Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Minecraft are peste 20 de milioane de jucatori

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Minecraft are peste 20 de milioane de jucatori

    Desi nu e un joc cu grafica de ultima generatie, poveste cu cinematics-uri din alta lume sau un gameplay extrem de rafinat, Minecraft a reusit ceva ce foarte putine indie game-uri se pot lauda: a ajuns sa aiba peste 20 de milioane de useri inregistrati, dintre care aproape 5 milioane l-au si achizitionat (4.7 in momentul de fata). Pe langa aceasta, versiunea pentru Android (Minecraft: Pocket Edition) s-a vandut in peste 700.000 de exemplare de la lansarea sa din august pe Xperia Play. Deci nu putem decat sa oferim un rand de aplauze celor de la Mojang si sa speram ca si alte jocuri indie se vor descurca la fel de bine.

    Intr-o lume in care grafica fotorealista e mai presus de orice (pentru o mare parte din gameri), parca e dragut sa mai vezi si o creatie a unui mic studio care a riscat totul abatandu-se de la "tiparul clasic", incercand ceva inovator si reusind totusi sa se vanda foarte bine. Asa ca daca doriti sa incercati ceva un pic mai diferit, puteti sa descarcati jocul de pe site-ul oficial (Minecraft) iar daca vreti cateva feature-uri in plus (precum survival mode), atunci nu ramane decat sa il si cumparati din acelasi loc.
    Attached Images Attached Images minecraft.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member kickass's Avatar
    on ocupa mult timp liber
    off Daca vreti sa jucati pe multy si nu gasiti un servar da-ti add Yh stefan3001

  3. #3 SP
    Junior Member Miezu''s Avatar
    joc de 2 ani si nu regret de loc timpul petrecut in joc. De la case din nisip cu acoperis de pamant am ajuns la castele cu sisteme redstone incredibil de complicate. Recomand acest joc

  4. #4 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Si eu sunt un mandru posesor care l-a cumparat original ...

    Am casa de caramida 2 etaje si am si lup indomesticit a.k.a caine

    Recomand sa il cumparati original!

  5. #5 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Cred ca il voi cumpara si eu zilele astea, care mai vreti sa il luati sa imi dati PM - poate jucam impreuna.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 17-12-2012, 11:10
  2. Replies: 1 Last Post: 02-10-2012, 12:07
  3. MW2 are 25 milioane de jucatori unici By erik95 in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 09-03-2010, 21:10
  4. Free Realms atinge 9 milioane de jucatori By erik95 in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 09-03-2010, 00:04
  5. Replies: 2 Last Post: 05-12-2009, 13:36

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts