Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: PS3 Wheel se lanseaza pe 19.06.2009

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    PS3 Wheel se lanseaza pe 19.06.2009

    Odata cu lansarea jocului Mario Kart, Nintendo a oferit sub forma unui pachet, impreuna cu jocul, un Wii Wheel. Ce era acest "wheel"? Pai era un cadru in forma unui volan iar in mijloc se punea controllerul, iar jucatorii aveau senzatia ca sunt in fata unui volan. Acum Sony, urmand modelul lui Nintendo, va lansa in 5 zile, 19.06.2009, un volan asemanator cu Wii Wheel. PS3 Wheel a fost produs de Accessories4Gamers si foloseste la maximum functia de SixAxis a unui controller de ps3.

    sursa: Accessories 4 Technology
    Attached Images Attached Images ps3wheel.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Atata timp cat foloseste la maxim sixasxis-ul e foarte misto. Cred ca va fi de senzatie Acum sa vedem ce jocuri cu driving se anunta cu full motion-sensor. Pacat ca nu au zis nimic si de un pret.

  3. #3 SP
    Member slabunator's Avatar
    daca pui maneta normala intr-un cadru nu mi-i se pare asa ok.. acel cadru pare foarte mic, nici pe departe cat un volan adevarat.

  4. #4 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    eu am sa ocolesc frumos acest gadget complet inutil.
    poate daca l-as primi gratuit alaturi de un joc am sa il folosesc sa ma joc cu cateii mei

  5. #5 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Prefer un volan normal, dar depinde foarte mult de pret. Daca vrei sa te joci mult dai 100$ pe un volan, daca vrei sa joci cateva ore dai 20$ pe chestia asta. 20$ nu e un pret oficial, dar nu cred ca poate costa foarte mult

  6. #6 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    arata extrem de mic...

    PS: buna asta namelesslol

  7. #7 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Accesoriu inutil...incercati sa va jucati si pe ala cu wii kart si dupa cateva minute va obosesc mainile...

  8. #8 SP
    Member justamodel's Avatar
    Ce prostie, si ce o sa joci cu el Gran Turismol? Vrei volan ia`ti G25!

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai ca e chiar haioasa ideea... ba chiar s-ar putea sa mareasca ergonomia... Acum depinde de SixAxis daca-si face treaba sau nu.
    Oricum, dupa parerea mea, un volan fara force-feedback nu prea merge decat asa, de fun

  10. #10 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Arata foarte bine, trebuie sa recunosc ... Dar totusi ... In ce jocuri poti folosi dracia asta de accesoriu ? Sincer, eu nici n-am auzit de Accessories4Gamers !!! .. Oricum, nu pare sa fie ceva foarte oficial...

    MonkY - vezi ca dracia asta functioneaza cu D3-ul , care.... are force-feedback ...DOOH!


    AndRewqp, de unde ai stirea? ...Ma intereseaza daca este un accesoriu oficial, sau doar altceva facut de coreeni.

  11. #11 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    MonkY - vezi ca dracia asta functioneaza cu D3-ul , care.... are force-feedback ...DOOH!
    Daca ai posta mai putin contra, ce bine ai face. Probabil ca tu numesti force-feedback functia de rumble a DS3-ului, asa cum numesti si camera foto fara blitz ca fiind "cea mai buna camera foto". Imi pare rau, n-am nimic cu tine, dar scoti niste aberatii cateodata de ma minunez. Eu vorbeam de force-feedback-ul volanelor care necesita fixarea lor tocmai pentru ca force-feedbackul sa functioneze (vorbim de cateva Kg forta)... Nu vad cum ar putea opune forta rumble-ul de la un gamepad, asa cum face force-feedback-ul la un volan... Dar in fine, de la tine ne asteptam la orice, poate ai un DS3 special... DOOH!

  13. #13 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Stiu ce spui, si ai dreptate... este dieferenta de putere... volanul ofera rezistenta. .. Dar totsi este foarte uncomfortable, cel putin pentru mine, nu-mi place sa stau fix intr-un loc, schimband vitezele si apasand pe pedale. Poate d-asta cred ca mi-ar placea aceasta versiune mai "fake" sa-i zicem asa de volan, inventat. Posesorii de Wii se bucura de inventia asta de ceva vreme. P-aia nu a mai comentato nimeni.

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am asa ceva la Wii (pe langa crosa, undita, si alte prostioare)... cum spuneam mai sus, e fun... si ajuta un pic la ergonomie (ca poti sa-l tii ca pe un volan) si la... imaginatie (una e sa joci cu un "batz" in mana si alta e un volan). E fun cu un Mario Kart... dar faptul ca vibreaza ceva acolo n-are nici-o legatura cu force feedbackul

  15. #15 SP
    Member Vami's Avatar
    i will say: pass

  16. #16 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Wii motion sensing - sixaxis
    MS Achievements - PSN Trophies
    Nintendo GC Controller - Rumblepad (aka dualshock)
    MS Gamepad Keyboard - tastatura reinventata (pusa sus, marca Sony)

    Wii Mario Kart Wheel - PS3 wheel

    Lista e mai lunga, dar ati prins ideea

  17. #17 SP
    Member Tomcraft's Avatar
    khan,cu dualshock ul nu ai dreptate,in rest cam da...

  18. #18 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Pai tot ce ai spus acolo Khan dovedeste ca PS3 e cel mai complet A tunat si a adunat toate functiile tari de la ceilalti competitori . Plus free online multiplayer gaming

  19. #19 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    eu am sa ocolesc frumos acest gadget complet inutil.
    poate daca l-as primi gratuit alaturi de un joc am sa il folosesc sa ma joc cu cateii mei
    Doamne ce o sa le mai placa cateilor mei daca o sa aiba si "force feedback"

  20. #20 SP
    Member UrSuLeTzU's Avatar
    Da vezi ca poate atuncea o sa-ti roada dualshock-ul si ramai fara pad

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. E3 2009: Forza 3 se lanseaza in octombrie By istrategie in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 02-06-2009, 13:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts