Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Black Ops 3 aduce venituri de peste 550 milioane $ in primul weekend

  1. #1 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar

    Black Ops 3 aduce venituri de peste 550 milioane $ in primul weekend

    Activision a anuntat in cursul zilei de azi ca Black Ops 3 a adus venituri de peste 550 milioane $ in primele 3 zile de la lansare, devenind astfel jocul cu cea mai buna lansare din anul 2015, intrecand chiar multe filme blockbuster. Inclusiv pe partea digitala a avut de doua ori mai multe vanzari decat Advanced Warfare si a devenit cel mai bine vandut titlu digital din istoria PlayStation 4. Black Ops 3 este de asemenea cel mai bine vandut titlu din seria Call of Duty, dupa Black Ops 2 in 2014. Din punct de vedere a procentajelor, 91% din vanzarile realizare au fost pe ultima generatie de console (PS4/XboxOne), 5% pe Xbox360, 3% pe PS3, celelalte platforme reprezentand doar 1% din totalul vanzarilor.

    Attached Images Attached Images codbo3.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    this makes me sad

  3. #3 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu e un joc rău, chiar deloc. Suferă la capitolul "Poveste" dar are conținut foarte bun și mult Poate citești recenzia mea, să îți faci o idee

  4. #4 SP
    Junior Member dang3rhk's Avatar
    Dupa parerea mea e unul dintre cele mai reusite jocuri din serie. Sunt probleme inca la multiplayer, dar speram sa se rezolve . (PS vesnica scuza "nu ne astptam sa vindem atat de multe ")

  5. #5 SP
    Banned orionpaxbb's Avatar
    deci BO3 a intrecut ultimele doua cod-uri, ghosts si advanced warfare? ce pot sa zic... cei de la activision inca pot sa pacaleasaca bine

  6. #6 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Nu e un joc rău, chiar deloc. Suferă la capitolul "Poveste" dar are conținut foarte bun și mult Poate citești recenzia mea, să îți faci o idee
    Corect. Pana acum nu am inteles nimic din poveste. De ce se bat aia cu aia, cine sunt eu, vag etc

  7. #7 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Ăştia de la Activision bat câmpii cu 500 de milioane ale lor. uploadfromtaptalk1447356467297.jpg

    Trimis de pe al meu HTC Desire C folosind Tapatalk

  8. #8 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ce treabă are Steam-ul cu PS4/XOne? Citește știrea mai atent, ultimul paragraf

  9. #9 SP
    Banned orionpaxbb's Avatar
    call of duty este un joc nativ de console, pe pc are 60k playeri online, dar pe ps4/xb1 are peste 1 million, iar fallout 4 este un joc nativ de pc si tot are mai multi playeri pe console pun pariu pe ce vrei tu

  10. #10 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Ce treabă are Steam-ul cu PS4/XOne? Citește știrea mai atent, ultimul paragraf
    Gândeşte că nu eşti plantă. 1% Steam înseamnă 63 de mii de jucătorii inmultesti până la 100% şi vezi câţi jucători sunt în total, şi tot nu ajungi la 500 de milioane, plus ca trebui să ţii cont şi de jocurile digital la care poţi face share.

    Acum are legătură ?

    Trimis de pe al meu HTC Desire C folosind Tapatalk

  11. #11 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu gândesc, tu nu prea, hai să îți repet, mai citește încă o dată știrea, să te ajut, văd ca nu prea te descurci. Nu e vorba despre 500 de milioane de jucători, știrea se referă la încasări...Faci calcule ca în piață...Pune mâna și documentează-te înainte să arunci ironii de doi lei
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Din punct de vedere a procentajelor, 91% din vanzarile realizare au fost pe ultima generatie de console (PS4/XboxOne), 5% pe Xbox360, 3% pe PS3, celelalte platforme reprezentand doar 1% din totalul vanzarilor.

  12. #12 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Incasari foarte bune.. vistieria Activi$ion si mai plina datorita COD (lumea cumpara in continuare).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 17-01-2013, 22:55
  2. Minecraft are peste 20 de milioane de jucatori By Tudoran in forum Stories & Other News
    Replies: 4 Last Post: 24-01-2012, 19:52
  3. NFS: peste 100 de milioane By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 21-10-2009, 20:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts