Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 41

Thread: Fara voci in japoneza in FFXIII US

  1. #21 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Atunci,vorba lui Mo,sa fie in japoeza,dar cu subtritrare.
    Sau sa scoata in prima zi de la aparitie,un add-on,gratuit cu cealalta limba.(Engleza/Japoneza)

  2. #22 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by Mask View Post
    Atunci,vorba lui Mo,sa fie in japoeza,dar cu subtritrare.
    Sau sa scoata in prima zi de la aparitie,un add-on,gratuit cu cealalta limba.(Engleza/Japoneza)
    Un add-on nu ar fi o solutie. Cei ce nu au HDD nu ar putea avea japoneza. Oricum un asemenea add-on ar fi destul de mare si ar ocupa cam mult spatiu pe HDD

  3. #23 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Ups,i-am uitat pe cei cu 360...
    My bad...Cea mai buna solutie ar fi varianta cu subtritrarea.

  4. #24 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Nu inteleg un lucru:
    De ce o serie care a fost exlcusiva PS,sa fie pusa si pe Xbox (din cate stiu eu FF a fost exclusiv PS)....

  5. #25 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    profitul iti dai seama. nu este deloc deranjant din contra, este constructiv. cat mai multe titluri multi-platform.

  6. #26 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by X Zaktan XI View Post
    (din cate stiu eu FF a fost exclusiv PS)....
    ...știi greșit.

  7. #27 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by X Zaktan XI View Post
    Nu inteleg un lucru:
    De ce o serie care a fost exlcusiva PS,sa fie pusa si pe Xbox (din cate stiu eu FF a fost exclusiv PS)....
    Actualii manageri de la Sony se jucau cu puta in nisip cand a aparut Final Fantasy I pe Nintendo.. si tu nu erai nici in stadiul de proiectare

  8. #28 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Intr-adevar,cei de la Sony se incaltau cu fesu si ziceau ca ii strang motu cand a aparut FF I pe Nintendo.

  9. #29 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Man, e al treilea post in care nu aduc nimic constructiv threadului, doar ii aprobi pe altii. Esti de acord cu oamenii, foloseste cu incredere butonul de Thanks ca de aia e acolo.

  10. #30 SP
    Member Devergo's Avatar
    Vai,de parca nu ar exista solutia impartirii jocului pe mai multe discuri.Defapt,m-as mira daca un joc de aceasta amploare ar iesi doar pe 1.Vrem multe cut-scenuri,vrem sunet excelent,vrem gameplay lung,vrem jap audio.Vrem cam multe,dar am incredere in cei de la Square Enix.God Speed!

  11. #31 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Stiu ca Microsoft sunt niste nesimtiti si cer sume imense daca vrei sa scoti pe mai multe DVD-uri.

  12. #32 SP
    Member leggollas11's Avatar
    toate ca toate..... dar acel clip cu dublare in engleza..... geeeeeniiiiiiaaaaaal )))

  13. #33 SP

  14. #34 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Măi, voi nu știți cum stă treaba cu 360-ul?

    Vor scoate jocul (fără Japanese Voices) și apoi vor scoate un DLC special cu Japanese Voices (care va costa 800 ) ca să rezolve treaba. De ce zic una ca asta? Păi pentru că deja există la alte jocuri (Fable II de ex).

    Sunt foarte previzibili și deja plictisitori.

    ...gata!

  15. #35 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hahaha. Solozaur, din pacate vocile acelea puse de fun sunt chiar ok fata de piticii angajati la unele titluri. Mi-aduc aminte ca n-am rezistat si am jucat un pic FF X versiunea in japoneza. Nu intelegeam eu mare lucru, dar eram cuprins complet de joc. Si-a venit versiunea US. Aveam impresia ca joc o versiune copilareasca. Poate parea exagerat, dar intr-un joc cu voice acting, acesta conteaza enorm. Mai ales la un astfel de joc in care ideea este sa te apropii de un anumit personaj, eventual chiar sa te "revezi" in el, pentru a trai povestea respectiva. Ori cum as putea sa ma revad eu intr-un individ masiv cu voce pitigaiata... yak. Dar, sa vedem ce va fi. Prefer 800 de puncte pt. un DLC care ar fi trebuit sa fie inside, decat deloc...

  16. #36 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Trebuie sa recunosc ca initial cand am scris articolul nu mi-am dat seama ca erau de fun vocile (nu dadusem asa de mare importanta la ce ziceau ci la cum se auzea), tipii n-au facut o treaba chiar asa de rea cu inregistrarea

    Eu stiu de la anime-uri, unde desi am vazut unele cu voiceover-uri cu voci alese bine pentru personaje tot nu aveau farmecul celor in japoneza, si ma simteam mult mai bine prins in poveste cu vocile in japoneza si sub decat cu vocile in engleza!
    Din acest motiv n-asi suporta niciodata sa vad la cinema toate filmele straine dublate in romana, asa cum fac tari ca Germania.

  17. #37 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Deci in momentul in care cineva din Romania se va gandi ca e bine sa facem si noi ca nemtii, italienii si spaniolii... adica sa dublam totul in romana... Din acel moment nu ma voi mai uita la televizor. Ah, exceptie fac animatiile pentru copiii. Saracutii, pentru ei e mana cereasca (nestiind sa citeasca subtitrari la 2-6 anisori)... Insa le plang de mila nemtilor. La ei consider ca dublarea duce atat la indobitocire (eu tin minte cand eram copilandru ca am invatat franceza de la TV5) dar mai rau, duce la pierderea originalitatii si a distrugerii artei. Oare cine se crede capabil sa-l dubleze pe un Robert De Niro, pe un Jack Nicholson... se pierde tot farmecul. Well, cam asa e si cu JRPG-urile astea. I guess... ca e 5:12 si mor de somn

  18. #38 SP
    Member Solozaur's Avatar
    din cate stiu pentru actorii mai mari sunt tipi care ii dubleaza si le seamana mult la voce, iar cu treaba pentru copii nu stiu ce sa zic - am vazut ca acum cartoon network e dublat in romana si imi pare rau, pentru ca eu am invatat multa engleza datorita lui.

    e deja ora 5? nici nu mi-am dat seama .. a luat foc un logan in fata blocului pe la ora 3 si am avut ocupatie am filmat, am facut si poze! ( link pe profilul meu )

  19. #39 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Măi, voi nu știți cum stă treaba cu 360-ul?

    Vor scoate jocul (fără Japanese Voices) și apoi vor scoate un DLC special cu Japanese Voices (care va costa 800 ) ca să rezolve treaba. De ce zic una ca asta? Păi pentru că deja există la alte jocuri (Fable II de ex).

    Sunt foarte previzibili și deja plictisitori.

    ...gata!
    Exact asta am spus si eu cu cateva posturi mai sus...

  20. #40 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Man, e al treilea post in care nu aduc nimic constructiv threadului, doar ii aprobi pe altii. Esti de acord cu oamenii, foloseste cu incredere butonul de Thanks ca de aia e acolo.
    Quote Originally Posted by Mask View Post
    Exact asta am spus si eu cu cateva posturi mai sus...
    Exact asta a spus si el.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. FFXIII: 1.5 milioane de exemplare in Japonia By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 21-12-2009, 16:10
  2. Demo-ul FFXIII pe 16 aprilie By istrategie in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 19-01-2009, 12:01
  3. Experienta japoneza: Tales of Vesperia By MonkY in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 11-09-2008, 10:18
  4. Zvon - FFXIII demo pe bani By h0stile in forum Console News
    Replies: 21 Last Post: 10-09-2008, 18:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts