Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Dead Space 2 development reconfirmed

  1. #1 SP
    Senior Member eXist's Avatar

    Arrow Dead Space 2 development reconfirmed

    Se pare ca intradevar, vom avea o continuare la Dead Space. Nu ca nu ne-am asteptat la asta, dar totusi, eu deja am impresia ca vom avea un mic teaser la E3-ul de anul acesta. Dar hai sa nu dam prea mult cu presupusul si sa revenim la facts. Patrik Patel, guru-ul profesionist in development si-a facut un mic update pe pagina lui de pe Llinkedin.com. Aici trebuie sa fac un Quote:

    • Technical Director

      Electronic Arts

      (Public Company; ERTS; Computer Games industry)
      August 1998 � May 2009 (10 years 10 months)
      Technical/development director for Dead Space 2/Project ETA
      Technical/development director for online on Godfather 2 on PS3/Xbox360/PC.
      "The Simpsons Game" on PS2/Wii/DS/PSP
    Attached Images Attached Images template_stiri.jpg

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    La o continuare m-am așteptat dar la un teaser nu

    Can't wait!

  3. #3 SP
    Member dogdan's Avatar
    va fi facut de un alt departament ?din cate stiu echipa care a facut Dead Space lucreaza la Dante's Inferno sau ma insel ?

  4. #4 SP
    Senior Member huber's Avatar
    undei Junkie sa vada stirea

  5. #5 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by dogdan View Post
    va fi facut de un alt departament ?din cate stiu echipa care a facut Dead Space lucreaza la Dante's Inferno sau ma insel ?
    Si Dante's inferno va fi frumos,cat despre Dead Space 2,il astept cu nerabdare.Trebuie sa joc Dead Space si pe console.Pe ce il recomandati 360 sau PS3?

  6. #6 SP
    Member dogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    Si Dante's inferno va fi frumos,cat despre Dead Space 2,il astept cu nerabdare.Trebuie sa joc Dead Space si pe console.Pe ce il recomandati 360 sau PS3?
    nu am jucat decat demoul ,dar din ce am vazut sunt cam asemanatoare , iti recomand sa il joci pe consola careia ti se potriveste mai bine controllerul.

  7. #7 SP
    Member dexx's Avatar
    OMG ! Visul meu devenit realitate De mult asteptam asta ! Am ramas intr-un mare mister atunci cand am terminat dead space , zicandu-mi :"gata ?! am murit ?....prin cate am trecut..." .

  8. #8 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    Si Dante's inferno va fi frumos,cat despre Dead Space 2,il astept cu nerabdare.Trebuie sa joc Dead Space si pe console.Pe ce il recomandati 360 sau PS3?
    Eu zic sa il joci pe Xbox 360 ca ai zis ca nu ai mai deschis consola de 2 luni !lol Si ca sa nu fie offtopic: ''Va fi genial.Eu u prea aveam sperante nici la continuare nici la teaser.You will be scared"

  9. #9 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Lead-platform a fost PS3, deci, teoretic e mai bun pe PS3.

  10. #10 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Si eu ma gandeam la fel

  11. #11 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Cut the fanboy crap, la vremea cand a iesit au fost facute teste comparative. Jocul arata identic pe ambele platforme, deci recomandarea mea este sa-l joci pe oricare, numai sa-l joci.

  12. #12 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Calm down! Spuneam doar ca teoretic ar trebui sa arate mai bine. Am vazut si eu ca arata la fel.

  13. #13 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Pe 360, Isaac e homosexual, iar pe PS3 e travestit

  14. #14 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Pe pc cum e Mo?

  15. #15 SP
    Banned xb0x360's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathWings View Post
    Pe pc cum e Mo?

    Lezbiana

  16. #16 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Wtf ! Eu i-am sugerat sa il joace pe xbox ca sa il mai deschida si pe el un pic.Cred ca toti stim din mai multe surse(+propria experienta) ca grafica este cam aceeasi pe ambele console!

  17. #17 SP
    Member slabunator's Avatar
    este un grapichs comparison vid pt Dead Space xbox 360 vs ps3 pe gametrailers si am inteles ca pe ps3 ar exista ceva problema ocazional, niste dungi pe costumul lui Issac, ma rog eu n-am observat cand l-am jucat.

  18. #18 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Haideti sa vorbim totusi despre Dead Space 2 pentru ca Dead Space e clar un joc ce trebuie jucat pe oricare platforma.

  19. #19 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Intr-un fel vorbim de Dead Space 2 , dar hai sa luam in considerare si alte aspecte(GreyhounD) !

  20. #20 SP
    Member Dromoter's Avatar
    Este vreo data de lansare pt dead space 2?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts