Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: Zvon: Heavenly Sword 2

  1. #1 SP
    Member darcangel's Avatar

    Zvon: Heavenly Sword 2

    Multi gameri ne-am intrebat daca va exista o continuare a jocului Heavenly Sword. Ei bine, Sony Computer Entertainment of Europe a luat hotararea de a scoate un sequel, acesta chiar a fost pe masa de lucru al dezvoltatorului de jocuri existand atunci sanse sa se anunte ceva. Asta pana cand de curand Sony a spus: stop, jocul se pune la conservat deoarece "nu mai este viabil din punct de vedere comercial". Acestea sunt doar niste zvonuri, dar daca se adeveresc, avem inca un motiv sa credem ca mintile luminate de la Sony au inceput sa paleasca. Cei care ne-am facut iluzii ca o vom vedea din nou pe Nariko la hacuit diversi adversari, ar trebui sa ne cam luam gandul ? Eu personal, cred ca jocul a avut succes si ca meritam o continuare. Voi nu ?
    Attached Images Attached Images heavenly-sword1.jpg

  2. #2 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Personal cred ca ar fi o greseala sa nu fie si Heavenly Sword 2

  3. #3 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Dap, chiar daca va fi la fel de scurt, eu tot l-as cumpara!

  4. #4 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    si eu l-as cumpara si poate inca citiva, insa majoritatea o sa se imparta intre "God of War Rulz!" si "nu dau io bani pe un joc asa de scurt". daca zvonul este adevarat, atunci Sony cu siguranta nu a luat decizia asta ptr ca nu stiu ce exec s-a trezit cu fata la cearceaf intr-o zi, ci ptr ca au vazut cite exemplare s-au vindut, au facut niste calcule si au aproximat vinzarile unui posibil sequel. in cazul in care cifra nu a fost pe placul lor, e clar ca alte proiecte, probabil mai vandabile decit el, au primit unda verde. nu uitati ca resursele financiare si umane ale unei firme sunt limitate sau daca nu, sunt in orice caz mai mici decit numarul de proiecte de pe masa de decizie. in industria asta nu conteaza numai ce vrem noi, ci ceea ce aduce si bani....multi bani.

  5. #5 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Da... pai daca au si omorat-o pe Nariko, ce sa mai scoata... PLM de prosti, ca altfel nu pot sa le zic celor care s-au ocupat de joc... La asa story si gameplay, sa faci un joc atat de scurt, cu un final atat de prost: nici acum nu-mi vine sa cred... Eu cred ca HS avea potential si mai mare ca GOW, insa n-au stiut sa fructifice... Off!

  6. #6 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Finalul nu a fost prost deloc si zvonul e de fapt confirmat de Ninja Theory de vreun an, va exista o trilogie.
    Heavenly Sword planned as trilogy, part two penned

  7. #7 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Si o s-o invie pe Nariko ?

  8. #8 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Ma rog, e discutabil daca a fost prost sau nu, insa mie mi s-a parut ca totul s-a intamplat repede, mult prea repede... Nush daca mai tineti mine, insa au fost 5 animatii ce prefatau jocul, unde era prezentata o legenda, totul foarte frumos facut si detaliat. Senzatia mea a fost ca au muncit prea mult la prezentare si prea putin la joc. Putea sa iasa ceva extraordinar, insa au fortat la maxim povestea. S-au sarit multe etape, iar totul a parut o ceva spus pe fuga, in pasi alerti. Noi am fi vrut ceva ceva mai multa emotie, poveste mai multa, si gameplay de asemenea... Bosii au fost superbi, insa s-a exagerat cu ultimul. Adica, puteau sa-i faca pe toti la fel de greu de doborat, insa nu au insistat decat la Bohan... Pacat, mare pacat...

    LE: Jocul avea clar potential, iar daca se va face un sequel, sunt sigur ca vor avea succes daca vor fi seriosi...

  9. #9 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Si o s-o invie pe Nariko ?
    Conteaza? Important e sa se dedice in realizarea continuarii asa cum au facut-o pana acum, nu vad de ce nu ar fi un succes.

  10. #10 SP
    Member darcangel's Avatar
    Ati vazut cat s-a lucrat la joc ? 5 ani !?; si orice s-ar zice, scurt sau alert, mie mi-a placut jocul. Vreau si continuarea !

  11. #11 SP
    Member Webpredator's Avatar
    Asta mi-a placut si mie , super super misto...

    Pacat ca nu l-am terminat , no time....

  12. #12 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    omg, tu chiar ca nu ai timp... jocul e gata in 4-5 ore!

  13. #13 SP
    Member Webpredator's Avatar
    Quote Originally Posted by DonAdryan View Post
    omg, tu chiar ca nu ai timp... jocul e gata in 4-5 ore!
    Eh na...chiar asa?
    Poate la a 2-a jucare...

  14. #14 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Hehe... care a doua jucare man? In 4 ore esti la ultimul boss, si inca o ora stai la el!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts