Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 25 of 25

Thread: Divizia Microsoft pentru Xbox 360 are pierderi de 31 milioane $

  1. #21 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Pentru o analiza mai corecta si mai exacta, fara interpretari avem si datele oficiale:
    Microsoft Reports Third-Quarter Results

  2. #22 SP
    Member DraZziW's Avatar
    Atentie nu e vorba doar de Xbox360 si accesorile aferente, ci de Divizia care se ocupa de Xbox360, care mi se pare mai produce webcamuri, sobolani, etc.

  3. #23 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    man, stiu si eu sa citesc un comunicat de presa. de fapt citesc asemenea comunicate de ani buni si btw, se vorbeste despre un trimestru, nu semestru si nici an fiscal. raportarile astea publice sunt intotdeauna trimestriale (Q1/2/3/4) si anuale iar in articolul respectiv scrie clar "Today Microsoft provided the latest evidence of this, releasing mixed results for its second fiscal quarter".

    SO, pentru un singur trimestru, diferenta fata de acelasi trimestru al anului anterior este destul de mare, iar cum nu sunt date/dovezi evidente care sa sustina aceasta pierdere e clar ca banii s-au dus undeva. eu stiu ca tu ai explicat termenii si ai facut-o exemplar, insa mie unul imi place sa-mi folosesc imaginatia si sa speculez pe baza cifrelor pentru ca pina la urma eu nu sunt economist/contabil, sunt jurnalist. imi plac zvonurile si fug dupa senzational. eu inteleg si punctul tau de vedere si nu te contrazic (ar fi aberant din moment ce ai dreptate), insa permite-mi sa-mi expun si eu un punct de vedere (chiar daca este putin OTVist) si sa adaug ca probabil mai sunt lucruri pe care nu le cunoastem si in lipsa carora nu putem decit sa speculam. in fond, divizia respectiva are mai multe subdivizii. noi stim doar raportarea generala, nu cea pe sub divizii. fara detalii nu avem cum sa stim exact cine ce profit are sau ce pierdere sufera. indiferent cit ai stoarce din cifrele publice si din sursele online, asemenea informatii sunt si vor ramane for ever classified (erau chiar o serie de stiri mai de mult referitoare la sumele cistigate de MS cu LIVE insa si acelea sunt doar speculatii).

  4. #24 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by BigG View Post
    mie chiar imi pare bine, asa le trebuie. Cand stau sa ma gandesc ca si-au batut joc de consola Xbox 360, eu zic ca au primit ceea ce merita. Ba, m-as bucura m-ai mult sa dea faliment, ceea ce nu cred ca se va intampla vreodata.
    Tu esti ala care juca GoW 2 la doua luni inainte de lansare si tu te trezesti vorbind si manifestandu-ti nemultumirea fata de Microsoft?
    Fac pariu ca toti "bucurosii" care din intamplare au si un 360 pe acasa, trag din cand in cand un Dual Layer, isi schimba Gamertagu odata pe luna si alte taranisme.
    Si dupa aia striga cu ura si indeamna la faliment.

    Mai bine v-ati abtine pentru ca uzati niste tastaturi degeaba. Nu merita sa sufere tastaturile voastre din cauza prostiei.

  5. #25 SP
    Member DraZziW's Avatar
    sfert daca sunt 4

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts