Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 42

Thread: EA Games renunta la Online Pass

  1. #1 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar

    EA Games renunta la Online Pass

    Desi au fost printre primii care au adoptat Online Pass-ul (pentru cei care nu stiu este un cod de care ai nevoie pentru a putea juca in multiplayer) EA Games a anuntat ca va renunta la el, deci nici un joc marca Electronic Arts de acum inainte nu il va mai folosi. Dupa parerea mea e o decizie foarte buna si ma astept ca si ceilalti developeri si publisheri (Sony, Ubisoft, etc..) sa renunte la el. Decizia a fost luata din cauza parerilor utilizatorilor, John Reseburg spunand:
    Yes, we’re discontinuing Online Pass, none of our new EA titles will include that feature. Initially launched as an effort to package a full menu of online content and services, many players didn’t respond to the format. We’ve listened to the feedback and decided to do away with it moving forward.
    Attached Images Attached Images ea_sports_online_pass.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Finnally! Good job EA!

  3. #3 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    sa vedem cam de cand intra in vigoare...

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu cred asa ceva.

  5. #5 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Ar fi un pas extraordinar, nu pare de nerealizat din moment ce se schimba conducerea companiei.

  6. #6 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Always on e mai bun ca online pass :rolleyes:

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by bubli-789AD View Post
    Always on e mai bun ca online pass :rolleyes:

  8. #8 SP
    Senior Member divayo's Avatar
    A jucat sau mai bine zis rejucat cineva nfs undercover? Baietii de la EA l-au facut mai ''frumos'' un joc care era liber de orice pass sau taxa pe store, o fac acum la un joc din 2008, nu mai poti juca liber fara sa nu te duca pe store pt a-ti mai stoarce niste bani. Nu-ti poti intari masinile in mod normal cum era pana nu de mult, cum vrei sa-ti faci upgrade la masina, automat te trezesti pe store pt a plati ce inainte era free
    Renunta ei la ceva, dar vin cu altceva si tot nu se lasa de obiceiul de-a mai stoarce bani.

  9. #9 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    La revedere Online Pass, bun venit MicroTranzactii©

  10. #10 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Ar fi un pas extraordinar, nu pare de nerealizat din moment ce se schimba conducerea companiei.
    ...
    Attached Images Attached Images we-one.jpg

  11. #11 SP
    Banned tacconi's Avatar
    Doar promisiuni ,merg pariu cu oricine ca sunt doar vorbe..

  12. #12 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    sa vedem ce efect va avea asupra FPS-urilor produse de EA..pana acum la capitolul online au stat cel mai bine(servere dedicate,lag foarte putin-pe PC)...cred ca o parte din banii de pass se duceau pe functionarea si mentenanta serverelor..acum ca si-au redus din incasari sa nu avem surpriza ca in Bf4 sa ne trezim cu host si peer-to-peer ca la cod....atunci sa vezi distractie si nervi

  13. #13 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Pai e foarte simplu, vrei sa reincarci arma, pop-up, platesti, reincarci. Vrei sa adaugi attachments, pop-up, platesti, adaugi.

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu cred ca vor face ceva atat de drastic. Probabil vor ceva in genul jocurilor Freemium. Vrei o super arma: platesti. Vrei sa ai nu stiu ce avantaje (o anumita armura de exp.) platesti. Vrei sa ai acces la nu stiu ce harta, platesti. La urma urmei unii fac asta deja prin DLC-uri. Important e ca nu te obliga nimeni sa le cumperi... si la fel de important e ca pe tine, cel care nu platesti, sa nu te ingenuncheze (adica sa te poti bucura de joc, nu sa intri intr-un FPS si sa-ti iei numai instant kill pt. ca toti au arma perfecta).

    Sincer insa, eu nu as da bani pe un joc de genul acesta (de-asta se si cheama Freemium).

  15. #15 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    O arma mai buna, o armura mai sanatoasa intr-un joc FPS competitiv multiplayer inseamna cheat. Exista un Battlefield Heroes care merge pe sistemul freemium, dar acolo aditiile sunt de ordin cosmetic.

  16. #16 SP
    Member sollo's Avatar
    inseamna ca la fifa, ca sa joc cu Messi, Ronaldo, Ibra, etc. sau Barcelona, Real, Bayern, trebuie sa platesc!? e o decizie buna renuntarea la online pass, dar trebuie sa fie si un dezavantaj, acum sa vedem cat de mare o sa fie

  17. #17 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Eventual va trebui sa platesti dace vrei sa joci UT, cum era pe la FIFA10...

  18. #18 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    exact de acest lucru sunt si eu curios, oare vor implementa un sistem asemanator de pe app store cu jocurile freemium ? ai fi de cacao situatia sincer, acum de exemplu cu greu mai gasesc un joc bun pe store care sa fie old-fashion, sa dau o suma se bani pentru el si sa am totul diaponibil din prima secunda...

  19. #19 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca renunta la online pass inseamna ca au gasit o alta varianta si mai profitabila de a ne lua banii pentru nimic.

  20. #20 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Pai e foarte simplu, vrei sa reincarci arma, pop-up, platesti, reincarci. Vrei sa adaugi attachments, pop-up, platesti, adaugi.
    Frumos exemplu bravo....

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Fifa Street online pass By CAM in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 8 Last Post: 07-10-2012, 12:50
  2. Special News: EA Games renunta la jocuri By trickz in forum Console News
    Replies: 18 Last Post: 02-04-2011, 02:33

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts