Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Seria Rage "nu a murit"

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Seria Rage "nu a murit"

    Weekend-ul aceasta, la QuakeCon 2013, co-fondatorul de la id Software, Tim Willits, a acordat un interviu celor de la Joystick. Tim a declarat ca el cu echipa sa sunt foarte mandri de ce au reusit sa realizeze cu "Rage", titlul lor multiplatform, lansat in urma cu aproape doi ani, aceasta reusind sa aduca foarte multe inovatii engine-ului folosit de studio: id Tech 5. De asemenea, a declarat ca seria nu a murit, aceasta urmand sa primeasca un alt titlu in viitor. Dar nu va bucurati prea repede, deoarece Tim a mai spus ca nu au nimic in development, insa universul creat de acesta e unul foarte complex si bine gandit asa ca le va fi foarte usor sa creeze un sequel, prequel sau orice alt spin-off la momentul potrivit.

    Sincer, aceasta pare o miscare foarte buna avand in vedere ca "Rage" s-a vandut in cel putin trei milioane de exemplare si a fost destul de bine primit atat de public cat si de presa. Cand se va lansa urmatorul titlu, nu putem fi prea siguri, avand in vedere ca cei de la id Software sunt cunoscuti pentru rabdarea lor nelimitata cand vine vorba de lansat jocuri.
    Attached Images Attached Images ragemutant-stickandbutton.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu astept cu nerabdare o continuare la Rage (am asteptat ceva addons dar degeaba)... mai ales ca deja se lucreaza pentru next-gen.

  3. #3 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu astept cu nerabdare o continuare la Rage (am asteptat ceva addons dar degeaba)... mai ales ca deja se lucreaza pentru next-gen.
    Sunt addons

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Sunt addons
    Singurul DLC pe care-l stiu a aparut la un an si jumatate or so dupa Rage... si in mare parte aducea ultra-nightmare dificulty si extended play, plus cateva zone (mici) extra. Prea putin, pentru un titlu atat de mare si pentru cat de mult au muncit la engine/joc/story. De fapt si pretul spunea tot (400 MS Points).

  5. #5 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Da, eu sincer chiar astept o continuare la joc, mai ales ca a fost fenomenal din toate punctele de vedere. Mai putin problema cu texturile pe ps3.

  6. #6 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Excelent. Si mie mi-a placut Rage, poate pentru ca nu aveam asteptari prea mari, de obicei id software scoate demouri tehnologice, dar Rage chiar a fost interesant. Si mi-a placut ca nu au exagerat cu partea de RPG, nu l-au facut "Fallout 4"

    In alta ordine de idei: Tudoran, vezi ca ai pus un "i" in plus, se scrie mandri si nu mandrii. N-o zic cu rautate, dar daca si editorii o iau pe calea asta (trebuii, dorii, etc) e foarte grav, de la niste pustani cocalari si agramati nu mai am pretentii, dar as vrea ca macar stirile sa fie corecte gramatical.

  7. #7 SP
    Member dilibau666's Avatar
    Sunt foarte mandri pentru un joc practic nejucabil chiar si dupa n.. patch-uri pe PC.Sunt foarte mandri pentru un joc de tip soarecele in labirint in care plangeai numai gandind la Fallout 3.Sunt foarte mandri pentru un joc la care in vers de console nu vedeai scrisu pentru ca avea dimensiuni mult prea mici pentru un joc ce se vrea jucat pe canapea.Sunt foarte mandri pentru un joc in care pe console era aproape imposibil sa pui tinta pe un saltaret din ala( de abia,de abia reuseai cu mouse-ul).Sunt foarte mandri... si asta e foarte bine.

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    John Carmack are toate motivele sa fie mandru... eu unul ma bucur ca nu e un ingamfat si un "mare smecher" precum era John Romero sau mai recent Cliff Blezinsky... Omul chiar lucreaza, studiaza, inoveaza... doar ca de multe ori este limitat de hardware-ul actual. Da, e timpul sa vina cu ceva nou pe piata (si sper sa o faca pe noile console), insa nu e genul care sa se culce pe lauri. Sunt ferm convins ca vom vedea si alte nebunii de la el, si care sa nu fie inca o alta clona de CoD.

    dilibau666: eu le-am rupt capul la "saltareti" cu gamepad-ul... poate mai trebuie sa exersezi (mai ales ca eu sunt cam noob si cam anti FPS-uri)

    Singurul lucru care nu mi-a placut la Rage a fost timpul de joc... extrem de scurt. Urasc la maxim chestiile astea care stau ani de zile in development si termini jocul in 4-5 ore. Asta in timp ce vezi joculete care stau in development de 10 ori mai putin si totusi te tin luni de zile "prins" in joc.

  9. #9 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Gameplay-ul este chiar foarte bun in Rage mai ales la ce diversitate ai cu arsenalul. O mica problema ar mai fi durata/povestea, primele doua treimi din joc sunt foarte bine realizate dar sfarsitul iti da impresia ca este grabit.

  10. #10 SP
    Member LordKratos's Avatar
    piesa asta este hit seria rage nu a murit

  11. #11 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by dilibau666 View Post
    Sunt foarte mandri pentru un joc practic nejucabil chiar si dupa n.. patch-uri pe PC.

    Detalii? Eu am terminat jocul pe PC si mi s-a parut foarte "jucabil". Nu s-a blocat niciodata, n-am avut probleme sa incarc save-urile, n-am intalnit buguri majore, a fost o experienta foarte placuta pentru mine. Singurul mare minus (pentru mine) a fost ca n-am putut sa joc mai departe dupa ce s-a terminat, mai ales ca am si lasat cateva misiuni secundare neincepute, m-am gandit ca le pot face oricand.

    Quote Originally Posted by dilibau666 View Post
    Sunt foarte mandri pentru un joc in care pe console era aproape imposibil sa pui tinta pe un saltaret din ala( de abia,de abia reuseai cu mouse-ul).
    De console nu stiu ce sa zic ca l-am jucat pe PC, dar cu mouse-ul n-am avut nicio problema. Si nu-s gamer "pro", ba chiar ma plang de multe ori ca jocurile sunt prea dificile. Poate l-ai jucat tu pe cel mai greu nivel de dificultate, caz in care e normal sa fie "aproape imposibil" sa pui tinta pe inamici, de aia alegi dificultatea aia, nu?

  12. #12 SP
    Junior Member hulkster's Avatar
    A fost frumos, gamplay placut, grafica buna, atmosfera apocaliptica reusita, dar finalul dezamagitor, sec, efectiv a stricat tot jocul.
    Cu gamepadul pe xbox se poate juca fara probleme, nimeresti si "saltaretii" lejer.
    Si inca un minus, e cam scurt.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 06-12-2013, 00:47
  2. Replies: 2 Last Post: 22-04-2013, 21:52
  3. Replies: 0 Last Post: 29-06-2011, 20:19

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts