Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Bayonetta 2 vine doar pentru WiiU

  1. #1 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    Bayonetta 2 vine doar pentru WiiU

    Dupa ce a fost uitat de marii developeri, iata ca in sfarsit au reusit cei de la Nintendo sa fure un joc apreciat de la competitie. Daca primul joc din serie s-a lansat si pe consolele Sony si Microsoft, noul Bayonetta 2 se va lansa exclusiv pe consola niponilor in luna octombrie a acestui an. Vestile bune nu se opresc insa aici. La achizitionarea jocului in varianta retail, veti gasi in interiorul carcasei un cod pentru a descarca gratuit si primul Bayonetta de pe eshop-ul Nintendo. Un alt bonus consta in cateva costume extra pentru eroina principala, bonus pe care il veti gasi doar in varianta retail. Jocul il veti gasi pe rafturi incepand cu 24 octombrie.

    Anyone excited?
    Attached Images Attached Images bayonetta-2.jpg

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Nu vreau sa fiu naspa dar...toate datele astea se stiau deja. Sau is eu nebun? Cel putin eu le stiam de cateva luni bune. Si ca e exclusiv wiiu si ca primim primul joc din serie (japonia il primeste in format fizic, btw iar restul lumii ca dlc), etc.

    http://www.consolegames.ro/forum/f11...bayonetta-2-a/

  3. #3 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Si data de lansare? Eu acum am aflat

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    El o stia

  5. #5 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    cei de la Nintendo sa fure un joc apreciat de la competitie

    Nope .
    Nimeni nu vroia sa fie publisher pentru jocul asta, nici macar SEGA care au fost publisher pentru primul.
    Asa ca Nintendo le-au oferit Platinum resurse destule ca sa-l faca, cu conditia sa fie exclusiv WiiU.
    Fara Nintendo jocul acesta n-ar exista .

  6. #6 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Ok, ca sa nu mi se mai stearga postarile de anumite persoane care isi iau "functiile" mult prea in serios, o sa completez, fara alte adaugiri, ca data de 24 octombrie este doar pentru NA. Daca vreti sa-l luati de pe eshop, de acolo, este foarte ok, dar, momentan, pentru EU nu exista data de lansare.

  7. #7 SP
    Member LordKratos's Avatar
    pe mine unu ma bucura vestea

  8. #8 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Deci nu pot sa cred - se pare ca data de lansare europeana este tot 24 octombrie. Also, vine cu o editie speciala


  9. #9 SP
    Member eneea's Avatar
    Pentru mine asta ar fi un system seller .
    Cumpara careva un rinichi?

  10. #10 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Pai dude Wii U e mai ieftin decat Xbox One deci tu fiind fan Rayman si Bayonetta te-ai incadra bine de tot la unul..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. AVGN Adventures vine pe WiiU si 3DS By ilie11 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 08-04-2015, 03:08
  2. Replies: 1 Last Post: 31-12-2011, 12:08

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts