Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Syphon Filter 5 si SOCOM 4 in dezvoltare

  1. #1 SP
    Senior Member istrategie's Avatar

    Syphon Filter 5 si SOCOM 4 in dezvoltare

    Pe site-ul PCB Productions putem observa doua titluri care nu au fost anuntate, dar care sunt in dezvoltare in aceste studiouri. Unul dintre ele este Syphon Filter 5, la platforma aparand Playstation 2, iar cel de-al doilea este SOCOM 4, care va fi lansat pe Playstation 3. Firma face motion capture pentru SOCOM si facial capture pentru Syphon Filter. O confirmare din partea Sony ar fi binevenita.

    Sursa: PCB Production Credits
    Attached Images Attached Images socom.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member erik95's Avatar

  3. #3 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    deci, in lumea asta exista si scapari si greseli insa secretu e ca nu se intimpla niciodata doua in acelasi timp. apoi, daca apareau titlurile fara platforme, da, as fi zis, poate au incurcat borcanele. scaparile nu contin detalii. de unde stia ala care 'a gresit' numele jocurilor si platformele pe care ele vor iesi? e inventiv? scrie ce vrea el pe siteul companiei? ma indoiesc. parerea mea este ca jocurile sunt cit se poate de reale insa oamenii s-au grabit sa treaca pe site proiectele pe care le au in derulare fara sa verifice cu mamica daca titlurile respective s-au anuntat sau nu. sa scrii socom 4 in loc de 3, da, e posibil, insa sa insinuezi ca ala care a scris a incurcat PS3 cu PSP, asa ceva nu pot sa cred. cit priveste red steel, avind in vedere relatia fff strinsa intre ubisoft si x360, e fff posibil sa vedem o versiune bazata pe natal sau in prima faza macar o portare. last but not least, ambele serii sunt vaci numai bune de muls pe criza asta. socom confrontation a dat-o bara deci se simte nevoia unui joc bun bazat pe franciza asta iar syphon filter merita un remake pe ps3.

  4. #4 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    la orice ora intri pe serverele socom, sunt mii de jucatori. nu putea fi un titlu laudat, deoarece este un joc greu, cu un control ce necesita mult timp pentru acomodare ...vezi demons souls, chiar si killzone 2. acum totul trebuie sa fie usor si repede. uita-te ca apar racing-uri cu "one button driving"...how fcuked up is that?

    syphon filter

  5. #5 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    confrontation a iesit de ceva timp si daca vroiau sa-l imbunatateasca ar fi facut-o pina acum. din cite stiu nu e nici un DLC pentru el, la aproape un an de la lansare. chestia cu mii de oameni care joaca e irelevanta. ce vinzari a avut? nu stie nimeni pentru ca nu le-au facut publice dar probabil ca vinzarile au fost fff slabe si atunci nu s-a justificat suportul. eu am jucat ceva beta si nu controlul era problema, ci jocul in sine (plus bugu cu crashu). probabil ca au iesit multe patchuri de atunci, insa prima impresie a fost fff proasta si nu a prins la public nici dupa lansarea oficiala. e clar ca jocul a fost un esec si ca trebuie coapta o continuare ca lumea (insa cu MAG la orizont cred ca o sa fie destul de greu).

    PS si inca o chestie. de ce zici ca nu putea fi laudat deoarece este un joc greu? GT5 nu e greu? Valkyria Chronicles nu e greu? Demon's Souls? sunt multe jocuri a caror ***** e greu de asimilat...curba

  6. #6 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    C'mon...100k de playeri daily...este un fail?? 840k bucati vandute nu sunt asa putine, avand in vedere ca este un joc de nisa, greu (se moare la primul glont si se asteapta sfarsitul rundei fara respawn!) si M rated. GT5 poate fi greu, daca vrei tu, insa il poti seta NFS like. Socom dupa ultimul patch se joaca foarte bine, eu nu l-am mai jucat din cauza plecarii lui Vagabone.

    PS Cati de aici joaca Valkyria? Cati Demons Souls?

  7. #7 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    man, nu stiu daca 840k e mult sau putin. depinde ce target au avut INSA ceea ce stiu este ca cifra e de 3 ori mai mica decit vinzarile S2 si de 4 ori mai mica decit cele de S1 (asta daca cifra este adevarata). apoi nici un jucator din aia 100.000 care joaca zilnic nu a mai bagat nici un ban in joc din momentul achizitiei si pina acum.

    din punctul meu de vedere, piata in acest moment pentru un shooter tactic online exista. Zipper Interactive are MAG pe tzeava (motivul pentru care Slant Six Games s-a ocupat de Confrontation). Probabil nu vom mai vedea un alt SOCOM asa de curind insa un SOCOM 4 prin 2011 (made by Zipper) nu ar fi exclus. mai grav ar fi daca Slant Six Games s-ar ocupa de Syphon Filter. din ce zice wikipedia, ei au furnizat engineul pentru Dark Mirror si acum se ocupa de FB3 care iese la toamna tot pe PSP. nu ar fi exclus sa urmeze un Syphon Filter (eventual pe PS2).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 29-06-2011, 14:17
  2. Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 22:47
  3. Zvon: Killzone 3 in dezvoltare By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 30-06-2009, 21:44
  4. Un nou Serious Sam in dezvoltare By eXist in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 16-05-2009, 14:49

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts