capcom.
    Cu PS4 , s-a ajuns ca real-time-ul sa egaleze actualele standarde cinematice pre-rendered ceea ce e fabulos!

  6. #6 SP
    Junior Member LOCKERZBOSS's Avatar
    ACUM merita sa ai o consola pe langa un PC....jocurile arata demential pe viitoarele console,va bate la fund pc-urile cel putin cativa ani.Eu unul astept cu nerbadare Watch Dogs care va fi cu siguranta cel mai bun joc al anului sau chiar poate unul dintre cele mai bune pe o consola.

  7. #7 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Deep Down By paul in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 57 Last Post: 18-06-2016, 13:32
  2. Deep Down va fi un joc free-to-play By Tudoran in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 28-09-2013, 09:42
  3. Media Library - Deep Down PS4 TGS Demo By Nestea in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 19-09-2013, 21:50
  4. Capcom dezvaluie noi informatii despre Deep Down By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 02-08-2013, 15:00
  5. Media Library - Deep Down (PS4) By OEE in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 21-02-2013, 08:48

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts