Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 18 of 18

Thread: Halo 5 va avea Day One Patch de 9GB

  1. #1 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar

    Halo 5 va avea Day One Patch de 9GB

    343 Industries tocmai au anuntat ca Halo 5: Guardians va primi in prima zi un patch de 9GB, astfel jocul ajungand sa ocupe 55GB pe HDD. Cei ce vor cumpara versiunea digitala vor putea face pre-load atat jocului, cat si patch-ului day one cu cateva zile inainte de lansare. De asemenea, a fost anuntat un sistem de clan-uri pentru Halo 5, numit Spartan Companies. Va reamintesc faptul ca Halo 5 se va lansa pe 27 octombrie, exclusiv pe consola celor de la Microsoft: Xbox One.

    Attached Images Attached Images halo.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    WTF, mai intai Master Chief Collection are day one patch de 20GB, acum asta... Get your sh*t together, Xbox!

  3. #3 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Adica este mai bine sa aiba patch mai tarziu, dupa ce lumea devine frustrata datorita bug-urilor?

  4. #4 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    E mai bine sa lanseze jocul intr-o stare in care sa nu necesite patch-uri (atat de mari). Nici day-one, nici mai tarziu. Inteleg 1-2 GB, poate dupa aceea inca un patch de 1GB. Dar astia sunt jalnici. Si nu vad cum ar putea lua cineva apararea unor asemenea practici. Mai ales sa sustina astfel de jocuri care inca sunt "in development", chiar cand se lanseaza.

  5. #5 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    N-or mai fi intrat pe disc ..

  6. #6 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Optimizarea jocurilor de consola, mai ales a exclusivitatilor, este pe cale de disparitie. Cand in prima zi de lansare scoti un Day 1 Patch, concluzia ce poate fi trasa este una singura : bye-bye, optimizare a jocurilor de consola ! Ceea ce este trist!

  7. #7 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Adica este mai bine sa aiba patch mai tarziu, dupa ce lumea devine frustrata datorita bug-urilor?
    Mai tarziu sau niciodata, ca in Bf4 unde nici pana in ziua de azi nu poti avea incredere in salvari.

  8. #8 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by solecon View Post
    E mai bine sa lanseze jocul intr-o stare in care sa nu necesite patch-uri (atat de mari). Nici day-one, nici mai tarziu. Inteleg 1-2 GB, poate dupa aceea inca un patch de 1GB. Dar astia sunt jalnici. Si nu vad cum ar putea lua cineva apararea unor asemenea practici. Mai ales sa sustina astfel de jocuri care inca sunt "in development", chiar cand se lanseaza.
    Si cu ce m-a ajutat patch-ul de 9GB sau cat a avut cel de la Until Dawn care a venit acum 5 zile, iar eu nu puteam inainte in joc de ceva vreme datorita acelui bug imputit?

  9. #9 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Vorbești din auzite, eu am jucat jocul Day One, fără acel patch de acum câteva zile, l-am terminat de 3 ori, nu am avut probleme. Nu sunt singurul, vizitează te rog topicul jocului, apoi poți să arunci cu pietre.
    http://www.consolegames.ro/forum/sho....php?p=1280600


    PS Dacă tu ai avut probleme ești mai cu moț

  10. #10 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Voi nu înțelegi că la day one patch se lucrează timp de o lună. De când se trimite jocul la certificare și până iese pe piață.
    Nu este timp mort.

  11. #11 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Vorbești din auzite, eu am jucat jocul Day One, fără acel patch de acum câteva zile, l-am terminat de 3 ori, nu am avut probleme. Nu sunt singurul, vizitează te rog topicul jocului, apoi poți să arunci cu pietre.
    Until Dawn - Page 8


    PS Dacă tu ai avut probleme ești mai cu moț
    Nu vorbesc din auzite (Mafalda mica ce esti). Grey a putut termina jocul, eu am ramas intepenit. Iar de aruncat cu pietre, daca o faceam intr-adevar, postam acatiste de cand am vazut ca nu mai pot continua si trambitam pe aici asa cum o fac toti fanboyfanaticii care se regasesc pe acest forum.

    Religia nu se regaseste doar in biserici ci in orice. Asa cum bisericosii ajung sa pupe si microfoane crezand ca sunt icoane sau dau cu pietre cand te intrebi unde este Dumnezeu atunci cand moare un copil , asa si "religiosii" de branduri. Cum spui ceva, gata, blasfemie.

  12. #12 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cu tot respectul, ai început să aberezi, aleluia! Auzi, Mafalda mică Fanboys sunt peste tot, unii Ms, alții Sony, alții pupa moaște, alții altceva, fiecare cu...

    PS Atunci când cumperi un produs ai tot dreptul din lume să critici, o faci pe banii tăi. Puteai să fii mai activ pe topicul jocului când ai întâlnit problema asta. De obicei am văzut ca ești activ când ai caterincă în program sau când mai apare un versus

  13. #13 SP
    Member fpalexb's Avatar
    Ideea sta in felul urmator cu aproape toate jocurile in ultima perioada, din cauza ca producatorii de jocuri nu doresc sa mai plateasca oameni care sa joace jocul de sute de ori sa le gaseasca problemele (asa cum se intamplat acum 5 ani), cei care le achizitioneaza fac acest lucru, doar ca ei mai si platesc, iar jocul final cu toate "patch"-urile se "lanseaza" cu adevarat la un an distanta .


    AlexB

  14. #14 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Unul din principalele motive pentru care prefer sa ma joc mai tarziu ceva ...

  15. #15 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Ca ai patch de 9GB day one nu e un mare inconvenient, mai inconvenient e faptul ca generatia asta de console producatorii s-au zgarcit foarte tare la hdd-uri de 1TB si au preferat sa vanda separat ca editie speciala cu 500GB in plus consolele cu hdd de 1TB. Era la mintea puiului de cioara ca la jocuri non indie care ocupa de la 20 GB in sus si posibilitate de inregistrare in rezolutii HD a gameplayului se duce spatiul mai repede decat Usain Bolt spre linia de finish.

  16. #16 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Pe xbox, prin portul usb din lateral, puteti pune ce HDD extern vreti voi. La ps4 este putin mai complicat.

  17. #17 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    plays perfect cu patch. nu merge nimic online momentan ca deh, nu e lansat, dar campania e ok.

  18. #18 SP
    Member eneea's Avatar
    Nu cred ca un patch de 9 Giga e un incovenient...mai ales la noi in ROmanica unde chiar avem viteze bune de download. Sper doar ca jocul sa fie intr-o stare mai buna decat MCC

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 08-08-2014, 18:27
  2. Replies: 0 Last Post: 25-10-2011, 13:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts