Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: No Man's Sky se lanseaza in iunie

  1. #1 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar

    No Man's Sky se lanseaza in iunie

    In cadrul conferintei Sony de la Paris Game Week 2015, cei de la Hello Games au anuntat data de lansare pentru mult asteptatul No Man's Sky, iunie 2016. No Man's Sky este un joc de explorare, in care vom putea vizita un numar imens de planete generate procedural. Acum cateva saptamani se auzeau zvonuri cum ca ar putea fi lansat chiar in toamna acestui an, dar se pare ca mai avem de asteptat inca 7 luni. Va las in compania noului trailer:

    Attached Images Attached Images nms.jpg

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Deja simt ca am jucat asta de mai bine de 1 an si m-am si plictisit de el.

    Chiar daca are el 18,446,744,073,709,551,616 planete (nici nu sunt in stare sa pronunt acest numar, chiar daca el este real in acest joc), dupa cate am vazut, sunt supra saturat de acest titlu.

  3. #3 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Deja simt ca am jucat asta de mai bine de 1 an si m-am si plictisit de el.

    Chiar daca are el 18,446,744,073,709,551,616 planete (nici nu sunt in stare sa pronunt acest numar, chiar daca el este real in acest joc), dupa cate am vazut, sunt supra saturat de acest titlu.
    . Chiar nu mi se pare ca a aratat prea multe. Acelasi lucru mereu. Pana la urma ce se face in jocul asta te plimbi de pe o planeta pe alta?

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Da, eu asta am inteles din ce au aratat pana acum. Mie imi place si imi pare rau ca mai e atat de mult pana la lansare. Are un je ne sais quoi si presimt ca ori o sa imi placa foarte mult ori o sa mi se para o porcarie

  5. #5 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Sincer sa fiu o să încerc avest joc doar dacă și când o să apară la plus. Altfel nici o șansă, nu pot spune că sunt atras de el.

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu cred ca No Man's Sky e genul de joc care are capabilitatea de a putea fi ori o nebunie incredibila cu infinite posibilitati, de care sa nu te plictisesti niciodata... ori o chestie care dupa primele 10-20 de planete sa devina repetitiv si plictisitor. Ma gandesc ca e genul la care developerii pot updata la nesfarsit generatorul acela de planete, creaturi, puncte de interes, etc... si motivul pentru care orice delay nu inseamna decat extra content pentru noi.

    Din pacate nu pot sa nu ma gandesc ca un astfel de joc cu generator procedural si un factor de random dus la extrem, nu are cum sa nu fie mama bug-urilor intruchipata. Imi si imaginez cum suna un crash report al unui user: "Hello dear developer. I was trying to land on planet XYZ2489401 from the system ACZ848239 in sector WAX8291 from galaxy Y2K192 and all of a sudden my ship exploded. Why?!?".

    Eu sper sa fie asa un fel de Mass Effect, combinat cu Freelancer, combinat cu Elite. Adica un fel de Star Citizen dar cu posibilitati mult mai mari si cu cerinte mai normale la cap (de sistem).

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si eu speram acelasi lucru cand l-au anuntat, dar dupa tot ce am vazut (si nu, nu e vorba de acelasi lucru, e vorba de lucruri diferite si planete diferite) pot spune ca deja sunt plictisit de el.

    Efectiv asta vei face mereu. Vei cauta planete noi, te vei duce pe ele, vei explora si cartografia flora si fauna, poate vei rezolva vreun puzzle (asta o pun de la mine, desi nu cred ca e cazu), vei omora 2-3 creaturi si gata. Urmatoarea planeta.

    Ce e interesant la acest joc este tocmai faptul ca poti gasi animale si plante rare, pe care sa le vinzi apoi, iar cu banii castigati sa-ti upgradezi nava.

    Oricum, e clar genul de joc pe care nu am de gand sa-l iau pana nu vad zeci de review-uri pozitive si, eventual, un demo sau sa-l testez pe undeva.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. No Man's Sky By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 401 Last Post: 15-05-2022, 21:52
  2. Replies: 0 Last Post: 07-12-2014, 13:01
  3. Lost Planet 3 se lanseaza in iunie By Dant3 in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 09-03-2013, 16:27
  4. Infamous se lanseaza in iunie By erik95 in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 10-03-2009, 18:29

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts