Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 41

Thread: 3D Realms isi inchid portile

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    3D Realms isi inchid portile

    3D Realms creatorii jocurilor Duke Nukem isi inchid portile pana la sfarsitul acestei saptamani. 3D Realms a fost creata in 1987. In prezent acestia lucrau la Duke Nukem Forever, joc anuntat inca din 1997. Take-Two are drepturile de a publica Duke Nukem Forever, insa nu se stie daca acestia vor termina jocul sau Duke Nukem Forever nu va fi lansat. Dezvoltarea Duke Nukem Trilogy, joc ce va fi lansat pe Playstation Portable si Nintendo DS nu va fi afectata de inchiderea 3D Realms, jocul fiind in grija studiourilor Deep Silver si Apogee Software.

    Alan Lewis :

    We can confirm that our relationship with 3D Realms for Duke Nukem Forever was a publishing arrangement, which did not include ongoing funds for development of the title
    In addition, Take-Two continues to retain the publishing rights to Duke Nukem Forever
    Deep Silver and Apogee Software are not affected by the situation at 3D Realms. Development on the Duke Nukem Trilogy is continuing as planned
    Din pacate probleme au aparut cand Duke Nukem Forever se apropia de lansare, majoritatea sarcinilor fiind indeplinite
    Attached Images Attached Images duke_nukem_forever.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E clar... Duke Nukem Forever... jocul cu cele mai mici sanse sa apara vreodata

  3. #3 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    de azi de dimineata de la 4 de cind a aparut prima oara stirea pe shacknews sunt efectiv rupt in doua. o parte imi spune ca asa ceva e imposibil, ca e socant de stupid ce se intimpla dar ca e adevarat, cealalta imi zice ca e manevra de marketing.

    The facts were these:

    1. george broussard nu a dat nici o declaratie. joe sigler, community manager a spus ca e adevarat dar ca nu comenteaza mai multe.

    2. nu exista nici un comunicat de presa care sa afirme ca 3D Realms s-a inchis.

    3. Alan Lewis vorbeste la trecut deci e de rau.

    4. Deep Silver ii zice situation. de ce nu bankrupcy sau alt termen. fff ambiguu.

    5. Last but not least, te chinui 12 ani sa faci ceva si te ineci ca tiganu la mal? lasand la o parte faptul ca business wise e aiurea, orice om care si-ar cheltui 12 ani din viata pentru un tel/obiectiv si ar fi in deplinatatea facultatilor mintale nu ar putea efectiv sa renunte cind aproape isi vede visul cu ochii.

    SO, eu unul inca mai sper ca e cioaca de marketing. pina nu zice GB la ei pe forum sau pina nu vad vreun comunicat de presa ca 3DR a murit, EU NU CRED!!!!

  4. #4 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    De acum inainte se va numi Duke Nukem is lost Forever.

  5. #5 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    nope....Duke Nukem Never

  6. #6 SP
    Member zaice's Avatar
    Foarte mare pacat.Am fost si sunt un admirator al jocului Duke Nukem.Asteptam cu interes reales-ul.Ce pacat.

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar

  8. #8 SP
    Member Dromoter's Avatar
    this suck's ... de cand asteptam duke nukem ... dar cred k mai pot astepta mult si bine

  9. #9 SP
    Member Solozaur's Avatar
    se pare ca mai este inca speranta

    [Update: We got in touch with MMPR, the PR firm for Duke Nukem Triology. Here's what they had to say on the matter:
    "Deep Silver and Apogee Software are not affected by the situation at 3D Realms. Development on the Duke Nukem Trilogy is continuing as planned."
    So Apogee is still alive and kicking and no one from Apogee has been laid off.
    Sursa

  10. #10 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    vrajeala. un mail continand textul din quote a venit de la MMPR la toate publicatiile online de gaming ieri de dimineata (mai spre 4 asa ca eram treaz dar eram luat cu alte treburi si cind am citit mailu era sa lesin...parca ma lovise cineva in cap cu o bita pentru ca mi-am dat seama imediat ca e ceva fishy cu 3DR asa ca am intrat la ei pe forum si atunci am citit tot). anyway, astept un comunicat de presa ori din partea T2, ori din partea 3DR. o asemenea situatie cu siguranta va fi clarificata pina la urma, insa ma enerveaza ca ne tin la fiert in suc propriu. eu oricum nu cred o iota pina nu vad ceva oficial. daca asta se dovedeste a fi o manevra, atunci bravo lor, este cea mai tare manevra in istoria gamingului.

  11. #11 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    o sa jucam DNF IRL cind vine gripa porcina si la noi, avind in vedere ca astea sunt primele simptome
    Attached Images Attached Images gripa_porcina.jpg

  12. #12 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Inca mai e speranta!
    Attached Images Attached Images duke.jpg

  13. #13 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    nu mai e. deja au pus pe 3drealms.com o poza cu toata echipa si un mare Goodbye!

    ce ma enerveaza cel mai tare e ca nu ni s-a spus ce s-a intimplat.

    Game Over!

  14. #14 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Dar de unde stii ca nu o sa fie produs in continuare de 2K Games si lansat intr-un final?

  15. #15 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    art director Tramell Isaac si concept artist Layne Johnson au pus pe blogurile lor cateva screenshoturi in game, din jocul Duke Nuke Forever. Le puteti vedea aici

  16. #16 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Ce este asa de grozav la jocul asta? Am jucat acum de curiozitate Duke Nukem 3D si nu mi se pare nimic iesit din comun. Erau jocuri mai bune la vremea lui. De ce este asa de asteptat? Doar pentru ca a fost anuntat acum 12 ani?
    Duke4.net - Duke Nukem Forever: Comments

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    istrategie: cred ca aveai 3-4 ani cand a iesit Duke Nukem... nu e acelasi lucru cu a-l juca in 2009... Desi mai erau ceva titluri 3D, prin Duke Nukem s-a trecut peste niste bariere (atat in libertatea de exprimare cat si in design). Asa cum a facut-o Doom in alte arii. Ce este asa de asteptat ? Well, de-a lungul timpului au aparut diverse filmulete, idei, etc... multe foarte revolutionare. De fapt, cred ca multe din jocurile FPS aparute intre timp au "furat" acele idei. In plus, cred ca era si un simbol mai "americanesc" asa, pe care multi il regreta... presupun ca l-ai vazut mai peste tot cu steagul american in spate. Sa nu uitam si vocea... stilul sarcastic... glumele...

  18. #18 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    istrategie iti aduci aminte cand sustineai ca cel mai important joc in functie de influenta este Killzone 2? Daca n-ar fi fost multe dintre ideile celor de la 3D Realms care le-au pus in spatele lui Duke Nukem, ti-ai fi printat declaratia si ai fi mancat-o

  19. #19 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Nu stiam exact despre ce este vorba in thread-ul ala. Oricum, nebunia nu se mai lanseaza, este cea mai proasta gluma pe care am vazut-o in viata mea. O bataie de joc!

  20. #20 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    hopa hopaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!

    (este vorba despre Apogee Software, LLC, nu Apogee Software LTD aka 3D Realms)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Shadow Realms By Dant3 in forum Jocuri PC
    Replies: 3 Last Post: 21-08-2014, 01:50
  2. Se inchid serverele pentru jocurile de Wii si NDS By cashonly in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 03-03-2014, 16:45
  3. Irrational Games isi inchide portile By OEE in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 19-02-2014, 11:12
  4. Cel mai mare retailer in fotografie inchide portile By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 02:20
  5. Serverele Demon's Souls se inchid in Martie 2011 By Walkman in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 27-07-2010, 15:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts