Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 30

Thread: E3 2014: Digital Event Nintendo - whatever!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    E3 2014: Digital Event Nintendo - whatever!

    Desi a inceput al naibii de promitator si original (cu o mica partida de fighting Matrix style intre Satoru Iwata si Reggie Fils-Aime), pentru un digital event nu doar ca a tinut foarte putin, dar mi s-a parut si extrem de limitat. In cazul unui astfel de event poti spune ca "the sky is the limit", dar in schimb Nintendo a preferat sa reduca totul la normal. Prin urmare, am avut parte de clasicele trailere, clasicele titluri, urmate de "launch in 2015". Sa nu ma intelegeti gresit, dar ma asteptam la un StarFox, la un Conker, la macar un singur titlu mai "dark"... dar se pare ca Nintendo nu poate.

    E posibil ca mai multe titluri sa fie anuntate la eventurile din cadrul E3, dar din pacate nu-mi place sa fiu pus sa caut titluri noi si mari... o conferinta sau un digital event are la urma urmei fix acest scop: sa-mi prezinte toate cele cat mai accesibil si mai compact, fara mult blah blah. Pe scurt, acestea sunt titlurile de la digital event, si vom vedea ce alte titluri vor fi prezentate dupa:
    • Super Smash Bros for Wii U
    • Mii Fighter
    • amiibo - NFC action figures
    • Yoshi's Wooly World
    • Captain Toad Treasure Tracker
    • The Legend of Zelda
    • Pokemon Omega Ruby
    • Pokemon Alpha Sapphire
    • Bayonetta 2
    • Bayonetta included!
    • Hyrule Warriors
    • Kirby and the Rainbow Curse
    • Xenoblade Chronicles - X
    • Mario Maker
    • Splatoon
    Sincer, daca va fi ca Nintendo sa piarda ceva, o fac pe propria lor mana. Pur si simplu e haotic sa vina directorii care sa se bata in digital event, dar cel mai important lucru (jocurile), sa fie anuntate haotic de-a lungul E3-ului. S-a incheiat pe sistemul "cautati la E3 multe alte titluri Nintendo despre care n-am vorbit".

    Update: am vazut asa rapid (cred ca a durat 3 secunde per joc) ca au mai prezentat cel putin 20 de jocuri. Nintendo, nu asa se face!!! Inchei event-ul si aduci aminte subit ca ai si Mario Party 10 si alte titluri mari? Pacat... anyway, voi updata mai tarziu cu trailere si lista completa (sper).

    Am revenit cu trailere (multe dintre ele nici nu au fost prezentate in Digital Event - tipic Nintendo). Enjoy:

























    Ce jenant... Nintendo nu are propriul trailer la Zelda... a trebuit sa-l iau de pe IGN:

    Attached Images Attached Images nintendo_smash-bros.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Bayonetta 2 scria October 2014 in trailer .
    Captain Toad iarasi in 2014; poate si altele, nu stiu sigur.
    Probabil ca o sa-mi iau PS4 sau Xbox One pentru 3rd party-uri in toamna deci anu asta n-o sa fie seceta de jocuri.

  3. #3 SP
    Member xenocid's Avatar
    Salut.

    Au "anuntat" si StarFox. Pe surse
    Xenoblade, Bayonetta II (+ remake I in aceeasi cutie), Hyrule Warriors si mai ales, OH DA!, The Legend of Zelda mi se par suficiente motive ca sa acord prezentarii Nintendo o nota intre MEH si OKISH.

    LE:
    Ah, am urmarit prezentarea cu cei doi baieti ai mei. Au ramas in mare parte indiferenti la ce se derula pe ecran cu exceptia traileru-ului cu Zelda care le-a atras atentia. La Splatoon in schimb cred ca au respirat de cateva ori dar de clipit sigur n-au clipit

  4. #4 SP
    Member BlackSnake's Avatar

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Bayonetta 2 scria October 2014 in trailer .
    Inseamna ca eu am vazut alt trailer. Pentru ca in cel de la Nintendo nu scrie nicaieri de 2014:


    Quote Originally Posted by C3zar View Post
    ...
    Uite, exact ce spuneam... de Devil's Third nu s-a pomenit nimic in Digital Event

  6. #6 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Inseamna ca eu am vazut alt trailer. Pentru ca in cel de la Nintendo nu scrie nicaieri de 2014:
    Asta a fost in timpul prezentarii:




    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Uite, exact ce spuneam... de Devil's Third nu s-a pomenit nimic in Digital Event
    Cred ca e mai bine ca nu l-au aratat atunci pentru ca in demo-ul de la IGN jocul nu arata prea bine.
    Pe wiki scrie ca au schimbat engine-ul si ca proiectul a apartinut THQ deci e posibil ca timp de 2-3 ani sa nu mai fi lucrat deloc la el.
    Asta ar explica de ce arata in halul acesta acum.

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mbon, avem si full Nintendo E3 Digital Event:


  8. #8 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Jocuri bune, prezentare proasta. Si da, haos. Sa ai Digital Eventul de 45 de minute, ca dupa aceea sa vina Miyamoto in Treehouse si sa prezinte Star Fox este mind-f*ck. Si atat de multe jocuri de care am aflat de pe alte siteuri. Chiar lipsiti de logica. Si este pacat, pentru ca jocurile sunt excelente, dar daca nimeni nu afla de ele... Se pare ca Level-5 o sa aduca Fantasy Life pe 3DS. Este un joc cu "Music from legendary composer Nobuo Uematsu is featured, with image illustrations from Yositaka Amano". Am aflat asta din Digital Event? Nup.

    ...

    Macar Zelda arata epic.

    6

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    solecon: daca gasesti trailer/gameplay ceva la Star Fox, te rog sa postezi aici... Eu deja sunt in ceatza. Nu stiu ce se intampla dar cred ca trebuie pus altcineva la conducere. Sa nu stii sa-ti prezinti propriile produse... in 2014, e grav.

  10. #10 SP
    Junior Member pitagora's Avatar
    Mi se pare ca nintendo încearcă sa inventeze ceva care a fost descoperit de mult. For sa facă din zelda un free WORLD, ok dar cred ca asta trebuia sa facă cel putin acum 2-3 ani. Cum as putea sa compar witcher 3 cu noul zelda? Ok înțeleg ca nu am cum, pt ca sunt genuri diferite, dar totuși grafica e sub nivelul marii.. Foarte bine nintendo scufundate încet si sigur! Si nu înțeleg ce e cu Aberația aia de hyrule worrios, serios ăla e joc? In afara de bătut cu sabia ce faci??? Ăla e joc?omg pt cat -3 ani?

  11. #11 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    M-am exprimat gresit. A anuntat Star Fox (fara trailer/gameplay), impreuna cu alte 2 proiecte ale sale: Project Giant Robot si Project Guard (din astea a si aratat ceva). Foarte buna ideea cu Treehouse, vad ca are succes pe twitch (cand a fost Miyamoto aveau 100.000 de vizualizari, iar la X 80-90.000), dar nu mi se pare normal sa anunti/prezinti jocuri pentru prima data in modul asta.

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pitagora: sunt multi care joaca nebunii gen Dinasty Warriors (including me). Si nu, nu trebuie sa ai 3 ani pt. asta. Ba chiar DW8 pe PS4 mi se pare extrem de greu si de mare. Don't judge something by it's covers

  13. #13 SP
    Junior Member pitagora's Avatar
    Ok, nu am vrut sa jignesc pe nimeni( daca am făcut-o involuntar, imi cer scuze). Si mie imi plac jocurile nintendo, inclusiv cele oled school, dar nu înțeleg ce trebuie sa faci doar sa dai cu sabia? Adică e un fel de survival( gen 300 map pe warcraft dota)?

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar

    E3 2014: Digital Event Nintendo - whatever!

    Nu stiu cum va fi Hyrule, dar in DW ai parte de strategie (cuceresti teritorii, gasesti resurse, iti intaresti armata, faci training la generali, etc.), ai partea de action (unde ai combo-uri, musuou - mana pt. special stuff sau spells), plus partea de upgrade (upgrade la ho, skills, arme - chiar faci crafting, combine weapons, etc.). Ah, si partea de istorie (in DW joci practic istoria mai multor dinastii). La naiba, pana si calul ti-l upgradezi!

    Mai concret, daca te uiti asa rapid, la prima vedere pare doar un mindless surival. Pana dai de upgrades, boss fights unde mori instant daca nu esti suficient de bun... sau daca aplici strategia gresita incercand sa ataci cand trebuie sa aperi o anumita zona. Sau cand nu reusesti sa salvezi pe cineva. Sau dai de mobs imuni la fire si tu dai cu fire (de exp.).

  15. #15 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Initial nu am vrut sa ma uit la E3 pt ca ma uitam la Arrow si stiam ca orice ar face Nintendo acolo mai rau mi-ar rasuci cutitul in rana. Da' cum ma uitam eu mi-a dat un prieten linkul de pe Twitch ca 'ba scot astia Zelda nou '. Pana am scos eu aplicatie pe telefon, pana am intrat am ajuns la Hyrule Warriors, care parea asa foarte promitator. Apoi s-a schimbat imediat la Kirby parca(mi-a placut conceptul) , dupa imediat Mario ala custom (un vis de mic sa poti sa faci asta), apoi alt joc imediat fara pic de prezentare intre ele fara fara nimic. Trailer, dupa trailer. Doar la HW parca vorbeau de caractere si de cum impaci doua tipuri de fani in acelasi joc . Eram WTF? Asa ca am inchis telefonul si mi am vazut de serial, ma uit si azi in reluare poate era de la cele 5 ore de uitat la tv...

    ---------- Post added 11-06-2014 at 10:34 ----------

    Deci revin dupa ce am vazut complet Digital Eventul. Pentru mine, jocurile prezentate asa aiurea ,au fost ok, Zelda mi-a placut, pacat nu am vazut zi noi un trailer ceva decat un Wallpaper in mare parte,apoi Xenoblade si Bayonetta par foarte interesante, ias Splatoon mie unul sincer mi-a placut, pare foarte fain si are un concept destul de unic . La SSB mi-a placut chestia cu figurinele, si e totusi SSB deci nu prea aveau feature-uri super noi der aratat in afara de asta si custom Miis. Hyrule Warriors e oarecum ceva nou, iti da un feeling nou sa joci cu alte personaje in afara de Link intr-un univers familiar dar nu pentru caracterele astea. Restul...aceeasi Marie cu o alta palarie. Nu am vazut un titlu nou ceva mai pe 'harcoreala' ceva care sa surprinda. Aceleasi titluri si francize si doar add-ons de la joc la joc... Adica fix ce ma asteptam.

  16. #16 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Eu tot nu pot sa stau suparat pe ei. Au cam dat-o ei in bara cu prezentarea jocurilor, dar la finalul zilei au adus-o pe Zelda Williams cu masca lui Majora. Si gata - ne-am pupat, ne-am impacat. O sa lanseze Majora's Mask anul asta? Nu cred; anul trecut am avut 2 jocuri Zelda, acum avem Hyrule Warriors. MM este perfect pentru anul viitor si Zelda Wii U in 2016. Dar ador tachinarea asta continua .
    Attached Images Attached Images 630x.jpg

  17. #17 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Nu te-ai saturat de remakeuri ? Cred ca e timpul ca Nintendo sa nu isi vanda din nou vechile jocuri si sa scoata unele noi cu un impact la fel de mare in zilele noastre ! What's wrong with you guys ?

  18. #18 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Atata timp cat este un remake facut cu bun simt, dupa un joc bun, de ce sa ma satur?! Sony lanseaza remake dupa The Last of Us, un joc care a aparut anul trecut si nu ma supar pe ei. Chiar sunt entuziasmat, pentru ca jocul ala e foarte bun si ei o sa-l imbunatateasca. Eu nu inteleg chestia asta, repetata in spirit de turma, cu "vrem jocuri noi". Eu nu vreau neaparat jocuri "noi", cat vreau jocuri bune.

    Si hai sa nu stricam si threadul asta cu lipsa de "hardcoreala" a celor de la Nintendo.

  19. #19 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Nu-l stric, dar nici nu-i pup in fund(nu zic de tine aici, vb in general) . Am 4 sisteme de la Nintendo, imi plac. Faza e ca ar fi al 3-lea remake la Zelda in ultimii ani, adica... Putina inspiratie, jocuri noi asta zic. Au de unde , au resurse, sa faca nu sa isi scoata banii pe munca buna din trecut.

  20. #20 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Dar toate companiile isi relanseaza jocurile apreciate, din trecut, pentru o generatie noua. Asta chiar nu ar trebui sa fie o problema. E enervant cand li se reproseaza doar celor de la Nintendo. Uite, Microsoft lanseaza Master Chief Collection. Si este extraordinar, pentru ca jocurile alea o sa fie imbunatatite si o sa poata fi jucate pe o consola noua, de un grup nou de gameri.

    Tu poate ai jucat Wind Waker pe Gamecube, da' Ionica, a carui mama tocmai i-a luat un Wii U, n-o sa aibe prea curand consola aia. Si chiar ar fi pacat sa nu joace Wind Waker, pentru ca e un joc superb. Mai ales ca acum e mai bun ca originalul. Atata timp cat remake-urile sunt facute cu bun simt (nu ca Mario 25th Anniversary si Silent Hill HD Collection), nu este nimic in neregula. Si chiar sunt necesare, in unele cazuri, pentru ca putina istorie nu strica, mai ales cand prezentul este dominat de Call of Duty.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 31-12-2014, 15:00
  2. Replies: 0 Last Post: 02-07-2014, 08:13
  3. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 23:10
  4. Nintendo Digital E3 By djleo666 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 04-05-2014, 19:08
  5. Gran Turismo 6 Press event By Viteza in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 11-12-2013, 22:13

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts